Ailem bana çok baskı yapıyor

AkadirAY

Hectopat
Makaleler
1
Arkadaşlar ben lise 1'e gidiyorum, ailem bana çok baskı yapıyor mesela bugün sofrada küçük kardeşime az bir laf ettim hemen sen bizim dikkatimizi çekmeye çalışıyorsun falan demeye başladılar. 2'si de üzerime geliyor. Bilgisayar oynamamı yasakladılar. Ne yapabilirim?

Benim de bazen masada istemsizce sallanmaya başlıyorum sen dikkat çekmeye çalışıyorsun falan diyorlar halbuki ne alakası var.

Arkadaşlar ben lise 1'e gidiyorum, ailem bana çok baskı yapıyor mesela bugün sofrada küçük kardeşime az bir laf ettim hemen sen bizim dikkatimizi çekmeye çalışıyorsun falan demeye başladılar. 2'si de üzerime geliyor. Bilgisayar oynamamı yasakladılar. Ne yapabilirim?
Dikkatimizi çekmeye çalışıyorsun dedilerse, dikkatlerini çekme :) şuan yaptıklarının tam tersini yap, pozitif ve biraz daha olgun davran, aynı zamanda oyun da oyna eğer şuan oynamıyorsan ve iyi davranırsan derler ki bilgisayarı bıraktı biraz daha düzgün bir karakteri oldu, bunu dedirtme hem oyununu oyna hemde söyledikleri işleri yap, onların da elinden tut.Eğer onların gönlünü yaparsan bi zaman sonra derlerki: Hee bu çocuk bize yardım etti bir şeylerin ucundan tuttu, tamam biraz da oyununu oynasın. Yani tüm herşey sende bitiyor, insan karakterini,saygınlığını kendi belirler, kimse bana saygı gösterin demiyor, Herkes kendisi kazanıyor,sende kazanmaya çalış.Burda yazmakla bitmez...

Çok da bunları takma hepsi gelip geçici. Aç müziğini keyfine bak,arada ders çalış, ilgi alanına giren kitap türlerini oku hayatta yapacak çok şey var.Her zaman kendine bir şeyler katmaya çalış.Eğer kendine bir şeyler katmaya başlarsan ve olayın zevkine varırsan daha da kimse seni tutamaz.

Her sana bir şey dediklerinde tamam anneciğim, tamam babacığım de. Nasıl olsa en sonunda hatalarını anlayacaklar. Ama en fazla anladıkları an sen evden ayrıldıktan sonra anlayacaklar. Evlenince vs.

Yeni konular

Geri
Yukarı