Allah'ın her şeye gücü yetiyorsa neden birinin ona kulluk etmesine ihtiyaç duyuyor?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Yanlış araştırma cahilliktir. Technopat'ta dinle ilgili soru mu sorulur? Yakında "din önerisi" falan diye konu da açarlar.

Açarlar mı açarlar "hahaha" atıp dalga geçeriz.
Forumda din ile ilgili soru sormak gayet mantıklı ama dikkat edilmesi gerek bir durum.
Yanlış bir fikrede sahip olabilir, aklındaki sorulara cevapda bulabilir.

İhtiyaç duyduğunu sanmıyorum hiç. Her şeye gücü yetiyor iken "ihtiyaç" amacıyla yaratması mantıksız geliyor.

Hayır ama arada şöyle bir fark var; benim varlığım nesnel.
Nesnellik ve öznellik bu konuda örnek verilemez. Çok saçma bir örnek. Ben yıllarca bir yalana inandırsam herkesi, o bir süre sonra nesnel olur. Anladınız mı?

Bir karınca sizin dünyanın en kötü insanı oldugunuzu düşünse umurunuzda olur muydu?

Demek istediğimi anladınız mı?

Dediğinizi anladım. Fakat siz kendi fabrikanızda çalışan işçilerin sizin hakkında yanlış düşünmesini ister miydiniz? Biraz farklı bir örnek oldu ama Tanrı yarattığı varlıkların böyle düşünmesini istemez diye düşünürüm.

Yanlış araştırma cahilliktir. Technopat'ta dinle ilgili soru mu sorulur? Yakında "din önerisi" falan diye konu da açarlar.

Arkadaş nasıl araştıracağını söylememiş ki, sadece araştırın demiş. Araştırması cahillik olmuyor. Ayrıca doğru yanlış kişiden kişiye göre değişir.

İnsanlar neden insansı robot yaparlar ki? Şeklindeki soruyla cevabını az da olsa kestirebildiğim bir soru olmuş.

Dediğinizi anladım. Fakat siz kendi fabrikanızda çalışan işçilerin sizin hakkında yanlış düşünmesini ister miydiniz? Biraz farklı bir örnek oldu ama Tanrı yarattığı varlıkların böyle düşünmesini istemez diye düşünürüm.
Hocam bakın, fabrikadaki işçiler istese patrona zarar verebilir ama 7 milyar insan toplansak sonsuz güçteki bir varlığa ne yapabiliriz?

İsyan etmememiz için, adaletsiz oldugunu düşünmememiz bizi dünyaya yollaması fikri aklıma yatmadı.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı