Abra A5 V19.2 vs. TUF Gaming A15

Bütçe
20000

FURKANSAVAS

Centipat
Daha fazla  
Hangi laptopu almalıyım? Kararsız kaldım. Yardımcı olabilir misiniz? Özellikleri şöyle:
  • Monster Abra A5 V19.2: Intel Core i5 12500H 15.6" 8 GB RAM 500 GB SSD NVIDIA GeForce RTX3050 Ti.
  • ASUS TUF Gaming A15: AMD Ryzen 5-4600H 8 GB DDR4 512 GB PCI-e SSD 4 GB RTX3050 15.6".

20000 TL gıbı bir rakama daha iyi bir laptop alabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi laptopu almalıyım? Kararsız kaldım. Yardımcı olabilir misiniz? Özellikleri şöyle:
  • Monster Abra A5 V19.2: Intel Core i5 12500H 15.6" 8 GB RAM 500 GB SSD NVIDIA GeForce RTX3050 Ti.
  • ASUS TUF Gaming A15: AMD Ryzen 5-4600H 8 GB DDR4 512 GB PCI-e SSD 4 GB RTX3050 15.6".

20000 TL gıbı bir rakama daha iyi bir laptop alabilir miyim?
Kesinlikle monster.

Abra ile aynı özellikte fakat daha iyi malzeme kalitesi ve soğutmaya sahip olan Acer Nitro'yu öneririm.

Aşağıdaki arkadaştan gördüm, bence de 16GB RAM kesinlikle şart. 8GB RAM ile FPS Drop sorunları yaşanıyor, öte yandan CPU ve GPU tam gücünü kullanamıyor RAM kısıtı yüzünden.

Son düzenleme:
Hocam bu fiyat aralığında modellere çok hakim değilim o yüzden laptop önerisinde bulunamayacağım ama kesinlikle monster alma sonra başın ağrır. Forumda monster için arama yaparsan zaten almaktan sende vazgeçersin. Ayrıca eğer oynamak için alıyorsan kesinlikle 16gb almanı öneririm 8gb ram ile artık oyun oynanmaz.

Hocam bu fiyat aralığında modellere çok hakim değilim o yüzden laptop önerisinde bulunamayacağım ama kesinlikle monster alma sonra başın ağrır. Forumda monster için arama yaparsan zaten almaktan sende vazgeçersin. Ayrıca eğer oynamak için alıyorsan kesinlikle 16gb almanı öneririm 8gb ram ile artık oyun oynanmaz.
Hocam neden monsterı sevmiyorsunuz bana göre başarılı bir marka yani parça üretmiyor ama bu kötü olduğu anlamına gelmez.

Moster'ın Tulpar serisindeki bazı kasaları iyi sayılabilir ancak geri kalanında "Clevo" denilen kasa kullanan bilgisayarları gerçekten rezil durumda. Isınma sorunları kaçınılmaz, malzeme kalitesi iyi değil.
Dizüstünde Casper Excalibur ve Monster'ın Clevo kasaları cidden berbat, sırf ucuz diye insanlar bilmeden alıyor. Sonrasında çok baş ağrıtıyor.

Hocam neden monsterı sevmiyorsunuz bana göre başarılı bir marka yani parça üretmiyor ama bu kötü olduğu anlamına gelmez.
hocam sevmiyorum değil, çok fazla sorunu var. Öyle ki anlatmakla bitmiyor. Her modelde ayrı bir sorun. Aşırı ısınmalar, ölü pixeller, ghosting, anakart yanmaları, anakart kaynaklı olarak mavi ekranlar, yazılım sorunları, ses sorunları. En çok bu sorunlar ortaya çıkıyor ki özellikle Aşırı ısınma ve anakart yanması aşırı derecede çok ortaya çıkan birşey herkes bunlardan şikayet ediyor. Monster tamamiyle şans işi. Üniversitede sınıfımda monster kullanan 6-7 kişi var sadece biri daha sorun yaşamadı oda alalı daha 1 yıl olmadı. ayrıca fan yapraklarında kendi kendine kırılma da yaşanıyor. temizletmek için servise gönderiyorsun adam akıllı temizlenmeden geri geliyor. Ölü pixel için servise gönderiyorsun yaptık diyip gönderiyorlar bu seferde başka yerde ölü pixel var (buunu benim arkadaşım yaşadı aldıktan hemen sonra). Bende isterdimki monsterı seveyim ne güzel yerli üretim falan ama bu kadar sorunla istesem bile sevemiyorum.

Monster alabilirsiniz. Teknik servis ve ulaşılabilirlik açısından iyi durumda olduğundan ötürü herhangi bir problemde kolay çözüme kavuşuyorsunuz. Ben de Monster kullanıyorum, etrafımdaki çoğu arkadaşım da Monster kullanıyor. Uzun süredir kullanıyoruz, bir problem yok. Bu tarz teknik arızalar çoğu bilgisayar markasının başına gelebilir. Önemli olan çözüme nasıl ve ne kadar bir sürede kavuşturduğunuz. İçiniz rahat olsun.

Ek olarak, ileride satmak istediğinizde de elinizden kolay çıkarabilirsiniz.

Moster'ın Tulpar serisindeki bazı kasaları iyi sayılabilir ancak geri kalanında "Clevo" denilen kasa kullanan bilgisayarları gerçekten rezil durumda. Isınma sorunları kaçınılmaz, malzeme kalitesi iyi değil.
Dizüstünde Casper Excalibur ve Monster'ın Clevo kasaları cidden berbat, sırf ucuz diye insanlar bilmeden alıyor. Sonrasında çok baş ağrıtıyor.
hocam clevolar zaten en sorunluları tamam toufang kasalarda ısınma problemi pek yok ama onlardada diğer sorunlar var. Monsterda sadece msi kasalar kullanılabilir ki şu anda msi kasalı monster varmı ondanda hiç emin değilim açıkcası

Monster alabilirsiniz. Teknik servis ve ulaşılabilirlik açısından iyi durumda olduğundan ötürü herhangi bir problemde kolay çözüme kavuşuyorsunuz. Ben de Monster kullanıyorum, etrafımdaki çoğu arkadaşım da Monster kullanıyor. Uzun süredir kullanıyoruz, bir problem yok. Bu tarz teknik arızalar çoğu bilgisayar markasının başına gelebilir. Önemli olan çözüme nasıl ve ne kadar bir sürede kavuşturduğunuz. İçiniz rahat olsun.

Ek olarak, ileride satmak istediğinizde de elinizden kolay çıkarabilirsiniz.
Hocam dediğim gibi monster biraz şans işi siz sorun yaşamamışsınız mesela. Ama sorun yaşayan çok fazla kişi var. Evet teknik servise ulaşılabiliyor ama teknik servisin sorununuzu çözmeside şans işi. Bilgisayar servisten gelip başka sorun çıkarıyor. Dediğiniz gibi bu sorunlar her markanın başına gelebilir ama monster bu konuda ne yazıkki başı çekiyor bizim ülkemizde

Yeni konular

Geri
Yukarı