Adobe programları için IPS panel mi yoksa VA panel mi kullanılmalı?

Meraklı.e

Picopat
Daha fazla  

Bu monitörlerden hangisi en mantıklı seçim olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlıkta ki soru kişisel konuya kaçıyor.
Bazı kişiler yoğun siyahlara ihtiyaç duyar. VA panel alır.
Bazıları renklerin kalitesine ve doğruluğuna ihtiyaç duyar IPS alır.
Benim tavsiyem IPS olmasıdır.
Renk ve parlaklık + geniş açı avantajı ile IPS panel işinizi daha rahat yaptırır.
Bütçe nedir?

Son düzenleme:
Başlıkta ki soru kişisel konuya kaçıyor.
Bazı kişiler yoğun siyahlara ihtiyaç duyar. VA panel alır.
Bazıları renklerin kalitesine ve doğruluğuna ihtiyaç duya IPS alır.
Benim tavsiyem IPS olmasıdır.
Renk ve parlaklık + geniş açı avantajı ile IPS panel işinizi daha rahat yaptırır.
Bütçe nedir?
Hocam öncelikle yorum için teşekkürler. Bütçem 3 bin tl ye kadar. Yukarıda linkler bıraktım, orada aklımda olan monitörleri attım. Sizce hangisi daha mantıklı bir seçim olur? Samsung mu Lenovo mu, veyahut sizin bu montiörlerin dışında bütçem dahilinde ya da bütçemden biraz daha yukarıda olan başka önerebileceğiniz bir monitör var mı?

Hocam öncelikle yorum için teşekkürler. Bütçem 3 bin TL'ye kadar. Yukarıda linkler bıraktım, orada aklımda olan monitörleri attım. Sizce hangisi daha mantıklı bir seçim olur? Samsung mu Lenovo mu, veyahut sizin bu montiörlerin dışında bütçem dahilinde ya da bütçemden biraz daha yukarıda olan başka önerebileceğiniz bir monitör var mı?

Birincisi Samsung'ları ele gitsin. Renk performansları hayli kötü.
Lenovo'da kötünün iyisi. Fakat 21 inç. Adobe kullanıyorsan büyük bir ekran ve geniş renk uzayı istersin. Çok zıt oluyor 21 inç monitör.
Tavsiyem bir tane VA bir tane IPS olacak.

İkisi de üzmez. IPS olanı almaya çalış. Alamazsan VA olan modeli 100Hz olduğu için işini görür.

Lenovo'da kötünün iyisi. Fakat 21 inç. Adobe kullanıyorsan büyük bir ekran ve geniş renk uzayı istersin. Çok zıt oluyor 21 inç monitör.

İkisi de üzmez. IPS olanı almaya çalış. Alamazsan VA olan modeli 100Hz olduğu için işini görür.
Çok teşekkür ederim.

Hocam şimdi MSI'in IPS panel olanını sipariş verdim. Çok teşekkürler tekrardan.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı