Acer Nitro 5 servis yavaşlığı

Benim 6 ay içinde 5 kere servise gitti ve sorunumu çözemeyip format atıp geri gönderiyorlardı. Kronik problemi vardı ve bilgisayar kullanmamı engelliyordu.

Anladım hocam fan sıkntısı ve RAM için yolladım kaç gün oldu hala onarımdadır yazyor arıyorum sırada diyorlar çok yavaş bir firma.

Hocam bir de RAM performansı nasıl oldu diye sormak istiyorum ürün elnizine ulaşınca buraya yazar mısınız FPS testlerini vs.

Bugün geldi servisten. 18 gün sürdü tam olarak ve çok yoğun zamanda göndermeme rağmen. Performans olarak ciddi bir artış var CP2077 Valorant'ta 230-250 FPS'ler gerçekten çok memnunum. Hizmet iyi tam olarak, kağıda neler yapıldığı sorunları yazılmış ve gönderilmiş. Açıp test de edilmiş. Paketleme çok kötüydü ben 3-4 pakete sardım sadece bilgisayar kutusuna sarıp yolladılar. UPS anlaşmalı kargoları çok hızlı getiriyor sizin sürecinizden haber var mı?

Anladım hocam fan sıkntısı ve RAM için yolladım kaç gün oldu hala onarımdadır yazyor arıyorum sırada diyorlar çok yavaş bir firma.

Onarımda değil hocam sıra bekliyor hala, bir günde alıp bitiriyorlar. Fan sorunu Nitro'ların çoğunda olan bir problem yaparlar RAM'i de takıp yollarlar. Hala yoğun müşteri temsilcisi bile boşta bulmak zor. 15-16 günü geçmez. Ben genel olarak memnun kaldım, RAM'i taktıktan sonraki rahatlama ve performans artışına hayran kalacaksınız.

Onarımda değil hocam sıra bekliyor hala, bir günde alıp bitiriyorlar. Fan sorunu Nitro'ların çoğunda olan bir problem yaparlar RAM'i de takıp yollarlar. Hala yoğun müşteri temsilcisi bile boşta bulmak zor. 15-16 günü geçmez. Ben genel olarak memnun kaldım, RAM'i taktıktan sonraki rahatlama ve performans artışına hayran kalacaksınız.

Hocam laptopu HDMI ile başka bir ekrana takınca sadece GTX kullanılıdığı için FPS artmasını gördüm bunun nedenini araştırınca laptop ekranına dahili grafikle beraber çalışmasıymış.
( CS:GO'da 150-200 FPS alırken ekrana takınca 250-350 arası oldu ) gpuzden dahili GPU'nun tek RAM'le 64 Bit bant genişliğinde olduğunu gördüm çift RAM'le 128Bit olması çok büyük etkisi olur gibi sadece Dual olması değil 8 GB RAM DDR4'lü sistemlerde yetersiz kalıyor sadece masasütünde iken bile 3GB boş yer kalıyordu RAM'de DC + oyun zorluyordu sistemi.

Hocam şu şekilde bir yandan da ekran kartının oyuna yeterli gelmesi. RDR2 mesela üst düzey grafikleri var onda kart kendini %100 kullanırken CS:GO Valorant veya Minecraft gibi basit oyunlarda kendini yormak istemiyor. HDMI ile bağladığınızda tek ekran kartının görüntüsünü alacağı için %100 kullanma durumu oluyor, Dual RAM ile Valorant'taki kullanınımım %80-92 arası gidip geliyor. Mesela laptoptan CS:GO oynayıp kullanımlara bakarsanız %75-85 arası gidiyor. Ama HDMI ile bağlandığında tek kart çalışıyor ve %100 kullanıyor. Ayarları arttırmak, çözünürlüğü arttırmak yani kartı yormak lazım.

@DarkSpy BDH Lenovo da parça bekleniyor yazıyor ve bir gün sonra parça değiştirip gönderiyorlar. Kargo da ücretsiz. Lenovo anlaştığı servis hızlı ve hızlı çözüm sunuyorlar. Tek eksi yanı dikkatsiz ve inceleme kısa sürüp hızlı göndermeye çalıştıkları için böyle. Anakart değişince anakarta bilgi girmeyi unutuyorlar. Başka parça değiştirip hız testi nasıl bakmıyorlar. Cihaz açılır ve attığı yazılımlar da sıkıntı görmüyorlarsa gönderiyorlar.

Bugün geldi servisten. 18 gün sürdü tam olarak ve çok yoğun zamanda göndermeme rağmen. Performans olarak ciddi bir artış var CP2077 Valorant'ta 230-250 FPS'ler gerçekten çok memnunum. Hizmet iyi tam olarak, kağıda neler yapıldığı sorunları yazılmış ve gönderilmiş. Açıp test de edilmiş. Paketleme çok kötüydü ben 3-4 pakete sardım sadece bilgisayar kutusuna sarıp yolladılar. UPS anlaşmalı kargoları çok hızlı getiriyor sizin sürecinizden haber var mı?

Hocam şu şekilde bir yandan da ekran kartının oyuna yeterli gelmesi. RDR2 mesela üst düzey grafikleri var onda kart kendini %100 kullanırken CS:GO Valorant veya Minecraft gibi basit oyunlarda kendini yormak istemiyor. HDMI ile bağladığınızda tek ekran kartının görüntüsünü alacağı için %100 kullanma durumu oluyor, Dual RAM ile Valorant'taki kullanınımım %80-92 arası gidip geliyor. Mesela laptoptan CS:GO oynayıp kullanımlara bakarsanız %75-85 arası gidiyor. Ama HDMI ile bağlandığında tek kart çalışıyor ve %100 kullanıyor. Ayarları arttırmak, çözünürlüğü arttırmak yani kartı yormak lazım.

Çok sağ olun hocam sağ sağlim ulaşması güzel olmuş dediğim gibi hala serviste. Sizin 18 gün çok uzun yani benim de 10 şubatta ulaştı mesaj 15 şubatta geldi oradan 18 gün eklersem hafta sonu hariç 5 Mart-8 Mart gibi bir şeye denk geliyor ama haftaya işleme alınırsa daha kısa sürer gibi gelişmeleri yazarım RAM'in etkisi gerçekten çok iyi olmuş.

Hocam işlemler cuma günü bitmiş fakat sisteme yazmamışlar fan değişmiş RAM takılmış bugün UPS'e teslim edilmiş gelince de yazarım durumu.
@Dutch Van Der Lindee hocam PC bugün geldi tam 10 iş günü içinde geldi kargo dahil. Fan değiştirilmiş RAM de takılmış performansını yazıp konuyu kapatıcam.
@Dutch Van Der Lindee hocam cidden 16 GB RAM çok fark etti Dual olması etkilidir tabii CS:GO'da 250 ortalama FPS ile oynadım eskiden 170 200 arasıydı konu çözülmüştür.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı