Açacağım İnternet Cafe İçin Öneri

Böyle işlerde bir kere yakalandın mı ipin ucunu devamı gelir. Yani sen müşterilerine ne kadar iyi bakarsan o kadar çok para kazanırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bence kesinlikle APU toplamalısın. Çünkü en az 25 PC olduğunu düşünürsek, ekran kartlarına harcanan enerjı 300 W den 7500W yapar. 7500W tüketen bir sistemin ortalama günde 1 saat açık olduğu düşünülürse aylık herşe dahil temmuz ayı elektrik tüketimi yaklaşık 550 TL olur. Eğer APU alınırsa tüketim yaklaşık 300TL'ye ulaşıyor. Aylık 250TL ise yılda yaklaşık 3000TL ediyor. Bence bir gözden geçir. Buyur 154TL aştı ama seni rahat ettirecek şuanki tüm oyunları oynatabilecek bir sistem (medium'da) ;

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    34,6 KB · Görüntüleme: 509
Hocam size tek önerim bizim burdaki internet kafeler gibi XP kurmayın. 8.1.1 kurun :)
Zaten kendi yapmış olduğum arayüzü kullanıcam kullanıcı windows kısmına erişemicek sadece uygulamaları açabilecek .

Bence kesinlikle APU toplamalısın. Çünkü en az 25 PC olduğunu düşünürsek, ekran kartlarına harcanan enerjı 300 W'den 7500W yapar. 7500W tüketen bir sistemin ortalama günde 1 saat açık olduğu düşünülürse aylık herşe dahil temmuz ayı elektrik tüketimi yaklaşık 550 TL olur. Eğer APU alınırsa tüketim yaklaşık 300TL'ye ulaşıyor. Aylık 250TL ise yılda yaklaşık 3000TL ediyor. Bence bir gözden geçir. Buyur 154TL aştı ama seni rahat ettirecek şuanki tüm oyunları oynatabilecek bir sistem (medium'da) ;
Şimdi a10 işlemciler gerçekten kuvvetli, orta ayarlarda bf4 takılmadan rahat rahat oynatabilecek kuvvette ekran kartı olmadan, ama belli bir zamandan sonra kasma yapacağı kanaatindeyim. Ömrü kısa olucağından pek tercih etmiyorum, ama yeterlidir diyorsan düşünmek lazım.

Bence en az bir 2 yıl tüm oyunları açar. Zaten gelecek oyuncular genelde fazla sistem gereksinimi istemeyen oyuncular olacaktır. Genel olarak büyük sistem gereksinimli oyunlar oynayan oyuncular evlerinde oynuyorlar zaten. Yinede deneyimlemek isteyenler için oyunları açacaktır. Bence düşün hem işin ticari olduğu için çektiği güçte önemli bir faktör.

Bence en az bir 2 yıl tüm oyunları açar. Zaten gelecek oyuncular genelde fazla sistem gereksinimi istemeyen oyuncular olacaktır. Genel olarak büyük sistem gereksinimli oyunlar oynayan oyuncular evlerinde oynuyorlar zaten. Yinede deneyimlemek isteyenler için oyunları açacaktır. Bence düşün hem işin ticari olduğu için çektiği güçte önemli bir faktör.
Haklısın hemde elektrikten tasarruf etmiş oluyorum gayet mantıklı bir seçim :)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı