Açacağım İnternet Cafe İçin Öneri

Ben bir internet kafede ne ararım söyleyeyim hemen sana.
Beni bir müşteri gibi algıla.

Öncelikle içeriye girdiğimde güzel bir koku, güzel bir ortam görmek isterim. Mimarisi falan kesinlikle iyi olmalı, ışıklandırması kesinlikle iyi olmalı.
İşletmenin başında duran kişi iyi birisi olmalı, konuşmasını bilmeli. Çoluğa çocuğa para vermek istemem ben, karşımda düzgün biri olmalı.

3 yaşındaki veletleri benim yanıma oturtmaya kesinlikle izin vermemeliler. Multi oynanan oyunlar için ayrı odalar açılmalı.
Nezih bir yer olması gerek :) Çoluk çocuğun sesini duymadığım bir yer olmalı.

İçeriye kimlerin alındığı önemli. Güzel bir kafeyi güzel yapan da budur, içerideki insanın seviyesi.
CS oynamaya gelen çocuklar ile bir araya koyarsanız beni, ben oraya bir daha adımımı atmam.

Ayrıca sistem toplarken buraya kesinlikle danışın. Size, enerji tüketimi düşük kartlar önerelim. Çok ufak fark bile kafelerde çok büyük farklar yaratır.
24 saat çalışan onlarca bilgisayardan bahsediyoruz. Aynı zamanda mekanın ayıdnlatmasında da tasarrufa gidilmeli.

Ben bir internet kafede ne ararım söyleyeyim hemen sana.
Beni bir müşteri gibi algıla.

Öncelikle içeriye girdiğimde güzel bir koku, güzel bir ortam görmek isterim. Mimarisi falan kesinlikle iyi olmalı, ışıklandırması kesinlikle iyi olmalı.
İşletmenin başında duran kişi iyi birisi olmalı, konuşmasını bilmeli. Çoluğa çocuğa para vermek istemem ben, karşımda düzgün biri olmalı.

3 yaşındaki veletleri benim yanıma oturtmaya kesinlikle izin vermemeliler. Multi oynanan oyunlar için ayrı odalar açılmalı.
Nezih bir yer olması gerek :) Çoluk çocuğun sesini duymadığım bir yer olmalı.

İçeriye kimlerin alındığı önemli. Güzel bir kafeyi güzel yapan da budur, içerideki insanın seviyesi.
CS oynamaya gelen çocuklar ile bir araya koyarsanız beni, ben oraya bir daha adımımı atmam.

Ayrıca sistem toplarken buraya kesinlikle danışın. Size, enerji tüketimi düşük kartlar önerelim. Çok ufak fark bile kafelerde çok büyük farklar yaratır.
24 saat çalışan onlarca bilgisayardan bahsediyoruz. Aynı zamanda mekanın ayıdnlatmasında da tasarrufa gidilmeli.
Multi oyunlar için ayrı bir oda açılmalı mı yani, zaten çoğunluğun mp oynayacağı kanaatindeyim ben aslında :D

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim önerim Wolfteam ve Lol'ü bilgisayarlara yüklemeyin. Zira çoluk çocuk kaynıyor, içerideki ortam değişiyor bir anda. Ortamın kokusu çok önemli benim için. Alt sokakta bir internet kafe var. İçeriye girdiğiniz anda bir ter kokusu ile karşılaşıyorsunuz. Tiksiniyorsunuz ama içeri girip, işinizi halletmeniz gerekiyor. Oyun oynarken vs. burnumu tutuyorum koku gelmesin diye. Burnumu tutmaktan oyun oynayamıyorum. Bir de bilgisayar masası koyacaksanız. İnsanların ayağını uzatması için küçük bir çıkıntı yapabilirsiniz masaya. Ne zaman internet kafeye gitsem kanser olur öyle çıkarım :D . Hayırlı olsun ve kolay gelsin. İşiniz cidden çok zor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı