Açik liseye geçmek mantıklı mı?

Bilalcan.eto

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, şu an 9. sınıfa gidiyorum. Meslek lisesindeyim. Derslerim haftalık 43 saat ve bana fazla geliyor. Ben açık liseye geçmek istiyorum, hem dershane kurs gibi yerlerden hem de kendim evde çalışarak yaparım diye düşünuyorum. Zaman kaybı gibi geliyor 11 saat okulda olmak. Sizce mantıklı mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, şu an 9. sınıfa gidiyorum. Meslek lisesindeyim. Derslerim haftalık 43 saat ve bana fazla geliyor. Ben açık liseye geçmek istiyorum, hem dershane kurs gibi yerlerden hem de kendim evde çalışarak yaparım diye düşünuyorum. Zaman kaybı gibi geliyor 11 saat okulda olmak. Sizce mantıklı mı?

Hedefin ne? Üniversite için planların neler?

Hedefim üniversite okumakta var liseden sonra zaten ünisversite için 1 sene hazırlık yaparım diye düşünmüştüm 12 de staj var onun için.

Çalışmak isteyen insan her türlü çalışır sana yakın gelen bu ise istediğini yap. Bende lise yıllarımın boşa geçtiğini hissediyorum.

Çalışmak isteyen insan her türlü çalışır sana yakın gelen bu ise istediğini yap. Bende lise yıllarımın boşa geçtiğini hissediyorum.

Ya devamsızlığım sıkıntı o yüzden kararı vermiştim ailemle gidip sildirmeyi deneyeceğim eğer olmazsada açığa geçerim zaten dershaneye falan giderim okul gibi kendimde çalişırım.
Okukdaki hocalardan zaten bir şey anlamıyorum 30 kişi arasımda ilgilenemiyor çoğu kişiyle.

Açık liseyi bitirip bu yüzden hiçbir şekilde geri kalmayan başarılı insanlar olmasına rağmen, lise, sosyal hayatınızın büyük bir parçası. Bundan vazgeçmeden akademik kaygıların yanında bunu da hesaba katmak gerekir diye düşünüyorum sevgili dostum. Umarım sonunda rahat edeceğin bir karara varırsın.

@cntrn'nin de dediği gibi tek negatif yönü sosyallik. Geri kalan her alanını ben avantaj olarak görüyorum. Evde çalışarak muazzam şeyler başarabilir, hayatını istediği yolda çizmeye başlayabilir insan. Fakat disiplin, istek, irade çok önemli.

Yeni konular

Geri
Yukarı