Alkol alışkanlığını nasıl bıraktınız?

Daryl1dx

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
İyi geceler dostlar. Sorum başlıktaki gibi. Nasıl bıraktınız? Şahsen ben hala bırakamadım :D Çok çok önceden de buna benzer konu açmıştım ama hala bırakamadım inanın. Konu alkol içmek değil de hep sarhoş olmak istemekle alakalı. Nedendir bilmem ama her zaman sarhoş olarak gezmek istiyorum. Saçma sapan hareketler yapmıyorum ama sarhoş olunca her zaman konuşmak isteyip içime attığım şeyleri söylüyorum, ki sebebi de bu. Ama artık bırakmak istiyorum. En fazla 1 hafta dayanabildim, sonrasında tekrar başladım. Son kalan paramla bile sırf sarhoş olmak için, alkol oranı yüksek olan alkollerden alıyorum (misal volim, vodka vb.) Artık bırakmak istiyorum ama bırakamıyorum maalesef. Sadece tavsiye istiyorum sizlerden. Şu an bile sarhoşumdur belki de :D Şaka bir yana gerekli kişilerle de konuştum fakat pek bir tavsiyesi olmadı maalesef.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam iş tamamen kendinizde bitiyor, sarhoş olmak istiyorsanız açın şarkıyı bayılana kadar dans edin. Eğer bırakacağınıza inancınız yoksa yapamazsınız canınız alkol çektiğinde kuruyemiş,dondurma yiyin.

Sakinleştirici bitki çayları (rezene, papatya gibi), tabii çok kullanmamak sadece isteğin olduğu zamanlarda kullanmak şartı ile ayrica alerjiniz yoksa işe yarayabilir.

@Daryl1dx Biraz nefse bağlı bu konu. Mesala arkadaşlarım beni çok zorladı. Benim aklımda hiçbir zaman veya isteğimde içmek olmadı. Ne sigara ne de alkol. Tatmak bile istemedim. İş sizde bitiyor.

Güzel bir sofra, güzel ilişkiler içersinde rakı alkolü bırakma değil ama ara vermeme sebep oldu. Nasıl yani derseniz, diğer içkiler keyif vermezken rakı ağır sorumluluk veriyor bana sanki. 10 ayda bir sağlam 1.5 günlük aktivite dozumu alıp bırakıyorum. :D

Hocam iş tamamen kendinizde bitiyor, sarhoş olmak istiyorsanız açın şarkıyı bayılana kadar dans edin. Eğer bırakacağınıza inancınız yoksa yapamazsınız canınız alkol çektiğinde kuruyemiş,dondurma yiyin.
Yarından itibaren denemeye başlayacağım hocam. Çok teşekkürler.

@Daryl1dx Biraz nefse bağlı bu konu. Mesala arkadaşlarım beni çok zorladı. Benim aklımda hiçbir zaman veya isteğimde içmek olmadı. Ne sigara ne de alkol. Tatmak bile istemedim. İş sizde bitiyor.
Hocam ben alkolün "A"'sını bilmeyen insandım. Son senelerdeki olaylar yüzünden başladım maalesef, ve bırakamıyorum.

@Daryl1dx Anlıyorum bağımlısınız ama nasıl oluyor kendinize hakim mi olamıyorsunuz ? İçemeyince krizlere vb. girme olayları mı oluyor tam olarak ?
Hocam kriz falan olmuyor ya da bilmiyorum ben. İçmeyince hani kötü hissediyorum kendimi tam anlamıyla. Son 1 TL param bile olsa ona alkol almak istiyorum. Değişik hissediyorum. Anlatamıyorum hani...

Yeni konular

Geri
Yukarı