Kayseri'de toplu taşıma yabancı uyruklu öğrencilere ücretsiz oldu

@MisafirTerliği34 ülkede yok ama Konya'da da böyle bir uygulama var hocam.

Ben üniversitede okurken Bursa'da da benzer bir uygulama vardı. Hatırlıyorum Abhazya tarafından gelen öğrenciler KYK yurdunda ücretsiz barınıyor ve çeşitli burslar alıyorlardı. Ayrıca ellerinde otobüse gösterip bindikleri kartları, öğlen yemeklerini ücretsiz yiyebilmeleri için kartları vardı. O dönemde çok maddi zorluk içerisindeydik ve oldukça kızardım bu duruma. Konuyu araplaştırmayalım tamam. Ama bu ayırım yıllardan beri devletin politikası sanırım. Yukarıda da dedim ya hepsi iptal edilmeli.

@MisafirTerliği34 ülkede yok ama Konya'da da böyle bir uygulama var hocam.

En çok ek bütçe ayrılan belediyelerden bir tanesi. Geçen senelerde Büyük Şehir Hastanesini satmaya çalıştılar. Şimdilerde emlakçılık yapıp arsa satıyorlar. Acayip bir belediye.

Siz gerçekten ne zaman olgunlaşacak ve şu ırkçılıktan ayrımcılıktan kurtulacaksınız çok merak ediyorum. Ben olaya öğrenci diye bakıyorum siz ise Arap ile bozmuşunuz kafayı. Arap aşağı Arap yukarı diyorsunuz sadece.
Arap dedik diye ırkçı ilan edildik. O "Yabancı uyruk"lu kişiler başka kim olabilir?

Siz gerçekten ne zaman olgunlaşacak ve şu ırkçılıktan ayrımcılıktan kurtulacaksınız çok merak ediyorum. Ben olaya öğrenci diye bakıyorum siz ise Arap ile bozmuşunuz kafayı. Arap aşağı Arap yukarı diyorsunuz sadece.

Konu içeriği yabancı öğrenci diye geçiyor onu bile sindiremeyip koşun Araplara Suriyeliere bedava öğrenci kartı veriliyormuş giye sunuyorsunuz. Yapmayın kendinizi şöyle. Şartları var kartın öyle kafasına göre ipini koparan alamıyor zaten.
Arap seviciliği yapma çok seviyorsan al evine besle iki üç tanesini.

Yeni konular

Geri
Yukarı