Açık liseye geçmek mantıklı mı?

Ahmet525277

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar arkadaşlar abiler size bir şey danışacağım. Anadolu lisesi 11. sınıfım okul ortam hocalar cok baydı (okula soytarilik icin gitmiyorum hocalarin durduk yere terslemesi it kopuk sinif ortami olmasi) yuzunden acik liseye gecmeye karar verdim. Gunluk program olarak da sabah 8 spor, aksama dogru da kendi ayarlayacagim ders programı ile derslerime calismayi dusunuyorum ama basarabilir miyim bu karar beni sonradan cok uzermi bilmiyorum bu sekilde olup da basarili olan var mıdır?

Bir de acik liseye en yakin kayıt tarihi nedir? Bilgisi olan bilgilendirirse sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kendin öğrenip video izleyerek anlayabiliyorsan geç. Ben çalışmak için geçtim 12. sınıfım rahat evde okula gitmeye zorunda olmadan yatıp kalkıyorum ve ders çalışıyorum. Yoksa okulda hiçbir şey öğrenmeden boş boş yoracaktım kendimi. Hem sınavlarda daha kolay açık öğretimde.

Bir arkadaşım da geçme kararı alıyor, okul ortamına dayanamıyorsan veya farklı sebeplerden zorunluluğun varsa geç. Ama gerçekten liseyi bitirmek istiyorsan veya Üniversite kazanmak istiyorsan, çalışmayı eksik etmemelisin. İnsanın doğası tembelliktir, kendini rahat hissedebilirsin ve tüm dersleri boşlayabilirsin, bunlar olası ve normal durumlar. O yüzden bu kararı vermeden önce iyi düşün, insanın bu durumda kendini iyi tanıması gerek, geleceği için biraz çalışmayı göz ardı etmemesi gerek.

Şahsen bende geçmeyi düşündüm ancak ben boş zamanımda hiç ders çalışmayan biriyim bu uzaktan eğitimde hiçbir şey öğrenmedim ancak okulda olunca dersi sevmesen bile aklına bir şeyler giriyor 30 alıp çıkıyordum en azından açık lisede ise tembellik yaparsan hiç ama hiç iyi olmaz "ben yaparım ya " deyip geçiştirme kendine bir bak geçmişte derslerde nasıldın boş zamanında çalıştınmı b kendini gözden geçir çünkü basit bir karar olmamalı ileride çok etkiler seni eğer gerçekten ben yaparım çalışırım diyorsan geçmekte bir sorun yok gayet mantıklıdır.

ben boş zamanımda hiç ders çalışmayan biriyim
Bu aralar Açık Lise konuları çok geliyor. Çeşitli sebeplerle geçmek isteyen arkadaşlar olabilir. Sonuçta normal liseyle eştir. Ancak genç kardeşlerime benden de naçizane bir tavsiye olsun diye yazıyorum. Daha iyi ders çalışmak için veya zorunlu sebeplerden geçenlere sözüm yok fakat oyun falan oynamak için geçenler maalesef hayatlarıyla oynarlar. Maalesef gerçek bu. Çalışanlar ise başarırlar.
Yener Abinin bir cevabıyla cevap vermek istedim mesajınıza. Dediği gibi yatmak için geçilirse sıkıntı.

Yeni konular

Geri
Yukarı