[Alındı] i7 7700K ve GTX 1080 TI sistem

Merhaba arkadaşlar. Bugün bir sistem topladık ve elimize geçti. Sistem amacı modelleme yapıp, saniyede yüksek kare hızlarında render alınıp oyun oynamaktır.
Sistem özellikleri:
  • MSI Z270 Gaming Pro Carbon anakart
  • Thermaltake Core V51 80Plus Bronze 750 watt pencereli kasa
  • HyperX 2133 MHz CL 14 16X2=32 GB RAM (Daha yüksek frekans yoktu mağazada)
  • Asus ROG STRIX GTX 1080 TI ekran kartı
  • WD Cav. Blue 1 TB HDD
  • Samsung EVO 850 250 GB SSD
  • Samsung 28 LU28E590DS/UF FreeSync monitör(Mağazada başka 4K yoktu)
  • i7 7700K CPU
  • Corsair H45 CPU soğutucu
  • S-Link 5.0w termal macun.
  • A4 Tech X7 klavye mouse set
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Resmin kaliteleri için kusura bakmayın arkadaşlar. Gece vakti çekebildik ve sabah işte olacağım için başka fırsatım da olmayacaktı. Sistem mağazadan alındığı için G-Sync destekli monitör seçemedik. Zira fazla çeşit yoktu. Sistem 11.500 TL'ye alınmıştır. Merak edenler için, resimler ZenFone 5 ile çekildi.

Son düzenleme:
Vray üzerinden RT render almayacaksanız Render için 1080TI çok gereksiz bir harcama olmuş. Hep derim oyun oynamak için ve dahi endüstriyel tasarım işinde çalışıyorsak Ultrawide monitör seçmeliyiz diye. Keşke monitörü 4K yerine 1440p alsaydınız ve 1080 TI yerine 1080-1070'den birini seçip işlemciyi 1800X'e yükseltseydiniz. O monitör 1080ti'a emin olun yakışmayacaktır. Hem de IPS olmadığı için hem oyun zevkini hem de tasarım sürecini baltalayacaktır. Böyle bir bütçeye tavsiyem kesinlikle oyun için ağırlık verecekseniz 144Hz olmasına dikkat etmek, endüstriel tasarıma ağırlık verecekseniz de IPS olmasına dikkat etmek gerekli.

Kendimden örnek vermek gerekirse, ben de tıbbi animasyon ve render işleri ile uğraşıyorum. Evimdeki yarı üretim yarı oyun için kullandığım rig'de 1800x ve 1080TI var lakin monitör olarak 144Hz, 1MS ve ultrawi 34" 2560x1080px bir IPS monitör kullanıyorum, elimin altında 4K 60Hz 4MD ED monitör de olmasına rağmen saydığım özelliklerdeki monitörün yanında atıl duruyor.

Yine de hayırlı olsun, güzel günlerini görün.

Son düzenleyen: Moderatör:
VR RT ile 3 boyutlu render alacağız. Bu yüzden 1080Ti seçtik. Yıl 2017 ADV ile render mı kaldı Allah aşkına? Fiyatı makul olduğu için 7700K seçtik. Ryzen 7 alsaydık ekran kartından kismamiz gerekirdi. 2 monitör daha eklenecek bu ekran kartına.

Keşke ekran kartını Amazon'dan alıp işlemciyi yükseltseydiniz. Garanti olarak direk Türkiye'ye yönlendiriyorlar zaten. Yine de, güle güle kullanın. Mavi ekransız renderlar dileriz.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı