Çözüldü Acer Nitro 5 AN515-55 performans düşüşü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
9
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i7 10750H || GTX 1660 Ti 6 GB Mobile || 2x16 GB RAM || 512 GB NVMe M.2 SSD || 1080p 144 Hz IPS Panel || Windows 11-macOS Big Sur || Acer Nitro 5 AN515-55 2020 ||
Meslek
Öğrenci

Bu laptopu bugün aldım. İlk olarak sürücüleri vs kurdum. Birkaç oyunu denemek istedim ve FIFA 19'u kurdum. 1080P Ultra ve 4X MSAA ile 120-130 FPS alıyorum. Baktığım çoğu testte 200-250 FPS alınıyor. Benim istediğim 144 FPS sabit oynamak. Sorun sizce nedir?
"Hahaha" emojisi atan arkadaşlar komik olan nedir ? Bu tür anlamsız emoji atanlara ceza verilmeli.

Siz hangi oyunda ne değerler alıyorsunuz ? CS GO olsun FIFA benzeri oyunlarda. Sıcaklıklar ne durumda ?

Siz hangi oyunda ne değerler alıyorsunuz? CS:GO olsun FIFA benzeri oyunlarda. Sıcaklıklar ne durumda?

Bende PUBG 50-70 FPS (Ultra) Watch Dogs 2 30-60 FPS (Ultra) Minecraft 150-300 FPS (Gerçekçide)
PES 2020 100-110 FPS (Grafik ayarı nerede bilmiyorum ama en yüksektegibi duruyor)

Sıcaklık olarak gayet iyi genelde 93-94 derecedeydi. ThrottleStop ile prochot set 15 yaptım şimdi en fazla 89 görüyor ve FPS düşmesi hiç yapmıyor (bayağı nadir yapıyor ama salisesiğine öyle keyifleri bozcak tarzda değil).

Bende Pubg 50-70 fps (Ultra) Watch Dogs 2 30-60 fps (Ultra) Minecraft 150-300 fps (Gerçekçide)
Sıcaklık olarak gayet iyi genelde 93-94 derecedeydi throttlestop ile prochot set 15 yaptım şimdi en fazla 89 görüyor ve fps drop hiç yapmıyor (baya nadir yapıyor ama salisesiğine öyle keyifleri bozcak tarzda değil)
Sonuç olarak neredeyse 1650 performansı alıyoruz. Bu işte bir terslik var ama nerede bilmiyorum. Sadece RAM bu kadar etkilememeli.

HMM bugün 3D mark, Cinebench tarzı programlarla testler yapacağım. Bu arada gözüme çarpanlardan biride işlemcinin GHz çok düzensiz bir 1.50 GHz bir 4.50 GHz ThrottleStop speedshift ayarıyla biraz oynayınca sankii biraz düzeldi gibi ama genede hala düzensiz.

Ben de sıfır kurulum yaptım. Sürücüleri kuruyorum. Bitince sonuçları karşılaştırırız.

HMM bugün 3D mark, Cinebench tarzı programlarla testler yapacağım. Bu arada gözüme çarpanlardan biride işlemcinin GHz çok düzensiz bir 1.50 GHz bir 4.50 GHz ThrottleStop speedshift ayarıyla biraz oynayınca sankii biraz düzeldi gibi ama genede hala düzensiz.

Ne yaptınız testler ne durumda?
Arkadaşlar sorun donanımda değil bunu anladım. AC Odyysey'de Very High ayarlarda 50 küsur FPS aldım. Sorun belki format sonrası düzeldi. Şu an FIFA ve CS:GO yükleyemedim. İleri de onları da paylaşacağım.

Ben de sıfır kurulum yaptım. Sürücüleri kuruyorum. Bitince sonuçları karşılaştırırız.

Ne yaptınız testler ne durumda?
Arkadaşlar sorun donanımda değil bunu anladım. AC Odyysey'de Very High ayarlarda 50 küsur FPS aldım. Sorun belki format sonrası düzeldi. Şu an FIFA ve CS:GO yükleyemedim. İleri de onları da paylaşacağım.

Hocam testleri yapıyorumda OCCT'de nedense 3D testi yapılmıyor 1-2 saniye içinde iptal ediyor.

1599843595978.png

Cinrbench'te 2420 puan aldım. Dün ise 3050 almıştım. Oyunda vs problem yok şimdilik 4-4.2 GHz stabil gibi.(AC Odyysey)
Cinrbench'te 2420 puan aldım. Dün ise 3050 almıştım. Oyunda vs problem yok şimdilik 4-4.2 GHz stabil gibi.(AC Odyysey)
Adsız.jpg

Sanırım şarj düşük iken cihaz prizde olmasına rağmen gücü kısmış.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı