Algoritma sorusu koda aktarım

sıddııık

Centipat
Daha fazla  
Bir tane kaynaktan ” Kullanıcının girdiği iki sayının karelerinin toplamını görüntüleyen programın algoritma ve akış diyagramını çiziniz. ” sorusunu buldum. Bunun C# koduna yansımış hali olarak da “C# Kodu:
C#:
using System;
namespace dmg
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
int sayi1, sayi2;
int toplam = 0;
Console.Write(“1.Sayıyı Giriniz = “);
sayi1=Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
Console.Write(“2.Sayıyı Giriniz = “);
sayi2=Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
toplam = (sayi1 * sayi1) + (sayi2 * sayi2);
Console.Write(“Toplam = ” + toplam);
Console.ReadLine();
}
}
}

Burada ” Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); ” kodu kullanılıyor. Bu da int’a dönüştürmeye yarıyor tamam da ben bunu Unity içinde kullanırken bu şekilde int’a dönüştürme kodu yazmam gerekiyor mu?

Bir tane kaynaktan ” Kullanıcının girdiği iki sayının karelerinin toplamını görüntüleyen programın algoritma ve akış diyagramını çiziniz. ” sorusunu buldum. Bunun C# koduna yansımış hali olarak da “C# Kodu:
C#:
using System;
namespace dmg
{
class Program
{
static void Main(string[] args)
{
int sayi1, sayi2;
int toplam = 0;
Console.Write(“1.Sayıyı Giriniz = “);
sayi1=Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
Console.Write(“2.Sayıyı Giriniz = “);
sayi2=Convert.ToInt32(Console.ReadLine());
toplam = (sayi1 * sayi1) + (sayi2 * sayi2);
Console.Write(“Toplam = ” + toplam);
Console.ReadLine();
}
}
}

Burada ” Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); ” kodu kullanılıyor. Bu da int’a dönüştürmeye yarıyor tamam da ben bunu Unity içinde kullanırken bu şekilde int’a dönüştürme kodu yazmam gerekiyor mu?
Eğer string gibi bir tipte tutulan ve dönüştürmeye uygun değeri aritmatik işlemlerde kullanacaksan sayısal tiplere dönüştürmen gerekir.

Yani bu örnekte string olarak sayi1 olduğu için Int'a dönüştürüyoruz sonra devam ediyoruz değil mi? Anladım, teşekkürler.
ReadLine String döndürür. ToInt32 ile sen onu tekrar Integer değere döndürürsün. Burada sayi1=Convert.ToInt32(Console.ReadLine()); ile anlatılmak istenen şu; Sana daha önce tanımladığım Integer değişkene, yani sayi1'e, eşitliğin sağ tarafından yani Console.ReadLine()'dan gelen değeri tanımla ancak bunu yapmadan önce String olan değeri Integer değere çevir.

Yeni konular

Geri
Yukarı