Alındı: Xiaomi Mi 6

Telefonu az çok inceledim arkadaşlar. En çok dikkatimi çeken çok hızlı şarj olması. Arayüz zaten çok hızlı ona diyecek bir şey yok. Şarjı dediklerinden hızlı gidiyor. 1 günü kurtarırmı evet kurtarır. Bildirim geldikçe bakarım derseniz 1.5 günü bulur. Telefonu 2000TL'ye aldım. Kamera performansı için biraz daha zamana ihtiyacım var. Parmak okuyucu gerçekten çok hızlı. Ara sıra algılamayabiliyor 1 2 kere basmanız lazım ama ne yazık ki telefonu tutma nedeni dolayısıyla okuyucuya parmağınızı yan okutuyorsunuz ve bu türlü parmağınızı okumuyor. İlla parmağınız ilk okuttuğunuz gibi olucak.

Yorumlara cevap vereyim.
@FurkanHatay Ne türlü bir çizilme anlayamadım ?

@Kenzo Birazdan yüklüyorum deneyeceğim.

@Emircan Gençler Soyulma problemi olacağını sanmıyorum bunu zaman gösterecek. Ben internetten aldığım için servisi çin değil belirli yerler Türkiye'de ki o yüzden root yaptığın zaman garanti devam etmiyor.

@Kağan K Pil 1 günü çıkarabilir çok sıkı kullanımda emin değilim. Oyun testi falan atmak saçma olur bu donanımın neler yapacağını az çok biliyoruz. Eli yakacak kadar bir ısısı yok hafif ısınıyor. Güneşe çıktığın zaman herşey çok net ben yarı parlaklıkta bile her şeyi net görüyorum dahası ne olur bilemem. Ücreti 2000TL.

Diğer arkadaşlar içinde test fotoğraflarını atacağım biraz zaman geçsin :)

Antutu testi yaptın mı? Gerçekten 170-180K çıkıyor mu?
Benim testimde şuan 161K'da

Mi5'in ölümcül, kronik bir sorunu yok. Düşse düşse kullanıcı hatası olarak düşer onda da mi5 fiyat segmentindeki J7, GM5, LG G4 gibi telefonlardan daha çok "bugün git yarın gel" yaşayacağımı sanmıyorum.
Aynı şekilde diyordum. Telefon masada dururken durduk yerde kapandı ve açtığımda ekranda çizgiler vardı ve dokunmatik tam çalışmıyordu. Servise yolladım bana kullanıcı hatası dediler, Bana kalsa telefonu alıp Tüketici Haklarına başvuracaktım fakat ben dışarıdayken telefonun asıl sahibi olan abim 200 lira ekran değiştirme ücretini ödemiş. Telefon 3 gün önce geldi telefonu elimize aldık ve ekran tam oturmamış, aşağıdan ışık sızıyor, fiziksel tuşların ışıkları yanmıyor denecek kadar yaz yanıyor, ekranın altında dalgalanma var ve üstüne üstün garanti şarj aletini kutuya koymamış.

Arka kısımda çok kolay şekilde çizilme oluyor mu? Çünkü iPhone 7 Jet Black modelinde böyle bir sıkıntı vardı.

Aynı şekilde diyordum. Telefon masada dururken durduk yerde kapandı ve açtığımda ekranda çizgiler vardı ve dokunmatik tam çalışmıyordu. Servise yolladım bana kullanıcı hatası dediler, Bana kalsa telefonu alıp Tüketici Haklarına başvuracaktım fakat ben dışarıdayken telefonun asıl sahibi olan abim 200 lira ekran değiştirme ücretini ödemiş. Telefon 3 gün önce geldi telefonu elimize aldık ve ekran tam oturmamış, aşağıdan ışık sızıyor, fiziksel tuşların ışıkları yanmıyor denecek kadar yaz yanıyor, ekranın altında dalgalanma var ve üstüne üstün garanti şarj aletini kutuya koymamış.
Anlatamadım herhalde bakın ben Mi5'i 1000 TL'ye aldım bu fiyattaki diğer telefonlar ya kronik sorunlardan geçilmiyor ya sadece arkasına marka basılan sözde Türk malı telefonlar ya da eli yüzü düzgün fakat ithalatçı garantili olanlar. Yani düşük bütçe ile 3 tane seçeneğin var ya kronik sorunu olan telefonu alıp sürekli garanti kapılarında yatacaksınız ya kalite bakımından ve garanti memnuniyeti açısından yerleri süpüren GM, Casper gibi markalardan alacaksınız, ya da ithalatçı garantili telefon olan F/P kralı kronik sorunu olmayan Mi5 alacaksın. Bu 3 seçenekten bana 3.olan bana daha risksiz geliyor sizi bilemem. Durduk yere bozuldu demişsiniz teknoloji şans işidir. Diyelim sabah kalktım Mi5 çalışmıyor ki olabilir garantiye gönderdiğimde bu fiyata alabileceğim markalar ithalatçı garantisinden farklı bir hizmet vermeyecek bana, anlatabildim mi?.

Anlatamadım herhalde bakın ben Mi5'i 1000 TL'ye aldım bu fiyattaki diğer telefonlar ya kronik sorunlardan geçilmiyor ya sadece arkasına marka basılan sözde Türk malı telefonlar ya da eli yüzü düzgün fakat ithalatçı garantili olanlar. Yani düşük bütçe ile 3 tane seçeneğin var ya kronik sorunu olan telefonu alıp sürekli garanti kapılarında yatacaksınız ya kalite bakımından ve garanti memnuniyeti açısından yerleri süpüren GM, Casper gibi markalardan alacaksınız, ya da ithalatçı garantili telefon olan F/P kralı kronik sorunu olmayan Mi5 alacaksın. Bu 3 seçenekten bana 3.olan bana daha risksiz geliyor sizi bilemem. Durduk yere bozuldu demişsiniz teknoloji şans işidir. Diyelim sabah kalktım Mi5 çalışmıyor ki olabilir garantiye gönderdiğimde bu fiyata alabileceğim markalar ithalatçı garantisinden farklı bir hizmet vermeyecek bana, anlatabildim mi?.
Mi5 dediğiniz kadar sorunsuz bir telefon değil. LGD ekran kullanan modellerde Ghost Screen'den geçilmiyor.

Ki telefonda 800 band olmadığı için çoğu zaman 4.5G göremiyorum.

Mi5 dediğiniz kadar sorunsuz bir telefon değil. LCD ekran kullanan modellerde Ghost Screen'den geçilmiyor.

Ki telefonda 800 band olmadığı için çoğu zaman 4.5G göremiyorum.
Öyle geçilmiyor dediğiniz kadar yaygın değil. Kaldı ki LG'nin Ghost Screen programı ile görünmez hale getirebiliyorsunuz izleri. 800 band olayı da sadece Vodafone hattı ile oluyor. Hattınızı değiştirmenizi öneririm.

Öyle geçilmiyor dediğiniz kadar yaygın değil. Kaldı ki LG'nin Ghost Screen programı ile görünmez hale getirebiliyorsunuz izleri. 800 band olayı da sadece Vodafone hattı ile oluyor. Hattınızı değiştirmenizi öneririm.
Ekrana mavi filtre koyarak halledilebilir fakat sürekli bir programa bağımlı şekilde telefonu kullanmak bana mantıklı gelmiyor. Mi5 fiyatı için bu garanti gözden çıkarılabilir, fakat ben 2.000 TL verdiğim bir telefonun garantisiz olmasını istemem.

Başka bir konuda da yazmıştım. Buraya tekrar yazacağım. İthalatçı garantili alınır ya da alınmaz. Kişinin tercihine bağlı. Ama ithalatçı garantili alan çok iyi ya da çok kötü yapmış olmuyor. Distribütör garantili alan da çok iyi ya da çok kötü yapmış olmuyor. Bunun tek bir doğrusu ya da yanlışı yoktur. Paran neye yetiyorsa, isteklerini hangi yönde değerlendirmek istiyorsan ona karar verirsin. Donanımı biraz daha iyi diye binlerce liralar harcadığım telefonun garantisini "çantacılara" emanet edip de böyle bir riske girecek birisi değilim ben. Sonuçta bu teknoloji. Senin bile yarın ne olup olmayacağın hakkında fikrin yokken, işi "nasılsa kronik sorunu yok bu modelin" deyip de teknolojiye bırakmak bence yanlış. Bu benim görüşüm. Sizin görüşünüz ve düşünceleriniz farklı olur. Saygı duyarım. Herkes birbirine saygılı olduğu sürece her fikre açığız.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı