Ailenin seçici davranması

13 yaşındayım, burs alıyorum ama burstan aldığım parayı onlar izin almadan alıyorlar benden. İstediğim liseyi kazanıp yurtta kalmak istiyorum. Belki o zaman daha iyi olur benim için.
Okurken sinirim bozuldu, benim burs parasına da el atıyorlar. Sen bir yıl hazırlan, senin parana 8 yıl boyunca el konulsun.

Merhaba, öncelikle direkt konuya gireyim. Benden 2 yaş büyük ablam var. Ve ailem onu benden kat kat seviyor, en ufak örnek vereyim: Mesela dondurma mı aldılar gözümün önünde ablama yedirirler. Baklava mı aldılar gözümün önünde ablama yedirirler. Ben artık dayanamadım ve anneme bunu sert bir dille ifade ettim annem de bana vurabileceği en sert şekilde tokat attı, şu an onun şokuyla bu yazıyı yazıyorum. Ben ne yaptım aileme? Neden beni sevmiyorlar? Neden bana fark et(me)dikleri acıyı yaşatıyorlar? Ben ne yaptım? Ne yapabilirim bu durumun düzelmesi için?
Güncel durum nedir? Yeter kadın faşizmine dur demek lazım! 😡

Yazılanları okuyunca şok oldum. Yok evden ayrıl, yok para biriktir kaç falan arkadaşlar çocuk daha 13 yaşında ve ergenliğe yeni yeni giriyor, ne anlatıyorsunuz acaba? Akıllıca yorum yapan 1-2 kişi vardı diğerleri biraz uçmuş gibi.

Benim de bir ablam var ve emin olun sizin yaşlarınızdayken ben de aynı şeyleri hissediyordum. Küçük çocuk çoğu zaman büyük çocuğu kıskanır, özellikle bu kız çocuğuysa. Buna ek olarak ailen gerçekten ablana daha fazla ilgi gösteriyor olabilir. Açık konuşmak gerekirse benim kızım olsa ben de kızıma daha çok ilgi gösterirdim. Erkek çocuğunu at sokağa dağ ayısı büyüsün kendi kendine. Kız çocuğu öyle değil ama. Bence bunu kabul etmemiz gerekiyor. 😀

Kısaca bence çok takma kafana. Derslerine çalış ve kendine iyi bir gelecek kurmaya bak. Gerisi boş.

13 yaşındayım, burs alıyorum ama burstan aldığım parayı onlar izin almadan alıyorlar benden. İstediğim liseyi kazanıp yurtta kalmak istiyorum. Belki o zaman daha iyi olur benim için.
Ergenlik dönemindeki klasik Türk aile vakasına benziyor. Sana iki doz sabır yazıyorum. Ya da sen boş ver dozu direk galona başla.

Kız çocuklarını çok ayırıyorlar cidden.

Birde şu var.Yaşınız 13.Ergenlikten dolayı böyle şeyler düşünüyor olabilirsiniz.Bende geçen sene benzerini yaşadım.Ķüçük kardeşimi daha çok sevdiklerini düşünüyordum.Şuan ne kadar yanlış düşündüğümü anlıyorum.Bu arada sakın evden git diyenlere uyma.Evden kaçarsan sokakta kalırsın.Ailen 18 yaşına kadar sana bakmak zorunda.

Yazılanları okuyunca şok oldum. Yok evden ayrıl, yok para biriktir kaç falan arkadaşlar çocuk daha 13 yaşında ve ergenliğe yeni yeni giriyor, ne anlatıyorsunuz acaba? Akıllıca yorum yapan 1-2 kişi vardı diğerleri biraz uçmuş gibi.

Benim de bir ablam var ve emin olun sizin yaşlarınızdayken ben de aynı şeyleri hissediyordum. Küçük çocuk çoğu zaman büyük çocuğu kıskanır, özellikle bu kız çocuğuysa. Buna ek olarak ailen gerçekten ablana daha fazla ilgi gösteriyor olabilir. Açık konuşmak gerekirse benim kızım olsa ben de kızıma daha çok ilgi gösterirdim. Erkek çocuğunu at sokağa dağ ayısı büyüsün kendi kendine. Kız çocuğu öyle değil ama. Bence bunu kabul etmemiz gerekiyor. 😀

Kısaca bence çok takma kafana. Derslerine çalış ve kendine iyi bir gelecek kurmaya bak. Gerisi boş.

Hayır ailesi ikisine de eşit ilgi göstermesi gerek neden böyle düşünüyorsunuz.

Hayır ailesi ikisine de eşit ilgi göstermesi gerek neden böyle düşünüyorsunuz?
Nedenini yorumumda belirtmiştim zaten. Bana göre kız çocuklara daha özeldir ve daha fazla ilgi isterler. Bu ilgiden kasıt kız çocuğun ne isterse alıp erkek çocuğuna almamak değil, veya erkek çocuğuna hiç ilgi göstermemek değil. Erkek çocuğunu tutup prenses gibi yetiştirmemek lazım değil mi? 20-21 yaşında adam görüyorum hala çocuk çocuk hareketler yapıyor büyüyememiş bir türlü, bunun nedeni işte prenses gibi büyütülmek.

Yeni konular

Geri
Yukarı