Acer Nitro 16 AN16-41 çok ısınıyor

Sizdeki bios sürümü nedir. Ben alır almaz güncelledim biosu 1.20 sürümünde.Sizden ricam bir oyunda nitro sensde dengeli performans ve turbo modlarında tek tek fan otomatikteyken deneyebilirmisniz. Ortalama FPS değerleri ve CPU sıcaklığı. Nekadar burdan paylaşırsanız bende bir kıyaslama yaparım. Bende tek kanal 16 GB ram var. Soğutucu kullanmıyorum.
Bios 1.20 sürümüne güncelledim dengeli modda oyundayken 2500rpm dönen bilgisayar 2800 dönmeye başladı oyundan çıkıncada belirli bi süre 1900 rpm dönüyor sonra 1400rpm düşüyor biraz öyle kalıyor sonra yenden 1900rpm çıkıyor düşük bi oyunda ekran kartı 65 67 oluyor
işlemcide 70 falan kalıyor. Bios update sonrası neden böyle birşey oluyor anlamış değilim düzelmesi için yeni bios sürümünü bekleyeceğim sanırsam.

Bios 1.20 sürümüne güncelledim dengeli modda oyundayken 2500rpm dönen bilgisayar 2800 dönmeye başladı oyundan çıkıncada belirli bi süre 1900 rpm dönüyor sonra 1400rpm düşüyor biraz öyle kalıyor sonra yenden 1900rpm çıkıyor düşük bi oyunda ekran kartı 65 67 oluyor
işlemcide 70 falan kalıyor. Bios update sonrası neden böyle birşey oluyor anlamış değilim düzelmesi için yeni bios sürümünü bekleyeceğim sanırsam.
Ben iade ettim bu gün.Oyunlarda 90 ların altına düşmüyor işlemci.

Ben iade ettim bu gün.Oyunlarda 90 ların altına düşmüyor işlemci.
İyi yapmışsınız. Umarım olumlu sonuçlanır. Bende internet üzerinden almış olsaydım 1 tane gözümün önünde parlak ölü pixel var diye değişim isteyecektim olmazsa iade edip tekrar alacaktım. (Ki özellikle vatan mağazasında işletim sistemi yükledik sırf kontrol etmek için. Ettik ama hiç bir renkte gözükmüyor gri tonlarda beyaz yanıyor :D kaderin de böylesi) Belki servise göndersem değiştiredebilirler ama üşendim 2 haftadır hiç aklıma bile gelmedi ölü pixel. Var duruyor ama görmüyorum çok ta şey yapmamak lazım sanırım.

İyi yapmışsınız. Umarım olumlu sonuçlanır. Bende internet üzerinden almış olsaydım 1 tane gözümün önünde parlak ölü pixel var diye değişim isteyecektim olmazsa iade edip tekrar alacaktım. (Ki özellikle vatan mağazasında işletim sistemi yükledik sırf kontrol etmek için. Ettik ama hiç bir renkte gözükmüyor gri tonlarda beyaz yanıyor :D kaderin de böylesi) Belki servise göndersem değiştiredebilirler ama üşendim 2 haftadır hiç aklıma bile gelmedi ölü pixel. Var duruyor ama görmüyorum çok ta şey yapmamak lazım sanırım.
Şans işi teknoloji. Memnun olanda çok sizin cihazda sıkıntı yok. Freedos yüklemek için diskleri biçimlendirdim ama biçimlendirirken freedos olan diskide yanlışlıkla biçimlendirmişim. Freedos yüklemeyi bilmiyorum. Açılışta freedos olarak gelmiyor ama biosa giriliyor istenince takrar kurulabilir. İade için sıkıntı yapmazlar umarım.

BIOS 1.20 sürümüne güncelledim dengeli modda oyundayken 2500RPM dönen bilgisayar 2800 dönmeye başladı oyundan çıkınca da belirli bir süre 1900 RPM dönüyor sonra 1400RPM düşüyor biraz öyle kalıyor sonra yenden 1900RPM çıkıyor düşük bir oyunda ekran kartı 65 67 oluyor
İşlemcide 70 falan kalıyor. BIOS Update sonrası neden böyle bir şey oluyor anlamış değilim düzelmesi için yeni BIOS sürümünü bekleyeceğim sanırsam.

Sürüm düşür niye bekleyeceksin? Bu laptopu incelemelerden takip ediyorum nasıl sizde bu kadar ısınıyor anlamadım. İncelemelerde yük altında 75/80 derece gözüküyor.

Sürüm düşür niye bekleyeceksin? Bu laptopu incelemelerden takip ediyorum nasıl sizde bu kadar ısınıyor anlamadım. İncelemelerde yük altında 75/80 derece gözüküyor.
Sürüm nasıl düşürülüyor ? Ben acerin sitesinden daha eski bios indirdim ama hata verdi düşük yüklenemez gibisinden

Sürüm nasıl düşürülüyor? Ben Acer'in sitesinden daha eski BIOS indirdim ama hata verdi düşük yüklenemez gibisinden

Benim eski konuma bakabilirsin. Basit bir işlem.

Yük altında bendede 75 80 ekran kartıda 65 oluyor sadece fan durumu böyle. o kadar sıkıntı değil ama düşürme yapayım derken bozmayayım o yüzden yeni bios geldiğinde kurup çözerim artık.

Single player oyun oynuyorsanız bence kesinlikle turbo kapatılmalı gaming laptoplar için zaten güçlü donanım her türlü akıyor oyunlar b

O mod normalde orada gözükmüyor. Kayıt defterinden açılıyor. O ayarı kapatırsanız evet tam da o değerlere düşüyor işlemci sıcaklığı. Ama bu mod oyunlar için büyük performans kaybına yol açıyor.
Bu ayarın stok hali agresif seçeneği.
Hocam bendede nitro 16 4060 modeli aldım 1 ay önce ilk başta sıcaklık normal gibiydi 1 ay sonra bugünlerde pubg oynuyorum oyunu açar açmaz sıcaklık 92 yükseliyor işlemciyi agresif şeçeneğini kapattım 70 lere düştü ve o kadarda oyunlarda performans kaybı yaşamadım oynadığım oyunlar cs2 pubg aynı fps değerlerini verdi bana

Hocam bendede nitro 16 4060 modeli aldım 1 ay önce ilk başta sıcaklık normal gibiydi 1 ay sonra bugünlerde pubg oynuyorum oyunu açar açmaz sıcaklık 92 yükseliyor işlemciyi agresif şeçeneğini kapattım 70 lere düştü ve o kadarda oyunlarda performans kaybı yaşamadım oynadığım oyunlar cs2 pubg aynı fps değerlerini verdi bana
O dereceler hiç normal değil BIOS sürümü nedir 1.20 güncelledim sıcaklıklar tavan yaptı bende 40 derece boştayken 60 derece oldu.

Yeni konular

Geri
Yukarı