Ailenin seçici davranması

Dediğinizden sonra aklıma şöyle b ir plan geldi, evden bir bavulla ayrılın ve evden niye ayrıldığınız hakkında bir not yazın ve nereye gittiğinizi yazın, biriktirdiğim parayla otobüs bileti aldım ve başka bir şehirde sizsiz yaşamayı düşünüyorum yazın. Daha sonra otogara gidin ve bilet almadan bekleyin, bakalım gelecekler mi?
Gelirler arabaya bindirirler. Sonra evde bir döverler....

Dediğinizden sonra aklıma şöyle b ir plan geldi, evden bir bavulla ayrılın ve evden niye ayrıldığınız hakkında bir not yazın ve nereye gittiğinizi yazın, biriktirdiğim parayla otobüs bileti aldım ve başka bir şehirde sizsiz yaşamayı düşünüyorum yazın. Daha sonra otogara gidin ve bilet almadan bekleyin, bakalım gelecekler mi?
Ailem biraz eski kafadalar. Annem mesela okuma yazma bilmiyor, babam 7/24 iş'te onun bunun yükünü taşıyıp asgari ücret alıyor. Bu kafayla ne beni merak ederler ne de ne yaptığımı.

Ailem biraz eski kafadalar. Annem mesela okuma yazma bilmiyor, babam 7/24 iş'te onun bunun yükünü taşıyıp asgari ücret alıyor. Bu kafayla ne beni merak ederler ne de ne yaptığımı.
O zaman plan değişti, aynı şekilde otogara gidin ve bir bilet alın ve şehri terk edin.

Kendinde bu gücü bulabiliyorsan ve umudumu kaybetmem diyorsan 15 yaşında o evden ayrıl. Başka bir şehirde kendine hayat kurmaya çalış.

Sevgili kardeşim yaşın daha küçük ailen ablanı senden daha fazla önemsiyor olarak hissediyor olabilirsin ki anlattıklarınıza göre de öyle zaten. Senden ricam kendini en az yıpratacak şekilde onlarla geçinmeye çalış zamanı gelip kendi ayaklarının üzerinde durana kadar gerekirse rol yap. Hayat dışarıda ailesiz çok zor burada yazılanların çoğunu hangimiz yaptık ya da yapabiliriz ki 13-15 yaşımızda hangimiz her şeyimizi bırakıp gidebildik ki ? Demem o ki derslerini çalış notların iyi olsun kendini geliştir hobi falan edin demekle olmuyor bu işler aldığın bursu bir şekilde köşeye koyup biriktirmeye çalış. En önemlisi ise sen kendi tavırlarını değiştir bakalım eğer karşı tarafta değişiklik görmüyorsan kendini ne zaman hazır bir şekilde hissedersen o zaman ayaklarının üzerinde durmaya başla. Umuyorum tez vakitte mutlu olursun kafaya takma olur böyle şeyler o güzel canını da sıkma.

Son düzenleme:
@A.Aktan katılıyorum. Evden ayrıl, kaç, maç şunu bunu yap diyenlere kulak asma dışarıda çok daha kötüleri var. Başına ne gelir bilinmez. Bu nedenle idare etmeye çalış liseyi yatılı okuyabilirsin. Üniversite zamanında farklı yerde okursun. Sonra duruma göre kendi yolunu çizersin. 18 yaşında bile dışarıda tek başına güvende olamazsın.

Sevgili kardeşim yaşın daha küçük ailenin ablanı senden daha fazla önemsiyor olarak hissediyor olabilirsin ki anlattıklarınıza göre de öyle zaten. Senden ricam kendini en az yıpratacak şekilde onlarla geçinmeye çalış zamanı gelip kendi ayaklarının üzerinde durana kadar gerekirse rol yap. Hayat dışarıda ailesiz çok zor burada yazılanların çoğunu hangimiz yaptık ya da yapabiliriz ki 13-15 yaşımızda hangimiz her şeyimizi bırakıp gidebildik ki ? Demem o ki derslerini çalış notların iyi olsun kendini geliştir hobi falan edin demekle olmuyor bu işler aldığın bursu bir şekilde köşeye koyup biriktirmeye çalış. En önemlisi ise sen kendi tavırlarını değiştir bakalım eğer karşı tarafta değişiklik görmüyorsan kendini ne zaman hazır bir şekilde hissedersen o zaman ayaklarının üzerinde durmaya başla. Umuyorum tez vakitte mutlu olursun kafaya takma olur böyle şeyler o güzel canını da sıkma.
Teşekkür ederim, dediklerinizi uygulayacağım. Farklı bir bakış açısı gösterdiniz bana, çok çok teşekkürler.

Benim halim de farklı sayılmaz şiddet yok o kadar. Köprüyü geçene kadar yapman gerekeni yap, takma kafaya. Cesaretin varsa ayrıl evden, çalışıp kendi paranı kazan ve kimseye muhtaç olma.

13 yaşındaki bir çocuk evden nasıl ayrılır hiç aklım almıyor. Yer yutarlar adamı arkadaşım.
Hayat pembe dizilerden ibaret değil maalesef.
Dayak yoksa şiddet yoksa bazı şeylere sabredecek gülüp geçeceksin.
Ne zaman ki yavru kuş palazlanır kanat çırpmaya başlar. İşte o zaman yuvadan uçup gider kendi düzenini kurar.

Yeni konular

Geri
Yukarı