Alındı: GTX 1080 Ti sistem

Merhaba arkadaşlar.

Haziran ayının başlarında açtığım ilk konu üzerinden aldığım cevaplar nihayetinde sonuca ulaştı ve sistemi toparlamayı başardım.
Bkz eski konu: GTX 1070 SLI mı? Yoksa tek GTX1080 mi?

Bütçemi her ne kadar aşmış olsam da %100 memnuniyet yanında alevler içindeki bir cüzdan ile sistem son halini aldı. İlk tasarladığım gibi toplayamamış olsam da, yine de canavar gibi bir PC olduğunu düşünüyorum.

Yukarıda ki link üzerinden almayı düşündüğüm ve aşağıda ki listeden toparlamış olduğum bileşenlere ulaşabilirsiniz (merak edenlere).

Kasa: Phanteks Innovative Computer Hardware Design
Anakart: ROG STRIX Z270F GAMING | Anakart | ASUS Türkiye
İşlemci: Intel® Core™ i7-7700K Processor (8M Cache, up to 4.50 GHz) Product Specifications
GPU: AORUS GeForce® GTX 1080 Ti Xtreme Edition 11G | Graphics Card | GIGABYTE
İşlemci Soğutucu: Hydro Series™ H115i 280mm Extreme Performance Liquid CPU Cooler
Bellek: VENGEANCE® LED 32GB (2 x 16GB) DDR4 DRAM 3000MHz C15 Memory Kit - White LED (CMU32GX4M2C3000C15)
SSD: 750 EVO SATA III 2,5 inç SSD | MZ-750500BW | Samsung TR
HDD: WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk
PSU: V850 | Cooler Master

Fotolar:

2.jpg
3.jpg

20170716_184912.jpg

20170720_224935.jpg

Fire Strike Ultra Puanı:

5.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun, soğutucu olarak son zamanlarda blok soğutucu seçen bi ben varım galiba. [emoji16] @The Noob Ekran kartını kaça aldınız?

Hespsiburada'dan takibe almıştım kartı. GPU piyasası ve fiyatları uçup gittiği için zor oldu bulmak. Ben 3774tl üzerinden aldım fakat bu fiyat ara sıra 4200 hatta 4500 civarına çıktığı oluyordu yani fiyatın düştüğünü görür görmez aldım hemen. Haziran başlarında bu kart 3850tl idi.

Hayırlı olsun. Umarım monitör 1080p çıkmazda gözleriniz kanamaz. :)

Monitöre ayırdığım bütçe kasanın içine gittiği için 1080p ile kalakaldım. Onunda Eylül-Ekim aylarında hallederim.

Keşke Ryzen sistem toplasaydınız. Daha mantıklı ve geleceğe dönük olurdu. :D Neyse dostum, hayırlı olsun. Mavi ekransız günlere...

Merak ettiğim bir şey var. Ekran kartını Gigabyte Aorus alma sebebin neydi? MSI GTX 1080Ti Lightning Z alsanız daha iyi olurdu. :D

Bazı modellerden daha yüksek frekanslara çıkıyor ve soğutma sistemi kartı tabiri caiz ise buz gibi tutuyor. Otomatik fan kontrolünde 55-60c arasında tutuyor kendini. Ben kendi yaptığım ayarları kullanıyorum çünkü kart 50c civarına ulaşmadan zaten fanları açmıyor.

MSI GTX 1080Ti Lightning Z modelini Amazon'dan alabilirdim ancak garanti konusu sıkıntılı olduğundan Türkiye piyasasında olanlar ile sınırlı kaldım.

Hayırlı olsun güzel sistem olmuş. Yalnız resimden mi öyle görünüyor bilmiyorum ama ekran kartı biraz yamuk mu duruyor? Sokete zarar vermesin yani kontrol etmişsinizdir umarım.

Kart tam yatay duruyor. Aslında ben kartı ilk taktığımda arka kısmında hafif sarkma yapmasını bekliyordum fakat ilginç bir şekilde tam yatay duruyor.

Adsız.jpg

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı