Aerocool VX serisi 400W inceleme

İlk incelemem, hatam olmuşsa affola. :) Resimler daha netti ama Technopat'ın resim boyutu sağ olsun, biraz kalitesi düşmüş olabilir. :)

PSU'nun kutusu:
P1050553.JPG

Kutu içeriği:
P1050560.JPG

PSU'nun özellikleri:
P1050557.JPG

PSU güç kabloları:2 sata güç kablosu, 24 pin güç girişi, 6 ve 8 pin PCİ express güç kablosu, 2 adet molex güç kablosu.

Artıları:400W olmasına rağmen, 8 pin express ve 6 pin express güç girişi olması, 400W olup 12V kanalının 324 olması ve 85 TL olmasına rağmen kaliteli olması

Eksileri: Sadece 2 sata güç kablosunun olması, kısıtlama olması kötü olmuş, anakarta güç veren pinlerin tek bütün olması.

Son düzenleme:
Bende VX750 var ve sesten artık beynim uyuştu :(
80 Plus sertifikası olmayan PSU almaya elim varmaz bir daha.

Evet bende merak ediyorum acaba memnun musunuz ?

Evet, memnunum. Şuana kadar hiçbir sıkıntısını da görmedim.

Memnun musunuz? Birde sisteminizi söyleyebilir misiniz?

Evet, Memnunum.

Sistemim;
Athlon 7750
2+2 ram
2 adet HDD
R7 240

Bende VX750 var ve sesten artık beynim uyuştu :(
80 Plus sertifikası olmayan PSU almaya elim varmaz bir daha.

80 Plus sadece verimlilik açısından iyi ama ses geliyor ise PSU'nuzun fanında bir sorun var demektir. Benim eski PSU para versem almayacağınız bir tipte, ondan dahi ses gelmiyor.

Sizce VX 400, İ3 6100 ve RX 470'e yeter mi?

Elbet, yeterli gelecektir. Bu arada çoğu kişi bu cevabımın altına, 12v kanalı yetmeyecek diyebilir ama arkadaşımda, 300W PSU var, r7 250 için 250 civarı bir 12v kanalı lazımdır diye okudum ama arkadaşımın PSU'sundaki 12v değeri 180 civarı, oyun oynuyoruz filan, ne reset ne de kapanma olmuyor. Yani kısacası, içiniz rahat olsun.

İlk incelemem, hatam olmuşsa affola. :) Resimler daha netti ama Technopat'ın resim boyutu sağ olsun, biraz kalitesi düşmüş olabilir. :)

PSU'nun kutusu:
Eki Görüntüle 120781

Kutu içeriği:
Eki Görüntüle 120787

PSU'nun özellikleri:
Eki Görüntüle 120788

PSU güç kabloları:2 sata güç kablosu, 24 pin güç girişi, 6 ve 8 pin PCİ express güç kablosu, 2 adet molex güç kablosu.

Artıları:400W olmasına rağmen, 8 pin express ve 6 pin express güç girişi olması, 400W olup 12V kanalının 324 olması ve 85 TL olmasına rağmen kaliteli olması

Eksileri: Sadece 2 sata güç kablosunun olması, kısıtlama olması kötü olmuş, anakarta güç veren pinlerin tek bütün olması.
Ryzen 3200 rx570de oyun oynarken kasarmı yada oyundan atip yanma gibi sorunlar olurmu

Geri
Yukarı