Alındı: GTX 1080 Ti sistem

Merhaba arkadaşlar.

Haziran ayının başlarında açtığım ilk konu üzerinden aldığım cevaplar nihayetinde sonuca ulaştı ve sistemi toparlamayı başardım.
Bkz eski konu: GTX 1070 SLI mı? Yoksa tek GTX1080 mi?

Bütçemi her ne kadar aşmış olsam da %100 memnuniyet yanında alevler içindeki bir cüzdan ile sistem son halini aldı. İlk tasarladığım gibi toplayamamış olsam da, yine de canavar gibi bir PC olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda ki link üzerinden almayı düşündüğüm ve aşağıda ki listeden toparlamış olduğum bileşenlere ulaşabilirsiniz (merak edenlere).

Kasa: Phanteks Innovative Computer Hardware Design
Anakart: ROG STRIX Z270F GAMING | Anakart | ASUS Türkiye
İşlemci: Intel® Core™ i7-7700K Processor (8M Cache, up to 4.50 GHz) Product Specifications
GPU: AORUS GeForce® GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G | Graphics Card | GIGABYTE
İşlemci Soğutucu: Hydro Series™ H115i 280mm Extreme Performance Liquid CPU Cooler
Bellek: VENGEANCE® LED 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory Kit - White LED (CMU32GX4M2C3000C15)
SSD: 750 EVO SATA III 2,5 inç SSD | MZ-750500BW | Samsung TR
HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
PSU: V850 | Cooler Master

Fotolar:

2.jpg
3.jpg

20170716_184912.jpg

20170720_224935.jpg

Fire Strike Ultra Puanı:

5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun :)
Kasadan SSD ve HDD çıkartıldığında ne kadara denk geliyor fiyatı, birde oyun içerisindeki performansından memnun musunuz 144hz 1ms bir monitöre yakışır bir performansı var mı ?

Hayırlı olsun. Özellik kısmına 2x16 gb ram yazmışsınız. Fakat resimde 4 adet dual channel ram mevcut. Bunu sormak istedim.

Öncelikle hayırlı olsun :)
Kasadan SSD ve HDD çıkartıldığında ne kadara denk geliyor fiyatı, birde oyun içerisindeki performansından memnun musunuz 144hz 1ms bir monitöre yakışır bir performansı var mı ?

Depolama alanları hariç 11.000TL civarı yapıyor. Monitör bütçesi kasaya gittiğinden dolayı oyun açtığımda 60FPS(vsync) açıp oynuyorum çünkü sistem sistem ultra ayarlarda ne açarsam açayım 60 FPS üstüne çıkıyor ve görüntüde yırtılma oluyor. 4K 144hz monitör fiyatları makul seviyelere düştüğünde, sistem son halini alacak tabi buda önümüzde ki aylar hatta belki 2018'de bile olabilir. Konunun başında 3D mark testinin sonucunu paylaştım. Oradan sistem performansı konusunda tahmin yürütebilirsin.

Hayırlı olsun. Özellik kısmına 2x16 gb ram yazmışsınız. Fakat resimde 4 adet dual channel ram mevcut. Bunu sormak istedim.

RAM-leri Vatan Bilgisayara gidip bizzat aldım. O anda orada mevcut olanlar ile yetindim.

Hayırlı olsun gerçekten güzel olmuş bu arada kasaya bayıldım ;)
Kasa ile Anakart Aura sync. Müzik açınca ortalığı diskoya çeviriyor mübarek :))

Hayırlı olsun, bayılıyorum şöyle MSI'sız hava sahası görünce. (y)

Ne yalan söyleyeyim... ilk başta MSI sistem düşünmüştüm fakat kasada karar kıldıktan sonra birde Aura Sync destekli anakart şart oldu. Ekran kartında fiyat = performans konusunda zaten 1080ti aorus xtreme, MSI 1080ti gaming x'den daha üstün FPS değerlerine sahip yani marka takıntısını bir kenara koyup asıl olaya bakmak lazım diye düşündüm.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı