Adana'da sığınmacı kampında kalan Suriyeliler, Polislere saldırdı!

Kurunun yanında yaşta kaynayacak ama olsun.
Bu ülke basit kazanılmadı bir kaç sarı kıllı tavuğa da kaybedilecek değil.
Hocam, yaşlı, genç, kadın, çocuk... Hiç birini istemiyorum ben artık şahsen. Gereğinden fazla kaldılar.

Bu Suriyeli gençlerde gördüğüm bir şey var. Çevreye rahatsızlık verdiklerinde onları uyaran kişi eğer bir kadınsa hiç takmıyorlar ve rahatsızlık vermeye devam ediyorlar ama uyaran kişi bir erkek olunca kısa süre de olsa duruyorlar veya oradan tamamen gidiyorlar.

Eğer bir an önce, mülteci sorunu çözüme kavuşmazsa vatanseverler olarak dedelerimizin yaptığı gibi sorunu kendimiz çözmemiz gerekecek diye düşünüyorum.
Hocam başıma gelen olayı anlatıyım size. Ve yemin ederim ki cümlesi cümlesine doğru.

Ankara'da yaşıyorum. AŞTİ otogar. Lavuğun teki (Suriyeli ya da afgan bilemiyorum onların uyruklu bir şey :D) gözümün önünde benim yaşlarımda kıza bakıyor. Ama bakmakla yetinmiyor bildiğin içine girecek. Ben utanıyorum o derece. Önüne gittim kızın önüne geçtim bir şey demeden bilerek lavuğun gözüne gözüne bakıyom o da bana gülmeye başladım. Yanına gittim ensesine şaplak attım bir tane güvenlikçi falan gördü güldü, gördü niye yaptığımı. Her yerde, her zaman aynılar.

Yeni konular

Geri
Yukarı