[Alındı] GTX 970 - 4460 Tabanlı sistem

SeverusSnape.

Kilopat
Daha fazla  
  • İ5 - 4460
  • MSI GTX970 GAMING 4GB
  • Kingston HyperX Savage Red (2x4GB)
  • MSI H97 GAMING 3
  • Kingston HyperX 3K SSD 120GB
  • Corsair SPEC-03 Red LED Mid-Tower VS650 650W
  • 1 TB Samsung 7200Rpm
Bu kasayı 3 ay önce topladım. Aşşağı yukarı 3150 TL ye patladı bana ozamanki Euro uygundu. Hard Disk - DVD fiyata dahil değil. Şimdi 3400-3500 TL gibi bi fiyata toplayabilirsiniz. Böyle bi sistem düşünen arkadaşlar için yayınlıyorum. Ben 1 kaç ay araştırmalar sonucu bunu topladım ve benim için canavar gibi oldu, çok memnunum. Yine bana eksiklerimi söyleyebilirsiniz veya tavsiyede bulunabilirsiniz. Mesela işlemci soğutucusundan şimdilik memnunum ama ilerde değiştirmelimiyim?
1.jpg

2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg

@SeverusSnape. Çoğu güç kaynağının iki tarafında da yazı bulunur. Sen fanı alta bakacak şekilde de taksan üste bakacak şekilde de taksan yazı normal bir şekilde görünür. En verimli soğutma için fan altta kalacak şekilde monte edilmesi gerekiyor. Senin montajın eski tip, güç kaynağı kasanın üst kısmına takılacak bilgisayarların ki gibi olmuş. Bence boş bir vaktinde doğru bir şekilde monte et. Hem o soldaki sarı yılanı da kasanın arkasından dolaştırırsın. :)

@SeverusSnape. Çoğu güç kaynağının iki tarafında da yazı bulunur. Sen fanı alta bakacak şekilde de taksan üste bakacak şekilde de taksan yazı normal bir şekilde görünür. En verimli soğutma için fan altta kalacak şekilde monte edilmesi gerekiyor. Senin montajın eski tip, güç kaynağı kasanın üst kısmına takılacak bilgisayarların ki gibi olmuş. Bence boş bir vaktinde doğru bir şekilde monte et. Hem o soldaki sarı yılanı da kasanın arkasından dolaştırırsın. :)
1.jpg

Güç kaynağını çevirmek kolay oldu da, dediğiniz gibi işlemci kablosu benimde gözüme batıyordu ama kasanın arkasındaki işlemci kablo girişinde ufak bir hata yapmışlar. Kablonun kafası geçmiyor. Ufak bir beyin fırtınasıyla kasanın üstünü sökünce geçti :) Sanırım mission completed :)

Dosya Ekleri

• 1.jpg
    1.jpg
    980,9 KB · Görüntüleme: 435
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı