Ailemle nasıl baş edebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailem koyu AKP'li. Sürekli a haber açık evde. Sosyal medyada sürekli Erdoğan'ı paylaşıp duruyorlar. Hayatıma da sürekli karışıyorlar. İzlediğim şeylere, oynadığım oyunlara. Nasıl baş edebilirim onlarla?

Ne gibi karişiyorlar.

Ailem koyu AKP'li. Sürekli A Haber açık evde. Sosyal medyada sürekli Erdoğan'ı paylaşıp duruyorlar. Hayatıma da sürekli karışıyorlar. İzlediğim şeylere, oynadığım oyunlara. Nasıl baş edebilirim onlarla?

Hocam bu videoyu izletebilirseniz izletin.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İzletemezseniz de önceki konularda yazdığım şu mesajı okutun.

Ekonomi kötü evet ama aç açıkta kalan çok yok. Topluma vurursan eğer sokakta yaşayan insan ve aç insan sayısı çok şükür Türkiye'de çok çok az.

Hocam çok şükür evet yemek yiyoruz tamam aç değiliz ancak sorum şu: Almanya'da asgari ücret 1500 euro iken yani TL olarak 33.000TL civarı işçiler asgari ücret alıyor? Bakın elbette halimize bin şükür ancak olduğumuz yerde sayamayız. Her zaman gelişmek zorundayız. Sınav örneğini bilirsiniz diyelim ki 100.000 sınava giren öğrenci var siz 20.000. oldunuz kendinizi 5000. kişiylemi kıyaslarsınız 50000. kişiyle mi? Her zaman daha iyiye gitmeliyiz. Ekonomiyi bir kenara bırakalım. Mülteci sorunumuz var. Sokakta Afganlar kol gezip kız taciz ederken ceza almıyorlar. Aynı şey suriyeliler için geçerli. Bu insanlar kontrollü bir şekilde alınsaydı (ukraynalılar gibi) bir sorun olmazdı ama kontrolsüzce alıp ceza vermemek yanlış. Gelen ukraynalılardan bir sorun duyduk mu? Hayır. Çünkü o insanlar medeni. Ancak Afganlar suriyeliler böyle değil. Ukraynalılar Müslüman değil ancak Müslüman kardeşlerimize göre çok daha iyiler.

Açıkta değiliz, rahatız, keyfimiz gıcır, huzurumuz var, istediklerimizi yapıyoruz. İstemediklerimizi yapmıyoruz.

Evet bu halimdeyken niye şükür etmim?

Elbette şükür hocam ancak burada bir iPhone almak için aylarca çabalarken neden yurt dışı insanları bunu kısa bür sürede alabiliyor? Benim bu insandan ne farkım var? Halimize şükretmeliyiz ancak gelişmeye de mecburuz. Huzur yok ayrıca ben Adana'da oturuyorum her gün onlarca Suriyeli görüyorum ve gerçekten bıktık. Bu ülkeyi kazanmak için bir sürü askerimiz şehit oldu. Suriyeliler için mi? Kendi vatanlarını savumak gidip orada yaşamak düzen kurmak yerine bedavadan kalıyorlar. Bu huzurumuzu bozuyor.

Siyasi görüşe pek bir şey yapamazsın istediklerini düşünürler bu gayet normal.
Benim de ailem illa hayatıma karışıyor inanın bazen iyi de oluyor bize kötü gelse de. Üniversiten sonra rahatlarız.

Ailem koyu AKP'li. Sürekli A Haber açık evde. Sosyal medyada sürekli Erdoğan'ı paylaşıp duruyorlar. Hayatıma da sürekli karışıyorlar. İzlediğim şeylere, oynadığım oyunlara. Nasıl baş edebilirim onlarla?

Ailenin yaşı kaç? Anne ve babanın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

İkna etmek aşırı zor. Bu videoyu izletin derim :)

Ekstra olarak da sizin hangi partiye oy verdiğinize karışamazlar eğer ki yine de karışırlarsa onlara "bu benim demokratik özgürlüğüm istediğim partiye oy verebilirim karışamazsınız" tarzında sert bir tavırla fakat saygılı bir biçimde konuşun.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı