Abra A5 V17 oyunlarda 100 derece

Daha fazla  
Abra A5 V17 kullanıyorum. Fanlar performans modundayken bile Need for Speed Heat oyununu oynarken 100 dereceye ulaştım korkup çıktım. Üstelik 20 FPS'in üzerine çıkamıyordum grafik kalitesini en düşüğe çekmeme rağmen. Ana konuya gelecek olursak laptopta 4 tane fan çıkışı var iki yanda iki arkada olmak üzere ama fanların bazısının birazı kapakla kapalı 1 tanesi de tamamen kapalı. Bunları açabilir miyim kendi başıma? Ve Batman Arkham Origins gibi oyunları bile oynarken fanlar çok çalışıyor. Fanları kısıp laptop ısınmadan oynayabilir miyim?

Ayrıntı vereyim. En son 5 ay önce bakıma götürmüştüm. RTX 3050 Ti var. 16 GB RAM var. Şarjda oynarken böyle 100 dereceye ulaştım ve Batman oynarken fan çok çalıştı. Şarja takmadan oynayınca FPS komple düşüyor zaten. Şarjdayken bildirim çubuğunda batarya kısmında 3 tane seçenek var ya orada performans modundaydı. Hatta çok fazla FPS alıp laptopu yormayayım diye 65 FPS'e sınırlama koydum NVIDIA Control panelden (300 FPS alabiliyorum Left 4 Dead 2 gibi oyunlarda).

Güncelleme: Nfs Heat oyununda resolution ayarını %200 yaptığım için fps çok düşmüş. %120ye düşürdüm düzeldi ama şu fanların kapaklarını açmam lazım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ücretsiz bakım yapıyorlar diye biliyorum bakım ve macun yenilemesi yaptır düzelir bakımları aksatmayın.

Yeni konular

Geri
Yukarı