AKP Konya Büyükşehir Belediyesinde yabancı öğrenciler toplu taşımadan ücretsiz olarak faydalanabiliyor

Yazdıkların doğru.
Tarihi tyt ayt ikisinide bitirdim.
Ancak ben yıkılma anlamında demek istediğim batılılarla iş birliği yapması.
Diğerlerinde şaşırılacak bir şey yok onlar zaten gavur hiç bir bağ yok.
Arapların yapması yanlıştı sonuçta Araplar müslüman ve Osmanlı İslam'ın kalesiydi.
Yapılan son derece yanlıştı.
Arnavutluk peki yüzde doksanı müslüman ve istimalet politikasının zirvesi... Her neyse uzatmayayım. Ben hesabımı nasıl silebilirim? Buraya en ufak faydamın olmasını istemiyorum ya da mesajlarımı nasıl düzenlerim?

Mesela ben sizin gibilerin ağızından bir kere ABD veya İngiltere Fransa nefreti duymam. Ama konu Arap olunca ağız dolusu hakaret ve nefret cümlesi çıkar bu neden!
Ben sana söyleyeyim neden; çünkü ABD, İngiltere ve Fransa Osmanlı Devleti için rakip devletlerdi. Tarih içinde bazen savaştığı bazen ittifak kurduğu devletler, Osmanlı zora düştüğünde çıkarları uğruna ona savaş açmaları gayet normal. Aynısını Osmanlı da yapardı ki yaptığı zamanlar oldu.

Araplar için durum böyle değil. Güya din kardeşimiz olan, her zora düştüğünde bu saçmalık sayesinde bizden destek koparmayı başarabilen Araplar bir avuç toprak uğruna gözünü bile kırpmadan sattı bizi.

Toplumda kasıtlı olarak bir Arap ve onun üstünden Müslüman düşmanlığı pompalanıyor inatla.
Bu cümlenden İslam'ın evrensel bir din değil de tamamen Arap kültürü üzerinden şekillenmiş bir din olduğunu bildiğini varsayıyorum. İnsanlar dinini kendi kendilerine yaşadığı sürece hiç umurumda değil, ama eğer Müslümanlık ülkeyi Araplaşmaya zorlayacaksa ona da karşı dururum. Laik ülkeye din kardeşi sıfatıyla mültecileri doldurmak yeterince komik zaten, daha da abartmaya gerek yok.

Allah'ın bile bunlar laftan anlamıyor deyip büyük kitapların hepsini indirdiği, laf anlatmaya çalıştığı kültürden ve coğrafyadan gelen insanları kim savunuyorsa vatan hainidir. Fırsatını bulunca sırtımızdan vurup bir yerleri tutuşunca yardım diye bağırmanın pek de savunulacak bir tarafı yok. Dünyadaki son iyi Arap Kerbela'da öldü. Irkçılıksa ırkıçılık gerçeklikse işte gerçek bu kadar basit. Şu konu illaki şuraya çekilecek belli ki.

Araplar için durum böyle değil. Güya din kardeşimiz olan, her zora düştüğünde bu saçmalık sayesinde bizden destek koparmayı başarabilen Araplar bir avuç toprak uğruna gözünü bile kırpmadan sattı bizi.

Nefretine kılıf arıyorsun bence. Tarihi çok yanlı ve tek çerçeveden okuyorsun.

Bu mantıkla Memlükler de Müslüman'dı Abbasiler de. Hatta Timur da Müslüman'dı Ankara savaşında birbirimizi kırdık karşılıklı. İran' flan hepsi Müslüman çevremizde ki. Onu geçtim Anadolu beylikleri hem Türk hem Müslüman. Biz onlarla savaşınca oraları fetih edince savaşta herkesi kılıçtan geçirince her şey doğal normal. Onlar ayrılınca kötü kaka pis. Olayları o günün şartlarında değerlendirmek lazım böyle 100-150 yıllık kinler nefretler ile değil. O sırada Avrupa nasıl diğer kıtalar nasıl diye.

Not: Şundan da eminim Osmanlı eski gücünde ve kudretinde olabilse kimse ayrılmazdı. Ama Osmanlı'dan yardım göremeyen destek göremeyen işgal edilmiş Arap halkları ne yapmalıydı mesela! Açık konuşayım sen de bir Arap olsan ve Osmanlı'nın dağıldığını görsen kendi Arap devletini kurmak isterdin bu bir gerçek o günün şartlarında. Ama kasıtlı olarak bir nesil Arap düşmanı yetiştiriliyor. Bizim insanımızı kıtır kıtır kesen çoluk çocuk dinlemeyen Yunan Ermeni gözünü kör eden zehirli çiviler atan İngiliz Fransız'ın adı anılmaz ama Arap dedimi hakaretler havada uçuşur. Ben de bunu anlamıyorum.

Son düzenleme:
1651196571130.png

Konya Büyükşehir Belediyesinden açıklama geldi.

Bunu söylemek istemezdim fakat böyle mide bulandırıcı haberler gördükçe her geçen gün içimde dolan nefret yüzünden keşke yunan galip gelseydi diyorum. Bunu aklım değil, içimde bunlara kin tutan başka bir ben söylüyor..

Tokat halk otobüsü öğrenci fiyatı 5TL, tam bilet ise 8TL. Ben okul için aylık (hafta sonu kursu dahil) 280TL vereceğim. Yazık cidden.
Aynen öyle hemşehrim. Bizim belediye öğrencilere hiç destek olmuyor, boş şeylere para harcıyorlar.

Geri
Yukarı