Ailemle nasıl baş edebilirim?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ailem koyu AKP'li. Sürekli A Haber açık evde. Sosyal medyada sürekli Erdoğan'ı paylaşıp duruyorlar. Hayatıma da sürekli karışıyorlar. İzlediğim şeylere, oynadığım oyunlara. Nasıl baş edebilirim onlarla?
Üzgünüm ama onları susturamaz veyahut kendini onlara ıspatlayamazsın. Her zaman kendi dedikleri doğrudur aksini iddia ettiğin zaman suçlu her zaman sen olursun. Ailem değil babam benim yatma saatlerime ve kalkma saatlerime eskiden çok karışırdı ve onun şirketinde çalışıyordum. Bu durumlardan kurtulamadığım için işten ayrıldım ve daha az maaşlı farklı bir işe girdim. Ne zaman saat konusunda bir şey demeye kalkışsa " Yarın bir sorun yaşadığımda sana değil patrona hesap vereceğim " diyerek çenesini susturuyorum. Aynı şekilde çevresinde de değer kazandığım için bir nebze de olsa artık sözümü dinleyip karar verebiliyor. Bu her aile yada baba için geçerli olan bir şey değil. Onun evinde yaşıyorsun bir aile olsanız bile. Senin evinde senin kuralların, onun evinde onun kuralları geçer. Katlanamıyorsan eğer iyi maaş alabileceğin bir işe girip farklı bir eve taşınman lazım

Hocam sanırım Türkiye'de olduğumuz sürece bunlara katlanacağız. Ben de yaşıyorum çoğu şeyi tek fark bizimkiler siyasal İslam'cı olmalarına rağmen AKP'li değiller. Ben oradan yırtıyorum ama ben ise solcuyum. Bu yüzden solculuğumu içimde yaşıyorum yapacak bir şey yok sanırsam kendi ayaklarının üstünde durmadığın sürece.

Muhtemelen edemezsin. Bu kitleye ne söylersen söyle ne gösterirsen göster yine tek bildikleri şeye inanmaya devam edecekler. Bütün gerçekleri anlatırsın "Ben bilmem ben bu adamı seviyorum." der işin içinden çıkarlar.

Üniversite kazan. Üniversiteyi bitir. İş bul. İşi farklı bir şehirde bulursan daha da kurtulursun. Onun harici lise mezunuysan ve okumadıysan, herhangi bir yerde tam zamanlı işe başla, biraz para biriktirdikten sonra farklı bir eve çık. Eğer lisede öğrenciysen katlanmak zorundasın...

Ahahaha, 13 milyon mülteciye sattınız ülkeyi, soğan ekmek ve dolar euroya mı satmayacaksınız 😱.

Üniversite kazan. Üniversiteyi bitir. İş bul. İşi farklı bir şehirde bulursan daha da kurtulursun. Onun harici lise mezunuysan ve okumadıysan, herhangi bir yerde tam zamanlı işe başla, biraz para biriktirdikten sonra farklı bir eve çık. Eğer lisede öğrenciysen katlanmak zorundasın...

Ahahaha, 13 milyon mülteciye sattınız ülkeyi, soğan ekmek ve dolar euroya mı satmayacaksınız 😱.
Ailemle anlaştım hocam. Karışmıyorlar artık.

Anladık. Trollsün. Raporlayacağım seni.

Sen bol bol yiyorsundur gerek yok paşam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biz icraat yaparız sizler ise heykel.

Sen bol bol yiyorsundur gerek yok paşam.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Biz icraat yaparız sizler ise heykel.
İcraat dediğin de ekonomiyi çökertip ülkeye Afgan ve Suriyelileri doldurmak mı? Bu mu icraat?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı