AKP Konya Büyükşehir Belediyesinde yabancı öğrenciler toplu taşımadan ücretsiz olarak faydalanabiliyor

@ÖzkanK ortada apaçık bir ayrımcılık var. İsterseniz toplu taşıma öğrencilere 50 kuruş olsun, yabancı öğrencilere ücretsizse kendi insanını ikinci plana atıyor demektir.

Yabancı öğrenci çekmek şehri tanıtmak ve reklamını yapmak için belediye kendi cebinden karşılıyor olabilir 300-500 öğrenci ile batmaz koca belediye. Açıklamalarına bakmak lazım. Konu öğrenci olunca yok efendim paralı olsun onlarda ödesin demek pek içimden gelmiyor açıkçası. Konya büyükşehirin açıklamasını ve gerekçesini de duymak lazım.

Senin mantığına göre mesela Ekrem başkan 0-4 yaş çocuğu olan annelere ücretsiz otobüs kartı veriyor. Neden babalara vermiyor demek gibi bir şey.

Yabancı öğrenci çekmek şehri tanıtmak ve reklamını yapmak için belediye kendi cebinden karşılıyor olabilir 300-500 öğrenci ile batmaz koca belediye. Açıklamalarına bakmak lazım. Konu öğrenci olunca yok efendim paralı olsun onlarda ödesin demek pek içimden gelmiyor açıkçası. Konya büyükşehirin açıklamasını ve gerekçesini de duymak lazım.

Senin mantığına göre mesela Ekrem başkan 0-4 yaş çocuğu olan annelere ücretsiz otobüs kartı veriyor. Neden babalara vermiyor demek gibi bir şey.
Yabancılara neden reklam yapıyorsunuz arkadaşım biz bu adamlar evine dönsün diye ciğerimizi parçalıyoruz. Ayrıca evet Ekrem İmamoğlu da insanlar arası çok fazla ayrım yapıyor. Annelere verdiyse babalara da vermesi gerekirdi.

Yabancılara neden reklam yapıyorsunuz arkadaşım biz bu adamlar evine dönsün diye ciğerimizi parçalıyoruz. Ayrıca evet Ekrem İmamoğlu da insanlar arası çok fazla ayrım yapıyor. Annelere verdiyse babalara da vermesi gerekirdi.

Arkadaşım yabacı denildiğinde senin aklına sadece Suriyel'li veya Araplar mı geliyor! Üniversite öğrencilesi olan yabancılar için ücretsiz deniyor. Konya'da üniversite kazandıysa azıcık kafasıda çalışıyor demek ki. Konya üniversitesi puanlarına bakarsan anlarsın.
Konya Türkiye'nin en büyük üniversite şehirlerinden birisi 120-130 bin civarı öğrenci var deniyor Konya'da.

AKP Konya Büyükşehir Belediyesinde toplu taşıma normalde ücretli, öğrenciler ve halk para ödüyor toplu taşıma için ancak yabancı öğrenciler toplu taşıma için ücret ödemiyor. Bu konu gündem oldu. Konya'da toplu taşıma ücretleri öğrenciler bir basım için 1.55 TL, tam bilet 2.50 TL olması lazım. Öğrenci abonman kart 90 lira, tam abonman el kartta 160 lira.

Çok komik bu arada.

Akp Konya büyükşehir belediyesinde toplu taşıma normalde ücretli, öğrenciler ve halk para ödüyor toplu taşıma için ancak yabancı öğrenciler toplu taşıma için ücret ödemiyor. Bu konu gündem oldu. Konya'da toplu taşıma ücretleri öğrenciler bir basım için 1.55 TL, tam bilet 2.50 TL olması lazım. Öğrenci abonman kart 90 lira, tam abonman el kartta 160 lira.

Yoluna koyamadığımız her şeyin. Neyse ban yiyecektim vazgeçtim siz anladınız.

Geri
Yukarı