Ailem sürekli oyun oynamama karışıyor

Yahu sürekli, sürekli kalk şunun başından, beynin sütlaç oldu, moron oldun diye saçma sapan konuşuyorlar bilgisayar oynarken. Oyun oynarken sürekli kardeşimi yanıma getirip bana vurdurtuyorlar, annemde desen zaten özel hayat anlayışı diye bir şey yok kapıyı çalmadan direkt pat diye açıyor arkadaşlarımla konuşurken, aptal, beyinsiz dedi bir iki kere bana. :D hayır tatildeyim ne yapayım anlamadım ki? Yanımıza gel diyorlar yanlarına geliyorum ya benim ne kadar bilgisayar oynadığım hakkında konuşuyoruz, ya da kardeşime bakmaya zorlanıyorum. :D yok hayır annemin kaktüs ve sosyal medya babamın gazete hobisi sıkıntı değil ama benim video oyunu oynamam mı sıkıntı? Nasıl savarım şu saçmalığı başımdan yok mu derman yahu. :D

Nasıl birisin bilmiyorum ama bu yazdıkların iyi bir izlenim yaratmadı bende. Reşit olmadıysan yapabileceğin tek şey düzgün bir şekilde onlarla konuşmak olur. Onlara neden oynamanı istemediklerini sormayı dene. Eminim iyi bir nedeni vardır. 8.sınıfta iken aynısını yapmışlardı bana ancak ben dinlememiştim ve olan bana olmuştu. Şimdi 12.sınıfa geçeceğim ve artık neden böyle dediklerini çok iyi anlıyorum. Otur biraz düşün acaba yanlış olan ne diye.

Kaç yaşındasın bilmiyorum ama konuşma tarzını pek beğenmedim oyunu söylemem gerek. Tamam tatilde olabilirsin ama bu bütün zamanını bilgisayar başında geçirebileceğin anlamına gelmez. Ailenin yanına git birlikte eğlenceli olabilecek aktiviteler yapın dizi film izleyin. Sana gelecek olursak kitap oku, kendini geliştirmek üzere aktiviteler yap. Oyun oynama demiyorum ben de oyun oynuyorum günümün 7 8 saati PC başında geçiyor ama ailem bana karışmıyor nedne çünkü hem ailemle vakit geçiriyorum hem de kendime fazlasıyla vakit ayırıyorum.
Yahu iyi de bak senden okumanı rica edeceğim yazdığım şeyi, yanlarına gidiyorum ya benle dalga geçiyorlar ya da kardeşime baktırıyorlar. Hayır bakmayayım demiyorum, zaten sıkılınca bakıyorum ama oyunun ortasında kalk kardeşine bak deyince sıkıntı oluyor.

Bana da hiç arkadaşım olmadığı için kızmıyorlar, koca mahallede bir çocuk dahi olmaz mı be?

Aynı durum bende de var hocam :D

Yahu iyi de bak senden okumanı rica edeceğim yazdığım şeyi, yanlarına gidiyorum ya benimle dalga geçiyorlar ya da kardeşime baktırıyorlar. Hayır bakmayayım demiyorum, zaten sıkılınca bakıyorum ama oyunun ortasında kalk kardeşine bak deyince sıkıntı oluyor.

Hocam kardeşiniz kaç yaşında?

Arkadaşınız yoksa ya da arkadaş edinebileceğiniz bir ortam yoksa kardeşinizle vakit geçirin.
Yaşınız küçükse uzun saatler PC başında durmak zararlı evet yani bunu savunmamızı beklemeyin.
Ben bile kardeşime uzun süre telefon oynayınca kızıyorum.

Şimdi söyle düşünün.
Sürekli kardeşinizle veya PC dışında bir şeyle vakit geçirirseniz kimse size bir şey demez zaten.

Yazılımcı olmayı planladığım için çok da umurumda olmuyor. İleride daha da uzayacak gibi süre :D
Tamam siz bilirsiniz o kadar süre PC başında kalmak size zararlı. Madem kendinizi düşünmüyorsanız başkalarına yanlış öneri vermeyin yok ben 12-13 saat oynuyorum bir sikintisini görmedim falan filan yaşlandigin zaman ne olacak? Gözüne de zararlı.

Söyleyemiyorum ki, direk bağırmaya başlıyorlar bu konuyu açınca. Bilgisayar karşısında bayağı vakit geçiriyorum ama genellikle 5-6 saati falan oyun, geri kalanı ya bilim ile ilgili Youtube videoları ya da yabancı dil ile ilgili şeyler.
PC başında çok fazla vakit geçiriyorsun, kendine yapacak bir aktivite bul. İleride sen de pişman olursun hayatın bilgisayar başında geçtiği için. 2 - 3 saate bir şey demiyorlarsa o şekilde kabullen, 3 saati geçiyorsa laf etmeleri normal.

Yahu iyi de bak senden okumanı rica edeceğim yazdığım şeyi, yanlarına gidiyorum ya benle dalga geçiyorlar ya da kardeşime baktırıyorlar. Hayır bakmayayım demiyorum, zaten sıkılınca bakıyorum ama oyunun ortasında kalk kardeşine bak deyince sıkıntı oluyor.
Ben henüz o zaman sen oyununa devam et diyen bir aile ile karşılaşmadım. 😁 [Ara sıra babam diyordu sadece]

Sağ olun eksik olmayın, konuşacak hiç kimse yok diye buraya yazdım yok kahkahalar yok konuşma tarzını beğenmedim vs. bir daha gireceğim bir yer değil bugünden sonra Technopat.

Ne dememizi bekliyorsunuz?

Bilgisayar yararlı bir şey mi diyelim reis (!)?

Abartırsan zararlı işte ailen o konu da haklı.

Geri
Yukarı