Aile baskısı

• Konuyu başlatan Zel
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 83
  • Görüntüleme 6B
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Herkese selamlar. Bugün Ailem'den hiçbir şekil de beklemediğim davranışlar konusun da sizlerden fikir almak istiyorum. Hemen olaya geçelim. Ama sonuna kadar okuyun lütfen,

Birkaç gün önce Ablam'ın bilgisayarında olan crackli ESET'in bir şeye yaramadığını ve onun onu silip başka bir anti virus kurmasını önerdim. Çünkü ablam normal de bilgisayarı hiç sevmez ve hiç kullanmadı. Bunun için ona hep yardım etmek istedim. Ve ilginçtir ki ablam bunu isteğimi kabul etti. Ben de crackli ESET'i sildim ve yerine Kaspersky'ı yükledim. İlk başta bir tarama yaptk. Bu tarama da bir sürü virüsü sildik. Hatta Windows crackli olduğu için onla gelen adını hatırlamadığım arka da çalışan k ile başlayan bir şeyi de sildik. Kaspersky bu Exe'nin Windows'un crackli olmasından dolayı gelen exe olduğunu anladı ve "bu Exe'nin değiştirdikleri şeyleri normale döndür" dedi. Bu olayı tamamen hallettik. Bugün de bana tepkili bir şekil de gelip "bu sürekli bildirim gösteriyor, güya anti - virüs kurmuşsun, bir şeye yaradığı yok" gibi saçma şeyler söyledi. Ama ablamı hep uyardım, bedava film için girdiği sitelerde bir reklama tıklasa bile başına neler geleceğini anlatmaya çalıştım ama dinlemedi. Annem'e de "anne yemin ederim amacım onu korumak, kötü bir şey yapmıyorum. Ona hem öğretmeye hem de anlaması için yardım ediyorum. " dedim, ama dinlemedi. Ve ablam bana bir sürü hakaretler saydırırken annem güldü. Ben de ister - istemez ona hakaret ettim. Ettiğim şey onun hakaretleri arasında sanırım çiçek belki de böcek gibi kalıyordu. İçeri gidip ağlamaya başladı ve annem de yanına gidip ona benim "aptal ve cahil" olduğumu söyledi. Sonra yanıma gelip "ilk sen başlattın yani ilk sen hakaret ettin" dedi. Ben çok şaşırdım yemin ederim delirecektim. Ama annem hala savundu. Yaptığım şeylerin mantıksız olduğunu ve kurduğum şeyin anti - virüs olmadığı düşünüyordu sanırım. Ve beni artık dinlemeyeceğini söyledi. Babamı arayıp, bu yaptıklarımı söyleyecekmiş. Babam da maalesef Annem'in kölesi olduğu için her şeyine inanıyor ve kanıyor. O ne derse o yani. Arkadaşlar bu olayları ben yıllardır yaşıyorum. Nasıl bir psikoloji ile yaşıyorum siz düşünün. Annem & babam & ablam bana hiç ilgi göstermiyorlar zaten. Buna alıştım. Annem de hep bana evlatlık hissi veriyor. Gerçekten düşünüyorum bu olayları. Bir aile beni istese yemin ederim direk koşarak giderim. Fakat benim hayalim Amerika da yazılımcı olmak ve orada ki birisi ile evlenip yuva kurmak. Hep ben bu hayalim ile yaşadım. Özellikle üniversite'yi kazanmak istiyorum. Fakat bu Ailem'in bana evlatlık gibi davranmasından bıktım. Bana lütfen sabır demeyin çünkü nasıl bir psikoloji de olduğumu anlamışsınızdır. Burada da annem yine olaya giriyor çünkü ablama bir sürü özel hoca tuttu, dershanelere yazdırdı, bir sürü kitaplar aldı, hatta benim odamı bile ona verdi. Anneme "anne bana da destekci olacak mısın?" dediğim de "hoca'ya gerek yok, dershaneye belki. Abla'nın kitaplarını kullanırsın" diyor. Bana neden gerek yok 2 aydır düşüyorum bulamadım. Ayrıca annem bana 3 yıldır bir PC alacak ama sağ olsun hala almadı. Bu yıl ablama PC üstüne iPhone aldı. Ve bana 4 ay beklememi söyledi, 4 ay geçti hala bir şey yok. Ben de PC ya da Mac istiyorum. Hem işimi kolaylaştıracak hem de derslerime & yazılıma daha çok odaklanmamı sağlayacak fakat bana dair bir şey yok. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Cehalet nerede okusam nefret ederim :(

Herkese selamlar. Bugün Ailem'den hiçbir şekil de beklemediğim davranışlar konusun da sizlerden fikir almak istiyorum. Hemen olaya geçelim. Ama sonuna kadar okuyun lütfen,

Birkaç gün önce Ablam'ın bilgisayarında olan crackli ESET'in bir şeye yaramadığını ve onun onu silip başka bir anti virus kurmasını önerdim. Çünkü ablam normal de bilgisayarı hiç sevmez ve hiç kullanmadı. Bunun için ona hep yardım etmek istedim. Ve ilginçtir ki ablam bunu isteğimi kabul etti. Ben de crackli ESET'i sildim ve yerine Kaspersky'ı yükledim. İlk başta bir tarama yaptk. Bu tarama da bir sürü virüsü sildik. Hatta Windows crackli olduğu için onla gelen adını hatırlamadığım arka da çalışan K ile başlayan bir şeyi de sildik. Kaspersky bu Exe'nin Windows'un crackli olmasından dolayı gelen exe olduğunu anladı ve "Bu Exe'nin değiştirdikleri şeyleri normale döndür" dedi. Bu olayı tamamen hallettik. Bugün de bana tepkili bir şekil de gelip "Bu sürekli bildirim gösteriyor, güya anti - virüs kurmuşsun, bir şeye yaradığı yok" gibi saçma şeyler söyledi. Ama ablamı hep uyardım, bedava film için girdiği sitelerde bir reklama tıklasa bile başına neler geleceğini anlatmaya çalıştım ama dinlemedi. Annem'e de "Anne yemin ederim amacım onu korumak, kötü bir şey yapmıyorum. Ona hem öğretmeye hem de anlaması için yardım ediyorum. " Dedim, ama dinlemedi. Ve ablam bana bir sürü hakaretler saydırırken annem güldü. Ben de ister - istemez ona hakaret ettim. Ettiğim şey onun hakaretleri arasında sanırım çiçek belki de böcek gibi kalıyordu. İçeri gidip ağlamaya başladı ve annem de yanına gidip ona benim "Aptal ve cahil" olduğumu söyledi. Sonra yanıma gelip "İlk sen başlattın yani ilk sen hakaret ettin" dedi. Ben çok şaşırdım yemin ederim delirecektim. Ama annem hala savundu. Yaptığım şeylerin mantıksız olduğunu ve kurduğum şeyin anti - virüs olmadığı düşünüyordu sanırım. Ve beni artık dinlemeyeceğini söyledi. Babamı arayıp, bu yaptıklarımı söyleyecekmiş. Babam da maalesef Annem'in kölesi olduğu için her şeyine inanıyor ve kanıyor. O ne derse o yani. Arkadaşlar bu olayları ben yıllardır yaşıyorum. Nasıl bir psikoloji ile yaşıyorum siz düşünün. Annem & Babam & Ablam bana hiç ilgi göstermiyorlar zaten. Buna alıştım. Annem de hep bana evlatlık hissi veriyor. Gerçekten düşünüyorum bu olayları. Bir aile beni istese yemin ederim direk koşarak giderim. Fakat benim hayalim Amerika da Yazılımcı olmak ve orada ki birisi ile evlenip yuva kurmak. Hep ben bu hayalim ile yaşadım. Özellikle Üniversite'yi kazanmak istiyorum. Fakat bu Ailem'in bana evlatlık gibi davranmasından bıktım. Bana lütfen sabır demeyin çünkü nasıl bir psikoloji de olduğumu anlamışsınızdır. Burada da annem yine olaya giriyor çünkü ablama bir sürü özel hoca tuttu, dershanelere yazdırdı, bir sürü kitaplar aldı, hatta benim odamı bile ona verdi. Anneme "Anne bana da destekci olacak mısın?" dediğim de "Hoca'ya gerek yok, dershaneye belki. Abla'nın kitaplarını kullanırsın" diyor. Bana neden gerek yok 2 aydır düşüyorum bulamadım. Ayrıca annem bana 3 yıldır bir PC alacak ama sağ olsun hala almadı. Bu yıl ablama PC üstüne iPhone aldı. Ve bana 4 ay beklememi söyledi, 4 ay geçti hala bir şey yok. Ben de PC ya da Mac istiyorum. Hem işimi kolaylaştıracak hem de derslerime & yazılıma daha çok odaklanmamı sağlayacak fakat bana dair bir şey yok. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Annenle konuşma hiç bakalım sana nasıl geliyor anneler o kadar kızsada dayanamazlar size bir şey olduğunda ilk size yardıma gelen aileniz olacaktır olabilir böyle şeyler kafanızı hiç takmayın hayallerinizden de vazgeçmeyin.

Birkaç gün önce Ablam'ın bilgisayarında olan crackli ESET'in bir şeye yaramadığını ve onun onu silip başka bir anti virus kurmasını önerdim. Çünkü ablam normal de bilgisayarı hiç sevmez ve hiç kullanmadı. Bunun için ona hep yardım etmek istedim. Ve ilginçtir ki ablam bunu isteğimi kabul etti. Ben de crackli ESET'i sildim ve yerine Kaspersky'ı yükledim. İlk başta bir tarama yaptk. Bu tarama da bir sürü virüsü sildik. Hatta Windows crackli olduğu için onla gelen adını hatırlamadığım arka da çalışan k ile başlayan bir şeyi de sildik. Kaspersky bu Exe'nin Windows'un crackli olmasından dolayı gelen exe olduğunu anladı ve "bu Exe'nin değiştirdikleri şeyleri normale döndür" dedi. Bu olayı tamamen hallettik. Bugün de bana tepkili bir şekil de gelip "bu sürekli bildirim gösteriyor, güya anti - virüs kurmuşsun, bir şeye yaradığı yok" gibi saçma şeyler söyledi. Ama ablamı hep uyardım, bedava film için girdiği sitelerde bir reklama tıklasa bile başına neler geleceğini anlatmaya çalıştım ama dinlemedi. Annem'e de "anne yemin ederim amacım onu korumak, kötü bir şey yapmıyorum. Ona hem öğretmeye hem de anlaması için yardım ediyorum. " dedim, ama dinlemedi. Ve ablam bana bir sürü hakaretler saydırırken annem güldü. Ben de ister - istemez ona hakaret ettim. Ettiğim şey onun hakaretleri arasında sanırım çiçek belki de böcek gibi kalıyordu. İçeri gidip ağlamaya başladı ve annem de yanına gidip ona benim "aptal ve cahil" olduğumu söyledi. Sonra yanıma gelip "ilk sen başlattın yani ilk sen hakaret ettin" dedi. Ben çok şaşırdım yemin ederim delirecektim. Ama annem hala savundu. Yaptığım şeylerin mantıksız olduğunu ve kurduğum şeyin anti - virüs olmadığı düşünüyordu sanırım. Ve beni artık dinlemeyeceğini söyledi. Babamı arayıp, bu yaptıklarımı söyleyecekmiş. Babam da maalesef Annem'in kölesi olduğu için her şeyine inanıyor ve kanıyor. O ne derse o yani. Arkadaşlar bu olayları ben yıllardır yaşıyorum. Nasıl bir psikoloji ile yaşıyorum siz düşünün. Annem & babam & ablam bana hiç ilgi göstermiyorlar zaten. Buna alıştım. Annem de hep bana evlatlık hissi veriyor. Gerçekten düşünüyorum bu olayları. Bir aile beni istese yemin ederim direk koşarak giderim. Fakat benim hayalim Amerika da yazılımcı olmak ve orada ki birisi ile evlenip yuva kurmak. Hep ben bu hayalim ile yaşadım. Özellikle üniversite'yi kazanmak istiyorum. Fakat bu Ailem'in bana evlatlık gibi davranmasından bıktım. Bana lütfen sabır demeyin çünkü nasıl bir psikoloji de olduğumu anlamışsınızdır. Burada da annem yine olaya giriyor çünkü ablama bir sürü özel hoca tuttu, dershanelere yazdırdı, bir sürü kitaplar aldı, hatta benim odamı bile ona verdi. Anneme "anne bana da destekci olacak mısın?" dediğim de "hoca'ya gerek yok, dershaneye belki. Abla'nın kitaplarını kullanırsın" diyor. Bana neden gerek yok 2 aydır düşüyorum bulamadım. Ayrıca annem bana 3 yıldır bir PC alacak ama sağ olsun hala almadı. Bu yıl ablama PC üstüne iPhone aldı. Ve bana 4 ay beklememi söyledi, 4 ay geçti hala bir şey yok. Ben de PC ya da Mac istiyorum. Hem işimi kolaylaştıracak hem de derslerime & yazılıma daha çok odaklanmamı sağlayacak fakat bana dair bir şey yok. Buraya kadar okuduğunuz için teşekkürler. Yorumlarınızı ve fikirlerinizi bekliyorum.

Sonra diyorlar neden bu çocuklar 18'in de ayrı eve çıkmak istiyor niye olsun hiç düşünmüyorlar halbuki siz iyilik ediyorsunuz onlar yanlış anlıyorlar ve yazdıklarınızdan biraz şunu anladım bence ablanızı aileniz resmen gözde çocuk gibi davranıyorlar ne olursa olsun hep ablanızın haklı olduğunu düşünüyorlar. Size tavsiyem takmayın önünüze bakın onlar ne yaparlarsa yapsınlar hep önünüze taş koymaya çalışacaklar siz azmedin siz kazanın düşen siz olmayın. Eskiden erkek çocuklar daha ilgi görürdü günümüz de sanırsam kız çocuklar daha ilgi görmeye başlamış. Bence bu doğru bir davranış değil bi çocuğuna alıyorsan diğerine de al niye boşuna üvey evlat gibi davranıyorlar anlamıyorum.
Sonra diyorlar neden bu çocuklar 18'in de ayrı eve çıkmak istiyor niye olsun hiç düşünmüyorlar halbuki siz iyilik ediyorsunuz onlar yanlış anlıyorlar ve yazdıklarınızdan biraz şunu anladım bence ablanızı aileniz resmen gözde çocuk gibi davranıyorlar ne olursa olsun hep ablanızın haklı olduğunu düşünüyorlar. Size tavsiyem takmayın önünüze bakın onlar ne yaparlarsa yapsınlar hep önünüze taş koymaya çalışacaklar siz azmedin siz kazanın düşen siz olmayın. Eskiden erkek çocuklar daha ilgi görürdü günümüz de sanırsam kız çocuklar daha ilgi görmeye başlamış. Bence bu doğru bir davranış değil bir çocuğuna alıyorsan diğerine de al niye boşuna üvey evlat gibi davranıyorlar anlamıyorum.

Son olarak size tavsiyem ablanız illaki bir gün evlenip uzaklara gidecek anneniz babanız bir gün geriye baktıklarında üzülecekler çünkü yanlarında hiçbir çocukları olmayacak ve o gün geldiğinde hatalarını yüzlerine vurmak için şansınız olacak ama siz bunu yapmayıp yanlarında duracaksınız ki değerinizi daha iyi anlasınlar hayatta başarılar dilerim hocam inşallah her şey istediğiniz gibi olur :)

Annenle konuşma hiç bakalım sana nasıl geliyor anneler o kadar kızsada dayanamazlar size bir şey olduğunda ilk size yardıma gelen aileniz olacaktır olabilir böyle şeyler kafanızı hiç takmayın hayallerinizden de vazgeçmeyin.
"Olabilir böyle şeyler" demeniz çok yanlış.
Sonra diyorlar neden bu çocuklar 18'in de ayrı eve çıkmak istiyor niye olsun hiç düşünmüyorlar halbuki siz iyilik ediyorsunuz onlar yanlış anlıyorlar ve yazdıklarınızdan biraz şunu anladım bence ablanızı aileniz resmen gözde çocuk gibi davranıyorlar ne olursa olsun hep ablanızın haklı olduğunu düşünüyorlar. Size tavsiyem takmayın önünüze bakın onlar ne yaparlarsa yapsınlar hep önünüze taş koymaya çalışacaklar siz azmedin siz kazanın düşen siz olmayın. Eskiden erkek çocuklar daha ilgi görürdü günümüz de sanırsam kız çocuklar daha ilgi görmeye başlamış. Bence bu doğru bir davranış değil bi çocuğuna alıyorsan diğerine de al niye boşuna üvey evlat gibi davranıyorlar anlamıyorum.

Son olarak size tavsiyem ablanız illaki bir gün evlenip uzaklara gidecek anneniz babanız bir gün geriye baktıklarında üzülecekler çünkü yanlarında hiçbir çocukları olmayacak ve o gün geldiğinde hatalarını yüzlerine vurmak için şansınız olacak ama siz bunu yapmayıp yanlarında duracaksınız ki değerinizi daha iyi anlasınlar hayatta başarılar dilerim hocam inşallah her şey istediğiniz gibi olur :)
Evet benim düşüncelerim & araştırmalarım onlara göre bir hiç yani önemsemiyorlar. Hatalarını ben onlar'ın yanından giderken anlarlar kesin anlayacaklar. Bi de hocam ben hayır diyemiyorum onu nasıl halledebilirim ? Bu ara da umarım sizin de her şey istediğiniz gibi olur ^^

İnatçı'dan ziyade kendini havalı zannediyor. Merhaba diyorum cevap vermiyor. Nasılsın diyorum cevap vermiyor. Elbette vermiyebilir ama bu yaptıkları şeyi neden yapıyor anlamadım. Benim her zaman moralimin bozuk olma nedeni ise Lise'ye geçiş sınavı. Hiç çalışmamıştım, tekrar vs hiçbir şey yok. Ama iyi bir puan alacağımı zannedip sınava girdim sonuç hüsran tabii. Ama üniversite'ye inanılmaz çalışacağım. O zamanlar aklım başım da değildi ama şu an bir sürü araştırma yapıyorum. Kendimi hep geliştiriyorum. Özellikle ben sözelim o zaman matematiği hiç yapamam algısını bile hallettim. Başaracağıma inanıyorum. Kendimin psikoloğu oldum.

Tanrı sabır versin hayatım da hiçbir sınava hazırlanmadım relaks ol sadece 1 kere üniversite okuma şansın yok. Öğretmenliği tutturamadın resim öğretmeni ol ingilizcen iyi mi turizm rehbercisi ol yani LGS de düşük puan aldın diye hayatın bittiğini sanma ben nedense şu müziği dinledikten sonra kendime geliyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

"Olabilir böyle şeyler" demeniz çok yanlış.

Evet benim düşüncelerim & araştırmalarım onlara göre bir hiç yani önemsemiyorlar. Hatalarını ben Onlar'ın yanından giderken anlarlar kesin anlayacaklar. Bir de hocam ben hayır diyemiyorum onu nasıl halledebilirim? Bu ara da umarım sizin de her şey istediğiniz gibi olur ^^

Sagopa'nın bir sözü vardır hocam "hayır demeyi öğrendim yapamayacağımı bilmek için" hayır demek için önce yapamadıklarımızı bilmemiz gerek diye düşünüyorum.

• Beğen
İfadeler: Zel
Öncelikle Allah rahmet eylesin. Annem en az 20 senedir bilgisayar kullanıyor ve her gün. Ama hiç araştırma & öğrenme gibi şeyler yaptığını görmedim. Ben hep sürekli karıştırdım & araştırdım & öğrendim. Sorularına gelecek olursak,
1: Hayır babam anneme kölelik yapıyor.
2: Evet her şeyi yapıyor. Hatta odamı da aldı.

Ablam ile uzlaşmayı deniyemem çünkü kendini cool sanıp havalara giren kişi kendisi.

Hatta odamı da mı aldı? Ablanın yaşını 17 sayıyorum sen 15 bu bu arada saçmalıktır hatırlıyorum da 12 yaşın da iken annem kardeşimin eşyalarını ayırmak için tazminatı bekliyordu.
Vallahi burası köy mü başka bir şey mi anlamak zor. Ben buca da doğdum ama gele gele Yozgat denen saçma - sapan, bir yere gelmişiz. İlginçtir ki benim kimliğim de Yozgat yazıyor. Şahsen ben İzmir/Buca yazmasını isterdim. Hayatım da bu kadar cahillerin toplandığı bir yer görmemiştim. Hatta bir örnek vereyim, bir çocuk ile konuşuyorduk dedim ki "benim istediğim meslek yazılım mühendisliği" onun dediği cevap "yazılım geleceğin mesleği değil" en güzel örnek bu sanırım. Her şey yavaş yavaş robotların eline verilmeye başladığı zaman da böyle bir şey demek gerçekten katman.

O çocukta suç yok, onu eğiten anne ve baba da suç var yazılım eskiden hayalimdi ama aşırı matematik gerektiriyor diye tarihe baktım ki artık 2. dünya savaşını ezbere biliyorum.

El bebek gül bebek hayatın var farkında değilsin sen Hasan kardeşim. Ben babamdan bir dayak yerdim uyduruk sebepten dolayı tabii evde döve döve bütün odaları dolaştırırdı. Yok ablam kızdı yok babam sallamadı bunlar dert değil hayatın tuzu biberi :D

El bebek gül bebek hayatın var farkında değilsin sen Hasan kardeşim. Ben babamdan bir dayak yerdim uyduruk sebepten dolayı tabii evde döve döve bütün odaları dolaştırırdı. Yok ablam kızdı yok babam sallamadı bunlar dert değil hayatın tuzu biberi :D

Keşke Resident Evil da ki gibi kafa patlatabilsek.

Bir de bir anını anlatır mısın merak ettim eskiden babam değil annem zaten vuruyordu o da maddi açıdan stresli olduğu için ardından babam vefat etti vurmayı kesti biraz sakin oldu. Anlamadım.

Kusura bakmayın ama sizi enayi yerine koymuşlar. Psikoloji bozmak bi tuz biber ? Sizin babanız beni ilgilendirmez. Umarım şaka yapıyorsunuzdur.
Hatta odamı da mı aldı? Ablanın yaşını 17 sayıyorum sen 15 bu bu arada saçmalıktır hatırlıyorum da 12 yaşın da iken annem kardeşimin eşyalarını ayırmak için tazminatı bekliyordu.

O çocukta suç yok, onu eğiten anne ve baba da suç var yazılım eskiden hayalimdi ama aşırı matematik gerektiriyor diye tarihe baktım ki artık 2. dünya savaşını ezbere biliyorum.
Evet. Ablama hem özel hoca, danışman, dershane her şey verildi bana gelince hiç bir şey yok. Nasıl başarılı olabilirim ki, bi masam bile yok.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı