Acer V3-575G-792U Servis Problemi

Bybomber

Kilopat
Daha fazla  
Acer V3-575G-792U modeli cihazımı aldıktan 2 ay sonra cihazın HDMI portunu ilk defa test ettim. Ve arızalı olduğunu gördüm. Görüntü dalgalanıyor, sarı fonlu geliyor ve devamlı da gelmiyordu zaten. Görüntü gelip gidiyordu. Bu durum karşısında cihazı servis talebi ile garantiye gönderdim. Cihaz 1 haftada ellerine ulaştı. 1 hafta boyunca ne adam akıllı cihazımın durumunu öğrenebildim ne bir şey. İnternet sorgusuna göre cihazın arıza talebi kapalı görünüyordu. Destek hattı da cihaz onarımda işte diye geçiştirdi. Taa ki cihazı en son kargoya verdiklerini öğrendiğimde cihaza ne müdahale edildiğini öğrenebildim. Servis raporuna göre "Arızalı olan işletim sistemi yeniden yüklendi. Cihaz uzun süre test edildi. BIOS yüklendi. HDMI portundan sorunsuz şekilde görüntü aktarımı yapılmaktadır. Cihaz uzun süre test edildi (2 kez yazmış rapora, bakın buradan belli daha). Genel testler OK." tarzı bir rapor ile bugün teslim aldım. Teslim alınca cihaz çalışıyor mu diye bakıp kapattım. Eve getirdiğimde cihazın fanından ses geldiğini fark ettim. Dışarudan fana bir bakarım ki metal ızgara çapraz montajlanmış. Sesin kaynağı da büyük ihtimalle o. Ayrıca HDMI'ı test ettim. Televizyon değiştim, kablo değiştim kabloyu başka PC ile 2 televizyonda da denedim. Sonuç kablo ve televizyon sağlam ama cihaz sınıfta kaldı.

Durum bundan ibaret. Ben bu durum karşısında ne yapacağım? Yedikleri 2 haftama mı yanayım yoksa cihazı tekrar yollayıp hatalarını düzeltmeleri için 2 hafta daha bekleyeceğime mi? Açıkçası benim kaybedecek zamanım yok. Bu servis hatasının sorumluluğunu birileri almak zorunda. Tüketici haklarına götürsem çözüm alabilir miyim? Benzeri bir durum ile karşılaşan var mı?

Ek olarak bu rezilliği ilk kez de yaşamıyorum. Bu sefer cidden canımı sıktılar. "SMS INFOCOMM" adlı bu teknik servis (!) daha öncede içi hiç açılmamış başka bir cihazımda "Harddisk değişmiş orjinal değil" tarzı komik bir rapor ile bana geri yolladılar. Cihazın garantisi devam ediyor, bilgisayarın kasası tek parça ve içi açılmamış harddiski ışınladığımı falan düşünüyor olmalılar. O durum karşısında maalesef ki bir şey yapamadım. Çünkü faturayı şirkete kestirmiştim. Bu durumda ticari dava açmam gerekiyordu. Bu süreç de sıkıntılı +700 TL gibi bir fiyata mal olacaktı.
Yine başka bir rezillikleri de ASUS Zenfone 5 cihazımda yaşadım. Cihazı 1 aylıkken yamulma sorunu ile gönderdim, açıklamasına da adından belli olduğu üzere cihaz yamulmuştur yazdım. Bana gelen cevap şu oldu. Kasayı siz yamultmuşsunuz tamir edelim ama 270 TL kasa parası ve 35 TL "hasar tespit" (Komik olan kısım da bu, cihazın yamuk olduğunu anladılar tebrik ediyorum yeniden) vermeniz gerekiyor.

Kısaca bunlar tek olmanın verdiği rahatlıktan mı bilmiyorum işi çocuk oyununa çevirdiler. Yardım bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı