Ailem sürekli emeklerimi çalıyor, ne yapmalıyım?

Eğer hala üniversite okuyan arkadaşın varsa ve kabul ederlerse onun yanına yerleşirsin. Bir işe girip para kazanırsın ve arkadaşın ile ev masraflarını karşılarsın. Videolar vb. ile ebeveynlerine dava açarsın.
Borçtan eğer hukuk yolu ile kurtulamassan yavaş yavaş öder kurtulursun.
NOT:senden tam 6 yaş küçüğüm ve lütfen beni bir kardeşin olarak gör ve sigarayı bırak:(

İnsanın anne babası yani konuyu açan kişinin yüzüne böyle söylenmez(böyle hain aile vs.içeri attır) falan lütfen kendinize gelin size kaç yıl bakmış.
Tabi emeğine göz dikmesi kesinlikle yanlış.
Adınıza nasıl borç açtırdılar bilemem böyle bişeyin olduğunu yeni öğrendim.
Dediğim gibi ama sizin anlattığınız biraz öz evladı değilmişsiniz gibi geldi.
Araştırın belki de sizin öz aileniz değildir.
Arkadaşlar demiş zaten evden ayrılın diye.
Benim öyle ailem olsa çoktan ayrılmış ve yeni bir düzen kurmuştum kendime.
Çok şükür ailem ile yaşamıyorum.

böyle hain aile vs.içeri attır

Ben de insanların hapse düşmesini istemem tabi, yaşlı insanlar olabilirler. Fakat şunu da diyebilirler o ebeveynler evlatlarına: ''Oğlum/kızım bize biraz para verebilir misin, şunu bunu almamız/ödememiz lazım'' vb. Ama konu sahibinin ailesi, evladı adına bankada 25.000 TL borç çıkarmış, adam belki de ailesinin kendine verdiği sıkıntı yüzünden sigaraya başlamış. Empati kurunca sorunun büyüklüğünü anladım.

Kusura bakmasın kimse, bana reşit olana kadar bakan fakat bu sürede bana 8 sene şiddet uygulayan, öğrenmeme engel olan, paramı gasp eden bir anne babaya iyi davranmam, hukuki yoldan ceza almaları için uğraşırım.

Kimsenin kimseye şiddet uygulamaya hakkı yoktur!

İnsanın anne babası yani konuyu açan kişinin yüzüne böyle söylenmez(böyle hain aile vs.içeri attır) falan lütfen kendinize gelin size kaç yıl bakmış.
Tabi emeğine göz dikmesi kesinlikle yanlış.
Adınıza nasıl borç açtırdılar bilemem böyle bişeyin olduğunu yeni öğrendim.
Dediğim gibi ama sizin anlattığınız biraz öz evladı değilmişsiniz gibi geldi.
Araştırın belki de sizin öz aileniz değildir.
Arkadaşlar demiş zaten evden ayrılın diye.
Benim öyle ailem olsa çoktan ayrılmış ve yeni bir düzen kurmuştum kendime.
Çok şükür ailem ile yaşamıyorum.

Sırf büyüttü diye edilen kötülükleri görmez den mi gelsin ? Vazgeçin artık şu eski kafa'dan. Oldu, büyüttü diye 25 bin borç takacak üstüne şiddet göreceğim ve hala ana baba diyeceğim onlara.

Son düzenleme:
Yazdıklarınızı okurken gerçekten inanmak istemedim, çok zor bir durum. Anne babanız öz mü ve tek çocuk musunuz?
Tavsiyem bir iş bulup evden ayrılmanız, durumu yargıya götürüp götürmemek sizin vereceğiniz bir karar bana göre.

Bir de aile tarafından bu durumu duymak gerekir. Sadece senin sözlerinle tek taraflı olaya bakmamak lazım.

Adıma bankaya 25.000 TL borçlanmışlar.

Burada belirttiğini de anlamadım. Senin adına senden habersiz 25.000 TL nasıl borçlanabilirler. 25.000 TL'lik krediyi sen olmadan çekemezler. Uzun yıldır sabit ve düzgün bir maaşı olmayan birine de 25.000TL'lik kredi de vermezler.

Sonuna kadar mücadele etmen gerek çünkü bunun sonu daha kötüye gidecek, sen bir şey yapmazsan daha da cesaretlenecekler. Ve bilim konusunda da lütfen pes etmen bu seni kırmasın. Böyle devam edersen bence kesinlikle başarıya ulaşırsın, ve arkanda çok da güzel ve ilginç bir hikayen olur. Her bilim adamının olduğu gibi :D.

Yeni konular

Geri
Yukarı