Acer Nitro 5 AN515-44 vs. HP Pavilion 15-EC1008NT

İşlemci pek fark yaratır mı acaba? Ufaktan render işlerinede girmek istiyorum.

85-95 derecelerde performans kaybına uğramış şekilde çalışmasından iyidir stabil sıcaklıklarda R5 4600H ile çalışmak ama aralarında da %15'lik kadar bir fark var çoklu çekirdekte. Lenovo IdeaPad'e tekrar bir bakın derim.

Merhaba arkadaşlar, iki haftadır laptop bakıyorum son olarak şu iki model arasında kaldım, açıkçası işlemci ve tasarım yönünden HP daha ağır basıyor fakat eski serileri malum ısınma problemleri oluyordu. Acer'i alırsam 1 TB HDD alacağım yani fiyat yaklaşık 9200 civarına yaklaşacak arada 300 TL fark kalıyor. O fark pek sorun teşkil etmez benim için, aranızda HP'yi kullanan veya model hakkında net bilgisi olan var mı arkadaşlar?

Acer Ryzen 5 4600H

HP Ryzen 7 4800H
Ben de 2 ay önce ikisi arasında kalmıştım ve HP aldım. Acer'da kronik ışık sızması sorunu var diye okumuştum heryerde, isterseniz araştırabilirsiniz. O yüzden HP aldım. Soğutma konusunda şu ana kadar bir sıkıntı yaşamadım.

Hocam ben senin önermene kesinlikle bir şey demedim. Ben HP ısı sorunlarını çözmeye başladı dedim :)

Bir şey dediğinden değil dostum diyebilirsin tabii ancak inan bana yeterli değil soğutma sistemi. Hatta şöyle eklemiş olayım:

1609679477185.png

Gördüğüm en garip tasarımlardan. Tek hava çıkışını nasıl yeterli buldular anlam verememiştim.

Geri
Yukarı