"Ahbap Platformu" ne kadar şeffaf?

Haluk Levent'in cevabıyla birlikte okumanızı öneririm. @yagischwarz ve Tweet sahibinin bahsettiği gibi soru sordurmayan özgür düşünce masalları olan @temmuzz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Haluk Levent'in cevabıyla birlikte okumanızı öneririm. @yagischwarz ve Tweet sahibinin bahsettiği gibi soru sordurmayan özgür düşünce masalları olan @temmuzz
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ahbap'ın o beyannamelerini de bu twiti de hepsini buraya ilk yazımı yazmadan önce okudum. Boş yapmaya devam ediyorsun. Belge belge tamam mı boş yapmayacaksın, özgür düşünce masalıymış, başkası adına boş icazetle avukatlık yapma, soru sorana belgesini sen bulacaksın dedik bitti, adresi de verdik dernekler masası. Kalkıp arayıp tarayıp bulduğun trol twitleri yandaş twitleri atma bana. Konuya aradan dalıp niyet okuyup boş yapmayacaksınız, siz kendi metinlerinizi yazın, öyle çok medeniyseniz daha nasıl yazıldığını bilmediğiniz kelimelerle laübali diye araya girmeyeceksiniz, çok girmeye niyetiniz varsa, müddei iddiasını ispatla mesuldur. Siz yapın ispatı. Nokta ötesi nokta anlamayan nöronlarınıza sabır diliyorum. Yettiniz artık. Göz ardı modunu açayım. Sizle mi uğraşacağız bir de canımız burnumuzda.

Bağış yaptım fakat sınırlı bir düzeyde yaptım. Neden? Çünkü "ben" şeffaflığını göremedim. Benim gibi düşünen çok insan vardır. Kötü bir şey mi söylüyoruz? Hayır. Papağan gibi "şeffafız" deyip duracağınıza hesap durumunuzu paylaşın para akışlarını görelim.

Not: Sadece kripto-para hesabı şeffaf. Beni ilgilendiren ise İş Bankası TL/USD/EUR hesapları. Tabii ki de kripto kısmından da ciddi paralar geliyor fakat asıl para İş Bankası kısmında. Futbolcuların, holding sahiplerinin, ünlülerin vs para gönderdiği yer "İş Bankası". Hiçbir yerde hiçbir bilgi bulamadim. Konu kilit. Simdi yine 3-5 kişi ak troll diyecek, küfür edecek, "en şeffaf kurum" falan yazacak... Hayır arkadaşım, her türlü koordinasyonu yapıyorsun, tüm sistemlere sahipsin Türk milletinin sana bağış yaptığı "İş Bankası" hesap durumunu bizlerle paylaşamıyorsun.

"Paylaşılacaktı ama siber saldırı oldu" diyen var. "kör müsün, Haluk Levent Twitter'dan aldigi ürünleri yazıyor ya" diyen var. Ama şu soruyu cevaplayan hala yok: Ahbap platformu neden İş Bankası uygulamasindan hesap durumunu her gün ekran görüntüsü olarak paylaşmaz? Bunu da mı yapamıyorlar? Korkarım ki "şeffaf dediysek o kadar da demedik" durumu söz konusu. :/

Ben bu kadar büyük paralari yönetiyor olsaydım cam gibi şeffaf olurdum. Baska türlü kendimi anti-propagandadan koruyamayacağımı bilirdim. Bu yüzden paramın bir kısmını afada, bir kısmını ahbap platformuna bağışladım.

Tipik karalama neferi soru sormuş gibi iftira atmaya bayılırlar.

Tipik karalama neferi soru sormuş gibi iftira atmaya bayılırlar.
Ne kadar iyi niyetli naif bir üslup değil mi ve vekil avukatlarıyla.

Parasını hem Afad'a hem Ahbab'a yatırmış ama nedense MHP vekilinin ve trollerin saldırısının ardından Afad değil Ahbap şeffaflığını merak etmiş.

Arkadaşlar boş yapmaya gerek yok. Kimsenin Ahbap'a laf ettiği de yok zaten. Ama sürekli belli çevrelerce AFAD, Kızılay güvenilir değil ahbap güvenilir diyen adamların. Sıfır şeffaf olması en son beyannameyi 4 yıl önce vermiş olmaları komik. Böyle bir şeffaflık yok. Güvenirlik muhabbetine giriyorsan önce kendin olacaksın.

Arkadaşlar boş yapmaya gerek yok. Kimsenin Ahbap'a laf ettiği de yok zaten. Ama sürekli belli çevrelerce AFAD, Kızılay güvenilir değil ahbap güvenilir diyen adamların. Sıfır şeffaf olması en son beyannameyi 4 yıl önce vermiş olmaları komik. Böyle bir şeffaflık yok. Güvenirlik muhabbetine giriyorsan önce kendin olacaksın.
Mhp'li vekilin Ahbap çavuş twitinin atıldığı yerde soru değil ispat edecekler. Laf-u güzaf.

Ne kadar iyi niyetli naif bir üslup değil mi ve vekil avukatlarıyla.

Parasını hem Afad'a hem Ahbab'a yatırmış ama nedense MHP vekilinin ve trollerin saldırısının ardından Afad değil Ahbap şeffaflığını merak etmiş.
Tweet'i atan MHP'li vekil diye Ahbap aklanıyor mu? Aşağıdakini 3-5 kez falan oku, aklına kazınsın.
Laubali değil de laübali yazdım diye lafı uzatmana da gerek yok. Vuracak yer bulamadığında konuyu saptırıp haklı çıkmaya çalışıyorsun. Yapma gülüm, yemezler.

Gelelim konumuza. Kanıt mı istiyorsun, al bakalım Ahbap'ın kendi sitesine gir. 2020 Beyannamesi üzerinden 3 yıl geçmesine rağmen yakında geleceği söyleniyor. 2018-2019 Bağımsız Denetim Raporu da üzerinden 4-5 yıl geçmesine rağmen aynı şekilde. Tabii bu saydıklarım Ahbap'ın kirli şeyler peşinde olduğunu göstermez. Konu sahibinin dediği gibi vatandaşa rapor sunulmadığını gösterir :)

MHP'li vekilin ahbap çavuş twitinin atıldığı yerde soru değil ispat edecekler. Laf-u güzaf.

Bu adam vekil değil. Eski il başkanı. Ha vekil olsa da önemi yok. Bu kadar Kızılay ve afada laf edildikten sonra ahbapa edilen 1 şeyin üzerinden bu konuşma ilerlemez. Sen başka kurumlara şeffaf değil diyorsun önerdiğin kurum şeffaf olmalı.

Bugün cuma, maçası yüksek olan ilindeki dernekler masasına derhal kovuşturma ve ayrıntı için dilekçeye haydiiii laf u güzaf yok, canlar yatıyor enkazlarda haydi başlasın herkes şeffaflığa, sakilliğe geçit yok.

Bu hararetli tartışmaya taraf olmak istemem ancak az önce bende merak ettim bu ahbap platformunun ne kadar parası var nereye harcamışlar, öyle ya sorgusuz sualsiz güveniyoruz, niye güveniyoruz ahbap kesinlikle 1 kuruşa tenezzül etmez, işte tam da bu yüzden sitesine girip bakmak istedim ama bulamadım, umarım paylaşırlar bizde ne kadar güçlü bir platforma bağış yaptığımızı biliriz.

Yeni konular

Geri
Yukarı