Aile sorunları

Cidden üzüldüm hocam umarım bir çözüme ulaşır konu. Öyle akrabalardan ben de nefret ederim.
Çok emin değilim ama kaza fotoğrafı galiba buydu : (
images.jpg

Çok net bir şekilde şunu unutmamalısın ki böyle insanlara ne ahlak dersi verebilirsin ne de huyunu değiştirebilirsin, okuduğumdan çıkarım yapacak olursam tencere kapağını bulmuş, hem baban hem annen benzer kafadalar. Anlayış, hoşgörü sahibi olduklarını ve empati kurduklarını hiç sanmıyorum. Bu konuda maalesef şanssızsın ve bunu değiştirmeye çalışırsan yıpranan sadece sen olursun. O yüzden kardeşim sabret. Tartışmaya, çatışmaya girme. Ailen sana kızıyor mu, şunu bunu böyle yapmalısın mı diyor, tamam haklısın de geç. Kesinlikle sana karşı tavır ve söylemlerini umursama, kafana takma. Derslerine iyi çalış ki iş sahibi olabileceğin düzgün bir bölümde oku. Ailen bu zihniyette oldukça tek yapabileceğin üniversitede farklı bir şehirde okuyup, iş sahibi olarak kendi başına hayata atılmak, onlardan uzak durmak. Bunu da elinden geldiğince kalp kırmayarak yapman daha hoş olur. Hayatında başarılar dilerim. Unutma, dersine çalıştığın müddetçe bu sıkıntıları aşman için çok fazla bir zaman yok. Zaten hayat öyle bir şey ki nasıl geçtiğini hiç anlamadığın bir zamanda dün dediğin vakitler yıllar yıllar öncesi oluyor.

Haklısınız hocam, bu sene lgs'den sonra biraz dinlenmek istedim 10. sınıfta tamamen toparlayıp 11 12 sınav odaklı çalışacağım. Sağ olun.
Çok emin değilim ama kaza fotoğrafı galiba buydu: ( Eki Görüntüle 975007

Çok geçmiş olsun hocam sizin işiniz daha zor. Allah size ve annenize sabır versin. Mekanı cennet olsun.

Haklısınız hocam, bu sene lgs'den sonra biraz dinlenmek istedim. 10. sınıfta tamamen toparlayıp 11, 12 sınav odaklı çalışacağım. Sağ olun.
Son olarak ailenin, özellikle babanın inadına gitme. Anlattığından anlayacağın üzere inada inatla gidince sonu çok daha kötü bitiyor, uyuyacağım demene rağmen son ses bass boosted şarkı açtığına göre senden bir tepki bekliyor ve sen ona istediğini veriyorsun, vermemelisin. Söylediğim gibi umursamamak burada anahtar kelime.

Son olarak ailenin, özellikle babanın inadına gitme. Anlattığından anlayacağın üzere inada inatla gidince sonu çok daha kötü bitiyor, uyuyacağım demene rağmen son ses bass boosted şarkı açtığına göre senden bir tepki bekliyor ve sen ona istediğini veriyorsun, vermemelisin. Söylediğim gibi umursamamak burada anahtar kelime.

Hocam uyumak istiyorum ve böyle bir durumla karşılaşıyorum kendi yatağımda uyuyamıyorsam istediğim zaman doğal olarak bir tepki veririm. Zaten uyumayı çok seven biri değilim, yattığıma göre uyumam gerekiyor ama onun yaptığına bak. Ben aynısını yapsam ne olur kim bilir, arkadaşların da dediği gibi empati yoksunluğu.

Hocam uyumak istiyorum ve böyle bir durumla karşılaşıyorum kendi yatağımda uyuyamıyorsam istediğim zaman doğal olarak bir tepki veririm. Zaten uyumayı çok seven biri değilim, yattığıma göre uyumam gerekiyor ama onun yaptığına bak. Ben aynısını yapsam ne olur kim bilir, arkadaşların da dediği gibi empati yoksunluğu.

Tabii ki haklısın ancak seni sinir etmek isteyen bir yetişkini umursamayıp sabredersen davranışını çok fazla sürmeden bırakacaktır ki örnek olarak 15-20 dakika boyunca aynı/benzer şarkıyı açıp seni rahatsız ediyorsa zaten psikolojik olarak rahatsızlığı vardır bu insanın, akli dengesini yitirmiştir ama ebeveynlerinizde bu durumun olmadığını varsayarak sabretmeni tavsiye ediyorum.

Tabii ki haklısın ancak seni sinir etmek isteyen bir yetişkini umursamayıp sabredersen davranışını çok fazla sürmeden bırakacaktır ki örnek olarak 15-20 dakika boyunca aynı/benzer şarkıyı açıp seni rahatsız ediyorsa zaten psikolojik olarak rahatsızlığı vardır bu insanın, akli dengesini yitirmiştir ama ebeveynlerinizde bu durumun olmadığını varsayarak sabretmeni tavsiye ediyorum.

Öyle bir rahatsızlıkları yok babam zaten gayet zeki bir adam ama benimle anlaşamıyor işte, hayatımı yönetmek istiyor sabah uyanık olmamı gece uyumamı vs. bilmiyor ki gece etraf sessizken işlerimi daha iyi halledebiliyorum.

Konuya yeni dahil oldum. Öncelikle Allah yardım etsin. Bende aynı şeyleri yaşadım 9.sınıfta. Karantinadan önce böyle miydi? Eğer karantinadan önce böyle değilse psikolojisi bozulmuştur muhtemelen. Kendine uğraşacak bir şey olarak seni görmüş. Dediğim gibi ben de aynı şeyleri yaşadım. Gecenin 3'üne kadar sınava çalıştım. En sonunda pekiştirmek için sınava girdim. Klavye mekanik benim. Hızlı yazınca da oyun oynuyorum sandı. Akrabalarım varken kavga çıkardı. Sana tavsiyem vermeden önce ikisinin de mesleğini öğrenebilir miyim?

Annem ev hanımı, babam bankada ilişki müdürü
Konuya yeni dahil oldum. Öncelikle Allah yardım etsin. Bende aynı şeyleri yaşadım 9.sınıfta. Karantinadan önce böyle miydi? Eğer karantinadan önce böyle değilse psikolojisi bozulmuştur muhtemelen. Kendine uğraşacak bir şey olarak seni görmüş. Dediğim gibi ben de aynı şeyleri yaşadım. Gecenin 3'üne kadar sınava çalıştım. En sonunda pekiştirmek için sınava girdim. Klavye mekanik benim. Hızlı yazınca da oyun oynuyorum sandı. Akrabalarım varken kavga çıkardı. Sana tavsiyem vermeden önce ikisinin de mesleğini öğrenebilir miyim?

Karantinadan önce de delirip misafirlerin ortasında tabağı masaya fırlatarak kırıp odama çekildiğimi hatırlarım her daim beni kanser ettiler.

Annenden uzak dur. Çok yüzüne bakma böyle. Senle konuşmak istediğinde 1 kelimeyle falan cevap ver. Dediğim gibi bende yaşadım. Dayak bile yedim. İnadını sağlam tut. En azından ben böyle yaptım. Şuan çok baskı hissetmiyorum. Suyuna gidiver aranız bir anlık iyi olursa. İdare et ayrı eve çıkana kadar. Arkadaşlarınla aktivite vs. yaparak kafanı dinle.

Geri
Yukarı