Adolf Hitler neden kötü oldu?

İyi bir insan asla katliam yapmaz zaten. Adam ırkçı yani kötünün kötüsü :D

Her şey çocukluğunda yatıyor. Kavgam kitabını okursanız hitlerin gerçekten nasıl bir hayat ve tuhaf bir zihniyete sahip olduğunu görebilirsiniz. Yazık oldu belki güzel bir ressam olabilirdi kendisi.

Kötü olduğu aşikar, ama bu adam neden durduk yere faşist oldu?
Bence her şeyin başladığı yere bakmak lazım, doğduğu eve, çocukluğuna bakmak lazım.
Mussolini de var ayrıca, her şeyi Hitler'e yüklemek saçma olur.
Aileden kaynaklı olabilir.

Her şey çocukluğunda yatıyor. Kavgam kitabını okursanız hitlerin gerçekten nasıl bir hayat ve tuhaf bir zihniyete sahip olduğunu görebilirsiniz. Yazık oldu belki güzel bir ressam olabilirdi kendisi.

Link atar mısınız kitabı alıp okumayı düşünüyorum.

Konu dışı ise raporlamadan söylerseniz sevinirim.

Link atar mısınız kitabı alıp okumayı düşünüyorum.

Konu dışı ise raporlamadan söylerseniz sevinirim.

İlk sayfalar çocukluğu, gençliği, Almanya ve avustura Macaristan'nın durumu, birinci dünya savaşını yorumlaması ve açlık sefaletle ilgili.(ilk sayfa dedim de kitabın yarısını neredeyse kapsadı).😀

İlk sayfalar çocukluğu, gençliği, Almanya ve avustura Macaristan'nın durumu, birinci dünya savaşını yorumlaması ve açlık sefaletle ilgili.(ilk sayfa dedim de kitabın yarısını neredeyse kapsadı).😀

Okuyacağım ama sokakta görünmemem lazım öldürürler beni yoksa :D

Sadece auschwitz toplama kampında 1.100.00 kişiyi katletti aslında o resim öğretmeni onu kabul etseydi WW2 olmayacaktı.

(Yanlış anlamayın art bir niyetim yok)

Bence aşırı zeki birisiydi en son bulunduğu kişiliğinden çok uzak bir şekilde doğmuştu.

Sonradan yaşadığı olaylar yüzünden böyle bir kişiliğe büründü sonradan onu toplum, ailesi zorla bu bakış açısını ona yüklediler.

Yaptıkları evet çok kötü ve acımasızca olsa bile nedense asla Adolf Hitler'den nefret edemedim.
Ne kadar gereksiz can almış olsa bile ona bunu yapanlardan hep nefret etmişimdir.

Kavgam kitabını okumanızı öneriyorum. @XxtilkiloverXx

Yeni konular

Geri
Yukarı