[Alındı] i7 5960X ve GTX 1080 sistem

PSU ve optik sürücü kaldı, Vatan'daki stoklara dayanarak da sistem böyle oldu biraz da. RAM konusunda kararsızım Vatan personelinin tavsiyesine uydum, biraz da bilgisizliğimden. PSU ve optik sürücü için tavsiyenizi rica ediyorum, mobilden girdiğim için resim linkini paylaştım.

RQBmqj.jpg

PSU ve optik sürücü kaldı, Vatan'daki stoklara dayanarak da sistem böyle oldu biraz da. RAM konusunda kararsızım Vatan personelinin tavsiyesine uydum, biraz da bilgisizliğimden. PSU ve optik sürücü için tavsiyenizi rica ediyorum, mobilden girdiğim için resim linkini paylaştım.

Eki Görüntüle 183317
X99 sisteme quad channel ram kullanmak daha iyi olacaktır. Bence belleği değiştirip, dual değilde quad alın.

Eki Görüntüle 183317
hayırlı olsun kardeşim. de neden 6850k almadın?

Güle güle kullanın, tüm bileşenler en üst segmentten seçilmiş. Belleklerinizde herhangi bir problem yok, en az ısınan ve Corsair'in en üst seviye modeli olur kendileri. Benim size tavsiyem Corsair marka bir PSU alarak Corsair setini tamamlamanız. Bütçeniz elveriyorsa eğer Corsair HX750i veya RM850 modellerini seçebilirsiniz. :)

İşlemci de seçimimi stok durumu etkiledi, psu olarak corsair hx850i 850w seçtim.

Bilgisayarı toplayan arkadaş ramleri resimde yanlış takmış, düzelttik. Quad çalışsın dedim 2x16 gb daha ilave ettim. Hdd nin Vatan Aydın şubesine ulaşmaması nedeniyle teslimat yapamadıkları gerekçesiyle Pazartesi gününe kaldı. Anakart 3200 mhz destekliyor ancak en stabil çalışma için kaç mhz olmalı?

İşlemci de seçimimi stok durumu etkiledi, psu olarak corsair hx850i 850w seçtim.

Bilgisayarı toplayan arkadaş ramleri resimde yanlış takmış, düzelttik. Quad çalışsın dedim 2x16 gb daha ilave ettim. Hdd nin Vatan Aydın şubesine ulaşmaması nedeniyle teslimat yapamadıkları gerekçesiyle Pazartesi gününe kaldı. Anakart 3200 mhz destekliyor ancak en stabil çalışma için kaç mhz olmalı?
Hayırlı olsun hocam, Allah bozulduğu günleri göstermesin. :D

İş amaçlı değil ise böyle bir sisteme custom sleeved cable set (örülü kablo seti) kullanılmaması beni çok üzüyor :( Hayırlı olsun.

İş amaçlı değil ise böyle bir sisteme custom sleeved cable set (örülü kablo seti) kullanılmaması beni çok üzüyor :( Hayırlı olsun.
İş amaçlı değil, keşke ben yapabilsem örülü kablo setini. Aydın'da da yapabilecek pek kişi tanımıyorum, varsa da kapım açık. Zevkle yaptırırım. Bu arada teşekkür ederim, Vatan Bilgisayar Hdd gelmediği için fatura kesemediğinden teslim edemiyormuş, artık biraz bağırıp çağıracağım.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı