[Alındı] HTC One E8 İncelemesi

Merhaba arkadaşlar,Pazar günü Teknosadan almış olduğum HTC One E8 Modelini inceleyeceğim;
Özelliklere gelecek olursak HTC One M8 ile aynı fakat gözle görülür 2 fark var;
1-Kasa Farklılığı
2-Kamera Farklılığı
Malzeme Kalitesi:
Kasası polikarbon bir kasa ama elde tutunca "ben sağlamım" hissiyatı veriyor.Arkası ele yumuşaklık hissi veren maddeye sahip.Bildiğiniz gibi M8 de Alüminyum kasaydı.
Ekran:
1920x1080 yani Full HD çözünürlüğe sahip.Görüntüler çok keskin ve net renkleri doğru veriyor.Super LCD 3 ekranı var ve bu ekran corning gorilla glass 3 ile korunuyor.
Kamera:
13Mp bir kamerası var bu kamera BSI sensörüne sahip ve f2/2 diyafram açıklığında. Kamerası bence gayet yeterli aşağıda örnek resimlere ulaşabilirsiniz.Ön Kamerası ise 5MP sanırsam kamera geniş açılı değil.Ön kamerası gayet yeterli bir performans sunuyor.
Video:
Video kalitesi çok başarılı her ne kadar kutusunda veya başka yerlerde bahsedilmesede 1080/60fps video çekimi ve slow motion video çekimi var aşağıda örnek video'ya ulaşabilirsiniz.
Performans:
Telefonda Qualcomm Snapdragon 801 msm8974AB modeli var bu işlemci 2.3GHZ hızında çalışıyor Adreno 330 GPU su ile destekleniyor 578mhz hızında çalışıyor ve 2gb RAM ile destekleniyor oyun performansı gayet başarılı Asphalt8(en yüksek ayarlar) Real Racing 3 (En yüksek ayarlar) GTA:SA (Medium-High karışık ayarlar) ve Dead Space'de hiç sorun yaşamadan akıcı bir şekilde oyun oynadım gayet yeterli.
Ses:
Bu telefonu diğer telefonlardan ayıran en önemli özellik BoomSound hoparlörleri içinde dahili amfi var ve ses kalitesi çok iyi son ses de bile sesler net ve basslar oldukça güçlü çıkıyor ses arayanlar için ideal.
Pil Ömrü:
HTC One E8'de 2600mAh bir pil var ve bu pil ortalama günü çıkartıyor (güç tasarrufunda kullanırsanız) Telefonda süper güç tasarrufu modu var acil durumlarda telefonunuzu 3310 a çevirebilirisniz!
Yazılım:
Android 4.4.2 KitKat ve Sense 6.0 ile geliyor Şubat ayı içinde Lollipop güncellemesi alınması bekleniyor.Sense 6 gayet akıcı çalışıyor.
Depolama:
16 GB dahili depolaması var ama micro sd kart ile bunu 128 gb a kadar çıkartabiliyoruz.
Kutu İçeriği:
Klasik bir kutudan ne varsa çıkıyor. Farklı bir şey yok ama Kulaklık kalitesi çok kötü bunu belirtmek isterim bu telefona yakışmamış diyebilirim.
Fiyatı:
Tavsiye edilen satış fiyatı 1599TL
Ek Özellikler:
Blinkfeed,Zoe,Çift tıklayarak uyandırma ve Google Drive da 2 yıllık 50GB lık depolama hediyesi gibi özellikleri var.
Ekran Görüntüleri:
An Tu Tu Severlere:
Pp0Bp8.png

Cpu-Z:

6Q98q3.png

Ana Menü:
nkR2YM.png

BlinkFeed:
Pp0BlN.png

GTA:SA oynadığım ayarlar:

54g2nL.png

Müzik Çalar:
GEB5Xr.png

HTC One E8 ile çekilen fotoğraflar:

2yrg4O.jpg

Düşük Işık 1 :
nkR73l.jpg

Düşük Işık 2 :
md3PQ8.jpg

Hdr Çekim:
kAbgBm.jpg

Makro Çekim:
L2y4nj.jpg

Kutu İçeriği:
vmbLP4.jpg

Normal Çekim:
GEBkW3.jpg

Ön Kamera:
nkRga5.jpg

Video Örnekleri:
Slow-Motion:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
1080/60 FPS örneği:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
(kendim çektim youtube a yükledim ama 60 fps çalışmadığı için başka bir videodan alıntı yapmak zorunda kaldım)
1080p Video örneği:
(60fps olup da görünmeyen videom bu normal 1080p gibi düşünün :D)
Not:General Mobile Discovery telefonumdan geçiş yaptım iyikide geçiş yapmışım.Eksik olduğum yerler varsa belirtiniz. Sorularınız olursa buradan cevaplarım.Herkese iyi sosyaller!

Cevap bile yok. :cry:

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı