Acer Nitro 5'e hangi RAM alınmalı?

Aynı laptop'u iki hafta önce aldım. Şu RAM'i taktım. Dual Channel çalışıyor.

Bu modellerde farklı marka RAM gelebiliyor mu?
Bu konu hakkında bilgim yok.

Edit: Hocam bu arada ben buradan almıştım: Acer Nitro 5 AN515-45 NH.QBAEY.002 Ryzen 5 5600H 15.6

Aynı laptop'u iki hafta önce aldım. Şu RAM'i taktım. Dual Channel çalışıyor.

Bu konu hakkında bilgim yok.

Edit: Hocam bu arada ben buradan almıştım: Acer Nitro 5 AN515-45 NH.QBAEY.002 Ryzen 5 5600H 15.6
Bu laptoplar farklı model RAM'lerle gelebiliyor mu onu araştırayım. RAM'i siz mi taktınız?

Benim tavsiyem içindeki belleği çıkarıp kit halinde 2x8 bellek almanız olur. 3060 Nitro 5 modelini aldım 2 ay önce, aynen böyle yaptım.

Diğer RAM'in aynısından almak riskli mi oluyor? İçindeki RAM'i satmakla uğraşmak istemiyorum da.

Aynı laptopa şu rami aldım dual channel gayet stabil çalışıyor. Bugün montajını yaptım.

RAM'i kendimiz taktığımızda garantisi bozuluyor mu?

Farklı RAM'ler olduğu için uyumsuzluk olma ihtimali illaki var normalde cihaz geldikten sonra bakıp almak mantıklı ama yukarıda atilan Kingston'u alıp denersiniz zaten Amazon satıcısı.

Bu laptoplar farklı model RAM'lerle gelebiliyor mu onu araştırayım. RAM'i siz mi taktınız?
Evet ben taktım. Hem bir tane türkten hem de birkaç yabancıdan dinledim internette. Garantinin bozulduğuna dair iz bırakan bir kilit yokmuş. Tabi çok fazla kasayı aç kapa yapmamak lazım.

Yeni konular

Geri
Yukarı