[Alındı] Monster Tulpar T5 v17.1

Hocam yurtta kalıyorum yarın ders çıkışı kütüphaneye inip AAA oyunlar indirmeyi deneyeceğim. Daha oyun testi yapmadım hatta grafik sürücüsü bile kurulu değil :) Sadece Chrome'da kullandım ve genellikle fanı çalışmıyor, çalışsa bile 20 dakikada bir 1 dakika üfleyip kapanıyor.

Mesela şu yazıyı yazarken fan en düşük ayarda 1-2 dakika çalışıp kapandı. Ayrıca paylaştığım ekran görüntüsüne de bakabilirsiniz. Screenshot
Bi deneyin bakalım. Isı değerleri iyi çıkarsa belki bende alırım :)

Altı ayda bir kargoya vermekte büyük risk :)

Bence de öyle ama arayıp ne yaptıklarını sorarım eğer yapabileceğim bir şey ise kendim yaparım. Siparişte verilen kutuyu atmayıp saklamayı kargo gönderilerinde HDD'yi çıkarıp bu kutuya koyup öyle göndermeyi planlıyorum.
Hayırlı olsun yazan arkadaşlara teşekkür ederim bu internet ile cevap yazmak bile çok zor kusuruma bakmayın.
Belirtmekte fayda var ekranda herhangi bir ışık sızması yok iyice kontrol ettim.

Hayırlı olsun, güzel bir seçim olmuş. GTX 1060'ın Max-Q modeli değil bu cihazdaki, değil mi?

hayır değil.
GTA V'i yükledikten sonra bilgisayarın gizli simgeleri göster butonunun şekli değişti ne yapmam gerek? Aynı zamanda Monster kontrol merkezinin büyüklüğü de arttı.
Oyunları indirdiğiniz zaman performansı konusunda bizi bilgilendirir misiniz?
Hocam msi Afterburner indirdim ama ne görmek istiyorsunuz bilmiyorum yardımcı olursanız ben de istediklerinizi seve seve atarım

Dosya Ekleri

• 1541163375101.png
    1541163375101.png
    4,3 KB · Görüntüleme: 98
Son düzenleme:
Dostum aradan zaman geçmiş halen kullanıyor musun, kullanıyorsan deneyimlerini paylaşır mısın ?

Halen kullanıyorum. Sorun olarak klavyeyi açınca ince tiz bir ses geliyor ama kapatınca kesiliyor zaten fan sesi her şeyi bastırıyor. Bilgisayarın yanında HDD almadığımdan ve sınavlarımdan dolayı farklı oyunlar oynamadım, daha çok oynayamadığım oyunları oynadım.

GTA V'te en yüksek ayarlarda 30-35 fps alıyorum.
AC Origins'te genellikle 40 fps arasında gidip geliyor.

Isınma sorunu olarak pek bir sorun yaşamadım sadece klavyede küçük bir ısınma ılıklık var o da gayet normal şuan bilgisayar 6 saattir açık. Başka bir sorunuz olursa lütfen sorun seve seve cevaplarım.

Merhaba.ben de oyun lap topu arastirmasi yapiyorum.Tulpar serisi ilgimi cekti.Monster icin kasasi kalitesiz ufak bir darbeyle parcalanir vs gibi yorumlar var.gercekten bu kadar zayif mi kasa kalitesi ?

Merhaba.ben de oyun lap topu arastirmasi yapiyorum.Tulpar serisi ilgimi cekti.Monster icin kasasi kalitesiz ufak bir darbeyle parcalanir vs gibi yorumlar var.gercekten bu kadar zayif mi kasa kalitesi ?

Hocam en basit şekliyle kasa plastikten yapılma hadi alüminyum kaplama olsun, bilgisayarı belirli bir yükseklikten düşürünce dışı zarar görmese bile içi zarar görecek. Bu örneğin haricinde hiç de öyle kalitesiz değil ve emin olun "küçük bir darbe" ile de parçalanmaz. Laptop, taşıma çantasının içinde bana defalarca otobüs ve uçak yolculuklarında eşlik etti yani öyle iç aksamı da en basit sallantı ile hasar alacak değil.
Umarım yardımcı olmuşumdur ve alacaksanız da Tulpar T5 v17.1 değil indirimlerde aynı özelliklerdeki MSI'ın 16 GB RAM ve 1 TB HDD eklentili versiyonunu alın zaten aynı paraya denk geliyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı