Acer servis saçmalığı

Göndermeden önceki varsa bilgisayarın sistem özelliklerinin fotoğrafını videosunu falan aldıysanız fazlasıyla işe yararlar. Yoksa yapacak bir şey yok. Onun dışında bilgisayarı hiç açmamanıza rağmen faturanızdaki iç sistem özellikleriyle şu anki özelliklerin uyuşmadığını da ekleseniz yeterli olur. Olması gereken sistem ve mevcut sistem yani sunmanız gerekenler.

Göndermeden önceki varsa bilgisayarın sistem özelliklerinin fotoğrafını videosunu falan aldıysanız fazlasıyla işe yararlar. Yoksa yapacak bir şey yok. Onun dışında bilgisayarı hiç açmamanıza rağmen faturanızdaki iç sistem özellikleriyle şu anki özelliklerin uyuşmadığını da ekleseniz yeterli olur. Olması gereken sistem ve mevcut sistem yani sunmanız gerekenler.

Fotoğraflar vardı da silmiştim sorun olmaz diye. Eğer bulamazsam hard diskin benim ya da satıcının takmadığın nasıl kanıtlayabilirim?

Ya da şöyle söylemek gerekirse sizce ben haklı mıyım? Hakem heyetine başvursam benim lehime mi sonuçlanır? Sağlam hard diski bozup yolladılar resmen. Ve zaten seri no girdiğinizde hard disk bulunduğu yazıyor. Pazartesi tekrar Acer müşteri zımbırtısını arayacağım.

1. Markanın bir suçu yok.
2. Servis her marka ile ortak çalışmakta.
3. Acer ortak çalıştığı servis rezalet ama ben üstelerinden gelmiştim sıfır kasa vs taktırdım sonu cihazda kronik diye iade ettirdim.
4. THH ver gitsin ve böyle servislere göndermeden önce görsel çekip kanıt olarak servise gösterilebilir veya Acer merkezine ulaşılması gerek şikayetiniz. Sanrım Acer, servisi kontrol etmediği için bu sorunları kendileri yapmaya başlamış kısa günün karı.

Lenovo, Şikayetvar sitesindeki şikayetlere bakıyor genel müdürlük, Acer burayla ilgilenmemesi sonucu böyle sorumsuz bir servis olması. Sanırım Acer, Türkiye'de çalışan müdürlerin iş yapmaması yüzünden çok kötü lanse ettiriyorlar. Bunları Global'a şikayet edilirse daha iyi olur.

Son düzenleme:
1. markanın bir suçu yok.
2. servis her marka ile ortak çalışmakta.
3. Acer ortak çalıştığı servis rezalet ama ben üstelerinden gelmiştim sıfır kasa vs taktırdım sonu cihazda kronik diye iade ettirdim.
4. THH ver gitsin ve böyle servislere göndermeden önce görsel çekip kanıt olarak servise gösterilebilir veya Acer merkezine ulaşılması gerek şikayetiniz. Sanrım Acer, servisi kontrol etmediği için bu sorunları kendileri yapmaya başlamış kısa günün karı.

Lenovo, Şikayetvar sitesindeki şikayetlere bakıyor genel müdürlük, Acer burayla ilgilenmemesi sonucu böyle sorumsuz bir servis olması. Sanırım Acer, Türkiye'de çalışan müdürlerin iş yapmaması yüzünden çok kötü lanse ettiriyorlar. Bunları Global'a şikayet edilirse daha iyi olur.

Sonuç olarak markanın suçu olmuş oluyor. Tayvana İngilizce mail attım işe yaramadı bu da demektir ki Acer Türkiye servisine güvenmemek gerekir çünkü konuyu kendilerine göre açıklamışlar. SMS infocomm teknoloji her marka ile ortak çalışmıyor ASUS ve Acer ile çalışıyor. Şikayetvar'a bakarsan ASUS ve Acer genelinde şikayetler var yani hem marka hem SMS infocom teknoloji çalışanları tüketicileri mağdur ediyor demektir.

Hayatım boyunca kullandığım cihazların bakımlarını hep kendim yaptırdığım ve garantilik durum pek olmadığı için fotoğraf çekmeyi unuttum. Tüketici hakem heyetine başvuralı 1 ay oldu sonuçları bekliyorum.
Ayrıca tüketici hakem heyeti lehime karar verirse tayvana mail atıp durumu tekrar anlatıp kazandığımı servisin işini iyi yapmadığını söyleyeceğim.

Son düzenleme:
@mühendis52 Türkiye Acer'a mail atınca ne cevap verdiler?

THH kazanırsınız dert değil. Ve ben kimle çalıştıklarını biliyorum gittim gördüm. Asus servisi yanındaydı, bir taraf Acer diğer yanı Asus bilgisayar servise bırakıyorsun. Tayvan Global yer mi oluyor attığınız yer? Genellikle kendi bulunduğu bölgelere yardım eden yerler var.

Bu servis nasıl anlıyor parçaları anlamıyorum. Mesela aynı marka boyutta SSD tak, adamlar parça numarasından anlıyorlar. İade edilmiş cihazların genellikle SSD e HDD gibi parçaları değiştirip cihazda kusur yoksa tekrar satış haline getiriyorlar.

@mühendis52 Türkiye Acer'a mail atınca ne cevap verdiler?

THH kazanırsınız dert değil. Ve ben kimle çalıştıklarını biliyorum gittim gördüm. ASUS servisi yanındaydı, bir taraf Acer diğer yanı ASUS bilgisayar servise bırakıyorsun. Tayvan global yer mi oluyor attığınız yer? Genellikle kendi bulunduğu bölgelere yardım eden yerler var.

Bu servis nasıl anlıyor parçaları anlamıyorum. Mesela aynı marka boyutta SSD tak, adamlar parça numarasından anlıyorlar. İade edilmiş cihazların genellikle SSD'e HDD gibi parçaları değiştirip cihazda kusur yoksa tekrar satış haline getiriyorlar.

Türkiye Acer zaten ümraniye servisi o yüzden aralarında fark yok mail de attım defalarca aradım da boş boş konuştular. Hard diskte oluşan arızayı soruyorum cevap veremiyorlar bad sector falan diyorlar. Bad sector varken diskin kullanılabildiğini bile bilmeyen servis elemanları çalışıyor daha ne söyleyebilirim ki? Acer merkezi Tayvan, mail attım durumla ilgilenicez dediler ama servis kendi lehine yansıttığı için bana faydalı bir şey olmadı. Laptop bana bandrollü geldi yani etiketleri her şeyi üzerindeydi kendim de değiştirmediğime göre karşı taraf suçlu oluyor. Hadi diyelim ben değiştirdim ama yalan söylüyorum hocam laptopu yollamadan önce HDD çatur çutur çalışıyordu ne oldu da birden arıza oluştu. Zaten son 6 ay içerisinde yaptırdığım test logları var orada da çalışır vaziyette olduğu gözüküyor. Şikayetvar'a baksalar servisin ne kadar ilginç anlayış içerisinde olduklarını anlarsınız.

@mühendis52 Bandrol olsun, onlar ithalatı eden kişiye geri gönderip tekrar basıyorlar. Forumda görmüyor musun dışarıdan temiz açıp içerisinde bazısında eksik çıkıyor. Cihazda önemli kusur yoksa kutusunu veya bandrol ne eksik ise yeniden hazırlanıyor. Acer suçu yok, satıcıdan suç arıyacaksın. Bende de Nitro 5 2021 kasası var içerisinde HDD vidası var, Sata kablosu çıkmadı mesela ama bandrol falan sağlamdı. Cihazda göze batacak ciddi kusur yok, ben oyunumu oynuyorum rahatsız edecek donanımsal sorun olmayınca iade etmedim. Sorun çıkarırsa garanti THH var, ben iki bilgisayar böyle iade ettim ve fazlasını da zararı aldım. Bunu satıcı belirlemez iade alırken dikkat edin, sorun çıkarırsa icra memurları ile görüşüp kapılarına gidersin.

Burada konuşurken sizden fazla iade ve garanti tecrübem var. Benim gönderdiğim cihazları saysak bitmez. Ben artık rahatım sorun çıksa yasal haklar var, kimisi üşenir vakit yok uğraşmak istemez. Kendileri bilir ben her yıl yeni cihaz yeniledim. :) Bu yeni cihazımda da sorun çıkarsa iade eder yeni donanım alırım oynayamadım oyunu onla oynarız. :) İlk zaman ben çok takardım ne yapacağım diye. Şimdi firmalar bana taktı. :D

@mühendis52 bandrol olsun, onlar ithalatı eden kişiye geri gönderip tekrar basıyorlar. Forumda görmüyor musun dışarıdan temiz açıp içerisinde bazısında eksik çıkıyor. Cihazda önemli kusur yoksa kutusunu veya bandrol ne eksik ise yeniden hazırlanıyor. Acer suçu yok, satıcıdan suç arıyacaksın. Bende de Nitro 5 2021 kasası var içerisinde HDD vidası var, SATA kablosu çıkmadı mesela ama bandrol falan sağlamdı. Cihazda göze batacak ciddi kusur yok, ben oyunumu oynuyorum rahatsız edecek donanımsal sorun olmayınca iade etmedim. Sorun çıkarırsa garanti THH var, ben iki bilgisayar böyle iade ettim ve fazlasını da zararı aldım. Bunu satıcı belirlemez iade alırken dikkat edin, sorun çıkarırsa icra memurları ile görüşüp kapılarına gidersin.

Burada konuşurken sizden fazla iade ve garanti tecrübem var. Benim gönderdiğim cihazları saysak bitmez. Ben artık rahatım sorun çıksa yasal haklar var, kimisi üşenir vakit yok uğraşmak istemez. Kendileri bilir ben her yıl yeni cihaz yeniledim. :) bu yeni cihazımda da sorun çıkarsa iade eder yeni donanım alırım oynayamadım oyunu onla oynarız. :) ilk zaman ben çok takardım ne yapacağım diye. Şimdi firmalar bana taktı. :D

Diyorum ya HDD satıcı tarafından takıldı diyelim neden ben diski sorunsuz kullanabilirler sorunsuz geldi. Bu sorunu sadece ben yasam satıcı suçlu diyeceğim ama onlarca kişi yaşamış ve yaşamaya devam edenler var. Yani burada sorunlu firma teknik servis. Şikayetimi yaptım beklemedeyim.

@mühendis52 Firma zaten ben başta kötü olduğunu içerisinde oranın sorumlu müdürü dahil ilgi göstermiyor. Şansa sana iyi biri çıksaymış serviste çalışanlardan. Benim eski Acer bilgisayarım eline toprağım bakmış ve her geldiğinde ona vermiş o baktığı için ilkte. Alt kasa kırılmıştı bedava değiştirdi ama mavi ekran sorunu Acer'a ait kronik sorundu. Bu kronik sorun için grup açmıştık WP'den bu bilgisayar ile ilgili. Çalışan teknisyen bana THH ver %100 kazanırsın hatta bu başvuru konusunda da yardımcı olurum demişti. Ne hikmetse yine Acer'a geçtim. :) RAM taktırmak için göndereceğim zaman bakalım söylenen problemler çalıntı olacak mı? Ben eski Acer cihazımı çok gönderdim aynı servisi parça çalınması veya değiştirmesi yaşamadım. Artık kargodan dolayı olan hasardan HDD sesler gelmeye başlamıştı.

Yeni konular

Geri
Yukarı