Akıntı olmasına rağmen kıl dönmesi ameliyatı yapılır mı?

Iskenderun

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Iskenderun
Bundan birkaç ay önce yine basit bir operasyon geçirmiştim (15 dakika kadar sürmüştü) ve çözüm olmamıştı. Kıl dönmesi gitmemişti. Şimdi daha ciddi bir ameliyata gireceğim. Tahminimce yarım saat falan sürer. Tabii bu sefer ameliyathaneye de gireceğim. İlk basit operasyonda daha minimal bir ameliyathanede olmuştum.

1 hafta önce yine gittik hastaneye ve baktıklarında akıntının devam ettiğini gördüler ve o akıntının kuruması için 2 tane ilaç verdiler. Ancak akıntı halen ufak tefek devam ediyor. Ve doktor, akıntıyla beraber ameliyat olunursa işe yaramama ihtimali olduğunu söyledi. İlaçlar bitti ve yarın tekrar gideceğim. Akıntı devam ettiği halde ameliyata alır mı? Daha önce kıl dönmesi ameliyatı olup da ikinci kez olan var mı?

Bundan birkaç ay önce yine basit bir operasyon geçirmiştim (15 dakika kadar sürmüştü) ve çözüm olmamıştı. Kıl dönmesi gitmemişti. Şimdi daha ciddi bir ameliyata gireceğim. Tahminimce yarım saat falan sürer. Tabii bu sefer ameliyathaneye de gireceğim. İlk basit operasyonda daha minimal bir ameliyathanede olmuştum.

1 hafta önce yine gittik hastaneye ve baktıklarında akıntının devam ettiğini gördüler ve o akıntının kuruması için 2 tane ilaç verdiler. Ancak akıntı halen ufak tefek devam ediyor. Ve doktor, akıntıyla beraber ameliyat olunursa işe yaramama ihtimali olduğunu söyledi. İlaçlar bitti ve yarın tekrar gideceğim. Akıntı devam ettiği halde ameliyata alır mı? Daha önce kıl dönmesi ameliyatı olup da ikinci kez olan var mı?

Hocam konuyla ilgili bir fikrim yok ama geçmiş olsun

Hocam aynı durumu yaşadım 14 yaşında ameliyatla geçti aileme geç söylediğim için geç farkedildiği için ameliyat gelirsek anestezi buharla yapmışlardı benim için korkutucuydu ameliyatta uyanmıştım narkoz tam etki etmemişti sesleri duyuyordum benimki derin yaptılar dikişle 45dk sürdü ameliyat ama bekle süresi vs 2saatten fazla olmuştu asıl süreç ameliyattan sonra pansuman vs şimdiden geçmiş olsun sıkıntı etme.Akıntının bir nevi durması için türlü ilaçlar veriyolar size etki eder inşallah.

H
Hocam aynı durumu yaşadım 14 yaşında ameliyatla geçti aileme geç söylediğim için geç farkedildiği için ameliyat gelirsek anestezi buharla yapmışlardı benim için korkutucuydu ameliyatta uyanmıştım narkoz tam etki etmemişti sesleri duyuyordum benimki derin yaptılar dikişle 45dk sürdü ameliyat ama bekle süresiövs 2saatten fazla olmuştu asıl süreç ameliyattan sonra pansuman vs şimdiden geçmiş olsun sıkıntı etme.
Hocam lütfen bana bir şey söyleyin. Ameliyatta uyanma korkusuyla hastaneye bile gitmiyorum ameliyat gerekir belki diye benzer durumlarda. Gözüm uzağı görmüyor mesela gitmiyorum yine de. Uyanınca acı çektiniz mi?

H

Hocam lütfen bana bir şey söyleyin. Ameliyatta uyanma korkusuyla hastaneye bile gitmiyorum ameliyat gerekir belki diye benzer durumlarda. Gözüm uzağı görmüyor mesela gitmiyorum yine de. Uyanınca acı çektiniz mi?
Narkoz verilmedi buharla verdiler o da ameliyatı atlatmam içindi daha sonra 20dk belki daha fazla muşaade altında tutuyolar daha sonra kendime geldim 1gece hastanede kalımıştım ama korkun olmasın yaşım gereği anestesi yapmadılar yeterli anestezi verildi mi sıkıntı olmaz ameliyat gerekiyorsa korkma sağlığından daha önemli bişey yok.

Aynı dert bende de var ve benimki baya uzun bir süredir var. Ameliyattan korkuyorum hastane fobim var... Galiba bu böyle benimle sonsuza kadar gider
Kanına karışırsa veya iltihap kaparsa ölümle burun buruna gelirsiniz acil genel cerrahi gidin.

Kanına karışırsa veya iltihap kaparsa ölümle burun buruna gelirsiniz acil genel cerrahi gidin.
Teşekkürler, fakat hastaneden korkuyorum. Yani benimkisi bir fobi. Daha basit bir şey için bile korkuyorum hastaneden. Napacağımı açıkçası ben de bilmiyorum. Evde biri beni zorla bayıltıp götürüp ameliyat ettirse çok iyi olurdu :D

Geri
Yukarı