Ailem yıkılıyor

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babanız telefonda ağlamış falan kardeşine de park için izin vermiş. Okuduklarıma göre babanız agresif ama yufka yürekli biri. Tanıyorsunuzdur sizde zaten. Sinirli adam eşyaları toplamaya gelmez yapacağını yapardı çoktan. Boşanma daha iyi olur sizin için ve mümkünse babanla kal. Allah yardım etsin dostum 🙁

Doğru. Annesi hiç normal değil bu konuda. Annesini dövmek yerine kendisine zarar vermesinden anlaşılıyor.

Evet öncelikle anlıyorum, anneni haksız olarak görebilirsin hatta herkes görebilir. Benim naçizane fikrim, bilmiyorum annen kaç yıldır böyle (yani anlattı ğ ın gibi) hani arkadaşı yok sorunları var vesaire. Biraz empati yapmalısın bu durumlarda yıllarca yaşayan birisi ve baban tarafından ilgi vesaire görüyorum mu bilmiyorum, bu şartlarda nasıl dayanmış.

Not; tabiki annen haklı demiyorum ama babanda haklı demiyorum nede olsa ikisini de burada kimse tanımıyor değil mi?

Belki şuan anlamıyorsun evet ama biraz daha yetişkin olduğunda bu duyguları anlarsın.

Öyle ya da böyle ikisinden birisiyle kalacaksın dostum. Biliyorum çok zor olacak senin için ama bu durumda olabildiğince soğukkanlı, mantığa yatkın, duygularına yenik düşmeyen biri olman lazım. Bence babanla kalman hem ekonomik hem de psikolojik olarak çok daha doğru bir karar olur. Babanın sinirine gelince de sadece annen için sinirlendiğini düşünüyorum. Normal arkadaşlarına ya da size karşı bu derece değildir. Aynı şekilde annenle yaşayacağın hayatla kıyasla çok daha iyi bir hayat yaşayabilirsin.

Bana kalsa bende babamla kalmayı isterim ama babam'la telefonda konuştuğumuza göre geleceksen benle gelebilirsin demişti.Ama eve gelince hiçbirşey söylemedi bütün evin doğalgazın'ı elektiriğini suyunu aidatını ne varsa hepsini anneme bıraktı sadece evin kredisini ödeyecekmiş ve annem işsiz güzel iş bulmaya çalışıyoruz hakkımızda hayırlısı Herkese çok ama çok teşekkür ederim bana çok yardımlarınız dokundu hepinize minnettarım.

Benim ailemde de aynı durum var, ben şahsen pek umursamıyorum ne haliniz varsa görün ister boşanın ister ölün umrumda değil Almanya'ya gideceğim için dedim. Aileye bu kadar bağlı olma hiçbir zaman, bazı şeyleri risk alıp kendin yap. İnan bana o zaman bu hayatta her şeyin mümkün olduğunu göreceksin.

Benim ailemde de aynı durum var, ben şahsen pek umursamıyorum ne haliniz varsa görün ister boşanın ister ölün umrumda değil Almanya'ya gideceğim için dedim. Aileye bu kadar bağlı olma hiçbir zaman, bazı şeyleri risk alıp kendin yap. İnan bana o zaman bu hayatta her şeyin mümkün olduğunu göreceksin.
Hocam yaşım küçük gelir kaynağım yok nasıl takmayayım ailemi kafama.
Öyle ya da böyle ikisinden birisiyle kalacaksın dostum. Biliyorum çok zor olacak senin için ama bu durumda olabildiğince soğukkanlı, mantığa yatkın, duygularına yenik düşmeyen biri olman lazım. Bence babanla kalman hem ekonomik hem de psikolojik olarak çok daha doğru bir karar olur. Babanın sinirine gelince de sadece annen için sinirlendiğini düşünüyorum. Normal arkadaşlarına ya da size karşı bu derece değildir. Aynı şekilde annenle yaşayacağın hayatla kıyasla çok daha iyi bir hayat yaşayabilirsin.
Bana kalsa babamı seçerdim ama o nedense telefonda söylediğiyle yüz yüze görüştüğümüz şey birbirine uymadı.Babamı seçmek en mantıklısı ama niye öyle oldu bilmiyorum maalesef.

Arkadaşlar öncelikle herkese huzur dolu ömürler diliyorum.
Biz 4 kişilik bir aileyiz. Ben, kız kardeşim annem ve babam. Bizim bu olaylar ta bu senenin başında başladı ama önceden bu kadar ciddi değildi, kavga edip barışırlardı annem ve babam.
Bu sefer işin suyu çıktı. Bu son olan olaydan sonra annem bana geldi, dedi ki "ben artık babanı istemiyorum, psikolojimi bozdu ve akşam eve gelince eve almayacağım." fakat şöyle bir durum da var; annemin işi yok. Dedemlere sığınsa desem, onlarla kavgalı ama beni ve kardeşimi seviyorlar. Dedemlerde kalsam, onların ekonomik durumu kötü ve ben de tam eğitim hayatımın en önemli noktasındayım. Babam da çok agresif birisi ama ekonomik durumu iyi. Bu akşam belki ölebilirim de, Allah muhafaza. Hakkınızı helal edin. Ne yapacağımı bilemiyorum, çok karışık durumdayım. Lütfen yardım edin!

Böyle konular görünce cidden içim gidiyor sana önerim ekonominiz kötü de olsa derslerine odaklan ve çalış ondan sonra zaten kendi hayatına bakacaksın yanlış anlama ama sen ne kadar uğraşırsan uğraş annen bir kere vazgeçtiyse geri dönmez ha döndürebilirsin ama çok zor.

Arkadaşlar öncelikle herkese huzur dolu ömürler diliyorum.
Biz 4 kişilik bir aileyiz. Ben, kız kardeşim annem ve babam. Bizim bu olaylar ta bu senenin başında başladı ama önceden bu kadar ciddi değildi, kavga edip barışırlardı annem ve babam.
Bu sefer işin suyu çıktı. Bu son olan olaydan sonra annem bana geldi, dedi ki "Ben artık babanı istemiyorum, psikolojimi bozdu ve akşam eve gelince eve almayacağım." fakat şöyle bir durum da var; annemin işi yok. Dedemlere sığınsa desem, onlarla kavgalı ama beni ve kardeşimi seviyorlar. Dedemlerde kalsam, onların ekonomik durumu kötü ve ben de tam eğitim hayatımın en önemli noktasındayım. Babam da çok agresif birisi ama ekonomik durumu iyi. Bu akşam belki ölebilirim de, Allah muhafaza. Hakkınızı helal edin. Ne yapacağımı bilemiyorum, çok karışık durumdayım. Lütfen yardım edin!
Yanii böyle bir durum'da kalsam dua'dan ve Tanrı'dan başka çarem olmazdı.

Böyle konular görünce cidden içim gidiyor sana önerim ekonominiz kötü de olsa derslerine odaklan ve çalış ondan sonra zaten kendi hayatına bakacaksın yanlış anlama ama sen ne kadar uğraşırsan uğraş annen bir kere vazgeçtiyse geri dönmez ha döndürebilirsin ama çok zor.
Maalesef öyle duruyor.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı