A1 Ehliyeti Almak Zor mu?

LXYEAN1

Hectopat
Makaleler
3
Parkurda 8 çizme, kaçış, ani fren gibi engeller var bunları yapmak zor mu? Aranızda daha önce sınava girmiş olanlar cevaplarsa sevinirim.

Heyecan yapma yeter, zor bir şey yok. Parkurda dedikleri gibi en önemli olan 8 çizmek. Trafikte de bir aracın tek tekeri bile senin şeridinde olacak şekilde park halindeyse veya önündeki aracın solunda çok boşluık olsa bile sinyal verip, şerit değiştirip sollamayı unutma. Tabi şerit çizgileri kesikliyse.

Heyecan yapma yeter, zor bir şey yok. Parkurda dedikleri gibi en önemli olan 8 çizmek. Trafikte de bir aracın tek tekeri bile senin şeridinde olacak şekilde park halindeyse veya önündeki aracın solunda çok boşluık olsa bile sinyal verip, şerit değiştirip sollamayı unutma. Tabi şerit çizgileri kesikliyse.
Teşekkürler bir sorum daha var trafikte durduğumuzda sağ ayağımızımı koyacağız sol ayağımızımı?

Sınav esnasında neler yapmamam lazım?
Sınav güzergahını iyi ezberle ve kafanda nerde ne yapacağını iyice netleştir. Ne yapmaman gerektiği sınav yerine göre değişir. Bu konuda hocana danışmaktan çekinme. Zaten iyi bir kursa yazıldıysam hocalar bu konuyu uzun uzun ve üstüne basarak anlatıyor.
En önemlilerinden birisi sinyal. Sınavın en başında motosiklet ile kalkış yaparken bile gideceğin yöne sinyal vermen gerekiyor.

Sınav güzergahını iyi ezberle ve kafanda nerde ne yapacağını iyice netleştir. Ne yapmaman gerektiği sınav yerine göre değişir. Bu konuda hocana danışmaktan çekinme. Zaten iyi bir kursa yazıldıysam hocalar bu konuyu uzun uzun ve üstüne basarak anlatıyor.
En önemlilerinden birisi sinyal. Sınavın en başında motosiklet ile kalkış yaparken bile gideceğin yöne sinyal vermen gerekiyor.
Daha kursa yazılmadım 31 Mart'ta 16 yaşına gireceğim 1 Nisan'da kursa başvuracağım.

Teşekkürler, bir sorum daha var. Trafikte durduğumuzda sağ ayağımızı mı koyacağız sol ayağımızı mı?
Sol. Yanlış olmasın, yine de kursta sor istersen. Çünkü vites solda, fren sağda. Ayrıca sağda egzoz var, sağdan ne inerim ne binerim ben, sadece fren için kullanıyorum sağ ayağımı.

Yeni konular

Geri
Yukarı