Ailem ders yapmama rağmen 2. defa ders yapmaya zorluyor

F r e e z e

Decapat
Daha fazla  
Ben 7. sınıf öğrencisiyim. Yarın sınavım var. Ailem dersime aşırı önem veriyor. Yaklaşık 1 saat türkçe/matematik/fenden anlamadığım konuları tekrar ettim. Ancak ailem 2. defa yap, yarın sınavın var bu sınav önemli diyor. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben 7. sınıf öğrencisiyim. Yarın sınavım var. Ailem dersime aşırı önem veriyor. Yaklaşık 1 saat türkçe/matematik/fenden anlamadığım konuları tekrar ettim. Ancak ailem 2. defa yap, yarın sınavın var bu sınav önemli diyor. Ne yapmalıyım?
Ailenizin sözünden çıkmayın, okuyun okuyun.

1 saatlik çalışma mı? Konuları tekrar etmek, soru çözmeyerek tekrar etmek... Tekrar olur mu sizce?

Yapacak bir şey yok. Bu kadar üstüne gitmeleri doğru değil, herkes kendi isteğiyle calışmalı ve her şeye vakit ayrılmalı. Zorla güzellik olmaz.

Deneme sınavı ise karneye geçmiyor zaten. Ayrıca normalde derslerin iyi ise aşırı aşırı çalışmana gerek yok. Günlük tekrar yap aklında kalsın. Önemli olan çok çalışmak veya hiç çalışmamak değil. Dengeli düzenli ve verimli çalışmak. Çok çalışınca da sıkılıyor insan. Yani 5 saat sıkılı sıkıla çalışmak var. Bir de 2 saat çalışıp eksiklerini düzeltmek konuyu daha iyi anlamak var.

Dersini çalışmalısın çünkü seneye senin için gerçketen dönüm noktası olacak bir sınavın olacak.
Şuan bu sınava çalışmak seneye büyük sınavın için temel oluşturur.

Aile ortamındasın dediklerini yapmaktan başka çare yok gibi. Ama yarın sınavın da varmış bence biraz da soru çözerek çalışabilirsin

Yeni konular

Geri
Yukarı