[Alındı] i7 7700K ve GTX 1080 TI sistem

Merhaba arkadaşlar. Bugün bir sistem topladık ve elimize geçti. Sistem amacı modelleme yapıp, saniyede yüksek kare hızlarında render alınıp oyun oynamaktır.
Sistem özellikleri:
  • MSI Z270 Gaming Pro Carbon anakart
  • Thermaltake Core V51 80Plus Bronze 750 watt pencereli kasa
  • HyperX 2133 MHz CL 14 16X2=32 GB RAM (Daha yüksek frekans yoktu mağazada)
  • Asus ROG STRIX GTX 1080 TI ekran kartı
  • WD Cav. Blue 1 TB HDD
  • Samsung EVO 850 250 GB SSD
  • Samsung 28 LU28E590DS/UF FreeSync monitör(Mağazada başka 4K yoktu)
  • i7 7700K CPU
  • Corsair H45 CPU soğutucu
  • S-Link 5.0w termal macun.
  • A4 Tech X7 klavye mouse set
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg

Resmin kaliteleri için kusura bakmayın arkadaşlar. Gece vakti çekebildik ve sabah işte olacağım için başka fırsatım da olmayacaktı. Sistem mağazadan alındığı için G-Sync destekli monitör seçemedik. Zira fazla çeşit yoktu. Sistem 11.500 TL'ye alınmıştır. Merak edenler için, resimler ZenFone 5 ile çekildi.

Son düzenleme:
Hayırlı olsun da R5 1600 bile size yeterli gelecekti. 4K çözünürlükte 1080 Ti'yi rahatça besliyor.
Render konusunda da 6800K ile benzer performans gösteriyor.

Burada kimse öyle bir şey demedi. Ama render sisteminde de artık Intel'i savunmak saçmalıktır. CPU render için kullanılmayacaksa başka tabii ama yine de 1600 desteklerdim.

Son düzenleme:
Piyasadan daha ucuza almamışlar, R7'den daha ucuz olduğu için almışlar. Halbuki R5 1600 hem daha ucuz hem de render konusunda 7700K'dan güçlü.

Hayırlı olsun.
Fakat render işleri için Ryzen daha mantıklı olmaz mıydı?
Teşekkürler dostum. Sistem hem oyun, hem render amaçlı olacak. Bu yüzden i7 7700K seçtik. Render ekran kartı ile alınacak.

Çoğu online alışveriş sitesinde Ryzen 7 1700X ve i7 7700K aynı fiyat. Keşke Ryzen 7'ye yönelseydiniz.
Dostum maalesef sadece mağazadan almak durumundaydık. Hiçbir parça internetten alınmadı.

Hayırlı olsun hocam nereden aldın ?
Edremit Vatanbilgisayar.

Hayırlı olsun. Yalnız o sisteme o klavye ile fare hiç olmamış be. :)
Kesinlikle katılıyorum ama tabiri caizse para bitti. :)

Hayırlı olsun da R5 1600 bile size yeterli gelecekti. 4K çözünürlükte 1080 Ti'yi rahatça besliyor.
Render konusunda da 6800K ile benzer performans gösteriyor.
İşlemciye render aldırmayacağız dostum. 3D Render alıyoruz RT ile. Açık konuşmak gerekirse ADV ile render alanlara sistemin sahibi modelleme uzmanı gözüyle bile bakmıyor. Ayrıca RT ile aldığımız render'i bitmeden ve bittikten sonra 3 boyutlu olarak inceleyebiliyoruz. ADV'de olduğu gibi karşımıza donuk bir resim çıkmıyor. Ayrıca sistemde oyun da oynanacak ve i7 7700K'nın oyun performansı yer yer 1600'den %30 daha iyi oluyor.

Piyasadan daha ucuza almamışlar, R7'den daha ucuz olduğu için almışlar. Halbuki R5 1600 hem daha ucuz hem de render konusunda 7700K'dan güçlü.
Dediğim gibi şubeden aldık.

İyi dilekleriniz için teşekkür ederiz arkadaşlar.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı