Açık liseye geçmek mantıklı mı?

İdris01

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Mtal okuyorum ve okulun ortamı berbat verim çok az alıyorum ve o okulun alanındaki meslekten ilerlemek istemiyorum. Yabancı dil üzerine okumak istiyorum ve evde 1 saat çalışıyorum. 11 de açığa geçip İngilizce kursuna yazılıp YDT de yüksek bir başarı elde etmek istiyorum. 12 de dershaneye yazılıp TYT'ye çalışmak istiyorum sizce mantıklı mı?

Gayet mantıklı. Mtal ortamları çok bozuk gerçekten.

Merhaba. Mtal okuyorum ve okulun ortamı berbat verim çok az alıyorum ve o okulun alanındaki meslekten ilerlemek istemiyorum. Yabancı dil üzerine okumak istiyorum ve evde 1 saat çalışıyorum. 11 de açığa geçip İngilizce kursuna yazılıp YDT de yüksek bir başarı elde etmek istiyorum. 12 de dershaneye yazılıp TYT'ye çalışmak istiyorum sizce mantıklı mı?
Eğer kendine güveniyorsan çalışacaksan mantıklı.

Kendine güveniyorsan geç. YDT'de zaten ortalama üstü bir çalışmayla 75-80 net çıkarırsın. Önemli olan TYT.

Hayır hocam geçmeyin. Arkadaşım yarın açıktan çıkıyor çok mutlu. Bende bizzat açıktan geri dö ndüm. Anadolu'ya nakil alınabiliyor fakat önceki sınıftaki Anadolu sınavlarınız birikiyor sorumluluk olarak. Pandemide 10. sınıftan sonra da nakil alınabilir diye yürürlülüğe girdi.

Mantıksız olan tarafı nedir ? İyi çalışırsanız üzerine zaman kalır ve kendinizi geliştirebilirsiniz.

Açık lise ile örgün lise diploması farklımı gelecekte iş alımlarında aralarında fark olur mu bilen var mı?

Verim almadığını fark ediyorsun hiç bekleme geç hem dil bölümünde bir ilerlemen varsa süreç sana rahat gelir fakat yine de ben açığa geçince çalışabilir miyim diye kendine sor.

Yeni konular

Geri
Yukarı