AGON AG241QG vs ViewSonic XG2703

Susamış Parmak

Hectopat
Bir kaç gün önce yeni bilgisayar topladım lakin monitör alamadım bütçem yetmedi o yüzden görüntüyü TV'den almaktayım.

Kullandığım GPU: ASUS ROG STRIX Nvidia 1080
Kullandığım CPU: Intel 8600K

Sorum şu olacak, 1000TL bütçeye uygun monitör mü tavsiye edersiniz yoksa 5 ay bekleyip bütçemi artırarak 2K G-Sync monitör mü almalıyım.?

5 ay beklersem istediğim monitörler aşağıdaki linktedir.

VIEWSONİC 27" XG2703 2K 165Hz IPS G-Sync PROFESYONEL GAMING MONİTÖR
AOC 23.8" AGON AG241QG 165Hz 1ms GSYNC 2K Gaming Monitör

Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080 gibi bir karta en azından 2K çözünürlükte bir monitör yakışır. Size tavsiyem biraz daha sabır edip en az 2K çözünürlükte bir monitör almanız.Bu arada Viewsonic olanı öneririm kendi sistemime de aynısından alacağım.

1080 gibi bir karta en azından 2K çözünürlükte bir monitör yakışır. Size tavsiyem biraz daha sabır edip en az 2K çözünürlükte bir monitör almanız.Bu arada Viewsonic olanı öneririm kendi sistemime de aynısından alacağım.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Viewsonic olan monitörün tepki süresi 4 ms ama ips ekran olması beni cezbediyor. Oyun oynayacağım için bu sıkıntı yaratır mı sizce? Diğer monitörün tepki süresi 1ms fakat ips ekran değil.

Yanıtınız için teşekkür ederim. Viewsonic olan monitörün tepki süresi 4 ms ama ips ekran olması beni cezbediyor. Oyun oynayacağım için bu sıkıntı yaratır mı sizce? Diğer monitörün tepki süresi 1ms fakat ips ekran değil.

Aynı soruyu bende kendime Viewsonic'i seçmeden önce sordum. 1ms-5ms arası değerler standarttır. Eğer siz profesyonel bir e-spor oyuncusu değilseniz 4ms sizi üzmeyecektir.Monitörün IPS panel,G-SYNC vede 144Hz olması(Overlock ile 165Hz'e çıkıyor.) ayrı bir artı. Ben şahsen baya bir hayran kaldım vede bir terslik olmazsa alacağım.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı