A101'e karşı açtığım davada para iademi aldım

Hakkınızı aramanız hoş bir şey olsa da bu 3 harfli marketlerde çalışan 2 tane arkadaşım var ve sonuç hep aynı. Mağazada 5 kişi çalışmaları gerekirken 3-4 kişi çalışıp ekstra mesai yapıyorlar üstüne ülkenin ekonomisinin oynaklığından her hafta 500-600'den fazla etiket değiştirmeleri gerekiyor zaten normal mağazayı çevirmek için bile eksik kişilerken bir de durmadan etiket çıkması habire halkla çalışanları karşı karşıya getiriyor. Kimi zaman fiyat farkına tamam diyorlar lakin o parayıda 3 harfli markalar çalışanların cebinden alıyor, dükkandan bir şey çalınırsa onu da çalışandan tahsil ediyor. Biri montunun cebine bir tane kaşar peyniri koysa 90-100TL çalışanın cebinden çalıyor adam zaten orda günlüğü 300 liraya çalışıyor. Bu yüzden çalışanlara hiç bir şey demiyorum artık günün sonunda bu marketlere insanlar mecburiyetten giriyor. Bunları öğrendiğimden beri ben de tamam diyip geçiyorum ne yazık ki çünkü ben orda 100 lira fiyat farkı da alsam o 100 TL Şok/A101/BİM'e 1 gram girmiyor olan ordaki çalışana oluyor.
Ama sizin de hakkınızı aramanızdan daha doğal bir şey olamaz. O yüzden ne diyeyim hayırlı olsun.

Tüketici olarak iyi yapmışsın, 5-10 lira fark için adamlara ceza ücreti falan kitlemişsin.

Kimine göre etiktir değildir beni alakadar etmez ama zırt pırt fiyatların güncellenip hatalar yaşanmasını etik bulmuyorum ama ona da çare yok.

101 den birkaç bir şey aldık bir de babam terlik almıştı terliği 2 tane geçirmişler. Fazla geçmişsiniz dedik siz 2 tane aldınız diyor. 1 tane aldığımızı söyledik yok dedi 2 tane aldınız.😂 Sonra poşeti açtım gösterdim. Bu seferde 1 tane daha alın o zaman dedi. 😀 Dedik 1 tane lazım 2 tane alıp ne yapalım? Parayı geri veremem dedi. 😳 Babam kızdı tüketici hakem heyetin de çalıştım gidip şikayet edicem vs dedi. Ofladı pufladı sonra mecbur verdi. 🙂

Son düzenleme:
Sen koyunsan ben ne yapayım? Devlet kim! Devlet vatandaşının yanında olmayacak da kimin yanında olacak?

101 den birkaç bir şey aldık bir de babam terlik almıştı terliği 2 tane geçirmişler. Fazla geçmişsiniz dedik siz 2 tane aldınız diyor. 1 tane aldığımızı söyledik yok dedi 2 tane aldınız.😂 Sonra poşeti açtım gösterdim. Bu seferde 1 tane daha alın o zaman dedi. 😀 Dedik 1 tane lazım 2 tane alıp ne yapalım? Parayı geri veremem dedi. 😳 Babam kızdı tüketici hakem heyetin de çalıştım gidip şikayet edicem vs dedi. Ofladı pufladı sonra mecbur verdi. 🙂
😂

4 lira, 5 lira derken adamlar milyoner oluyor zaten. 😂
Öyle demeyin hocam, yolunacak kaz olmasa nasıl kar elde edecekler?

Son düzenleme:
Arkadaş doğru söylüyor, mesele 4 TL meselesi degil. Bu gibi yerler zaten günde 100 kişiye 4 TL kitleye kitleye zengin oluyor. Arkadaş yarın bir gün daha büyük bir farkla karşılaşırsanız hakkınızı arayıp kazanabileceğinizi kanıtlamış, üsenmedigin için helal olsun. Adaletin yerini bulması ne kadar güzel bir şey.

Zaten herkes bosver diye diye ulke bu hale geldi. Sonrada millet imre
Kasiyerler yogunluktan yetisemeyebiliyor. Iade istediginizde zaten yapiyorlar. Iade edilemeyecek bir urunse aradaki farki calisanlardan kesiyorlar. Neden olayi bu kadar buyuttugunuzu anlayamadim
nir avrupada hersey kuralina göre diye.

Ayrıca almayın abicim, arada ciddi derecede bir fiyat farkı varsa o ürünü almaktan vazgeçin, muhtemelen öğrenci bir çalışan ve onun bir hatası yüzünden cebine elinizi sokmayın.
Kimse kolay şartlarda çalıştıklarını ve bu marketlerin cezayı çalışanlara kesmesini savunmuyor. Orada çalışan insanlar parayı zor şartlarda kazanıyorsa muhtemelen o markete gelen 10 insandan 8'i de parayı çok zor şartlarda kazanıp bu ufak hesapları da düşünmesi gereken insanlardan oluşuyor. Yani senin mantığına göre markette çalışan x kardeşimiz yarın y marketinde aynı olayla karşılaştığında sessiz kalıp aradaki farkı ödemeli ya da ürünü bırakıp çıkıp gitmeli. E hani o kardeşimiz parayı zor kazanıyordu? Veya ihtiyacımız olan ürünü neden bırakalım?

Bir işi yapıyorsan o işin şartlarını ve sorumluluklarını kabul ediyorsundur. İkincisi karşı tarafla muhattabın da önemlidir. Adama karşı hatanı kabul edip özür dilersen belki fark büyük de olsa ihtiyacı yoksa tamam deyip geçecek ama sen 3. Dünya ülkesinde yaşar gibi adamla tartışmaya girersen konudaki gibi adam gidip başvurur, sonra gelir elinde kağıtlarla alır hakkını.

Yeni konular

Geri
Yukarı