Almanya nasıl bir ülke?

WolreaG

Hectopat
Makaleler
3
Yer
İzmir/Urla
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GT 730, 8 GB RAM, i5-4590
Merhaba, Almanya da yaşayan gurbetçi dostlarım. Almanya ile ilgili birkaç sorum var. Orada kahvaltı olarak ne yeniyor? Türkiye gibi zeytin, peynir, tahin pekmez, boyoz gibi şeyler var mı? Almanya da bir tişört, kapüşonlu, pantolon, mont, ayakkabı kaç euro? Orada klasik bir alışveriş (gömlek, tişört, pantolon, ayakkabı gibi) kaç euro? Orada gezilecek yerler neresi? Almanya da doğmuş büyümüş kişiler ya da sonradan orada yaşamaya gidenler, Almanya da Almanca bilmeden yaşanabilir mi? A1 seviyesinde Almanca bilerek orada yaşanılır mı? (Esnaf ile sohbet, marketten bir ürünün fiyatını sorma, bir kıyafetin bedenini, hastanede derdinizi anlatacak kadar) Almanya'nın akşam yemekleri, atıştırmalıkları nasıl, güzel mi? Bana Almanya ülkesinin her şeyini özetler misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam cevaplarınız bende yok fakat.

A1 - Temel konuşma, soru sorma cümleleri.

Kahvaltı olarak ise Türkler yine Türk usulü kahvaltı yapıyordur, Almanlar ise muhtemelen pratik şeyler yiyorlardır mısır gevreği diye tahmin ediyorum.

Kıyafet durumu ise gerçekten burada 4lü rakamları bulana kadar orada 3 rakamı geçmiyor, Mont, Eşofman aklınıza ne gelirse.

Turistlik yer olarak ise Almanya’da Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 10 Yer!

Hocam cevaplarınız bende yok fakat.

A1 - Temel konuşma, soru sorma cümleleri.

Kahvaltı olarak ise Türkler yine Türk usulü kahvaltı yapıyordur, Almanlar ise muhtemelen pratik şeyler yiyorlardır mısır gevreği diye tahmin ediyorum.

Kıyafet durumu ise gerçekten burada 4lü rakamları bulana kadar orada 3 rakamı geçmiyor, Mont, Eşofman aklınıza ne gelirse.

Turistlik yer olarak ise Almanya’da Ziyaret Etmeniz Gereken En İyi 10 Yer!
Hocam gerçi A1 ne oluyor onu da bilmiyorum. Almancadan şuan tek bildiğim ich bin oğuz. Ve monday demeyi biliyorum (10. sınıfım rezilliğe bak) benim bayağı uğraşmam lazım A1 için. Tamamdır bakayım bi, teşekkürler.

Merhaba, Almanya da yaşayan gurbetçi dostlarım. Almanya ile ilgili birkaç sorum var. Orada kahvaltı olarak ne yeniyor? Türkiye gibi zeytin, peynir, tahin pekmez, boyoz gibi şeyler var mı? Almanya da bir tişört, kapüşonlu, pantolon, mont, ayakkabı kaç euro? Orada klasik bir alışveriş (gömlek, tişört, pantolon, ayakkabı gibi) kaç euro? Orada gezilecek yerler neresi? Almanya da doğmuş büyümüş kişiler ya da sonradan orada yaşamaya gidenler, Almanya da Almanca bilmeden yaşanabilir mi? A1 seviyesinde Almanca bilerek orada yaşanılır mı? (esnaf ile sohbet, marketten bir ürünün fiyatını sorma, bir kıyafetin bedenini, hastanede derdinizi anlatacak kadar) Almanya'nın akşam yemekleri, atıştırmalıkları nasıl, güzel mi? Bana Almanya ülkesinin her şeyini özetler misiniz?

Zamanında bütün türkleri bir semte doldurmuşlardı adını hatırlamıyorum ama bulması zor değildi. Zaten düzen buradan iyidir bence gidebilirsin.

Hocam şuan gitme planım yok ama gelecekte orada yaşamayı düşünüyorum. Bu yaz veya 2024 15 tatilinde gitmeyi düşünüyorum pasaport gelirse.
Benim Almanca öğrenme isteğim var, Ama başlama fırsatım olmadı eğer siz başlayacaksanız bu eğitimden başlayın yararlı bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Benim Almanca öğrenme isteğim var, Ama başlama fırsatım olmadı eğer siz başlayacaksanız bu eğitimden başlayın yararlı bence.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Hocam bu seri için teşekkürler. İngilizce ile Almanca karışır korkusu var yakın diller çünkü. Bir şey soracağım biliyorsunuzdur belki. Almanyaya vasıfsız olarak gidilir mi? Yani şöyle diyim daha doğru. Ben Türkiyede 2 veya 4 yıllık bir bölüm kazandım ve bitirdim bu işi Almanyada yapabiliyor muyum yoksa orada tekrar okumam bitirmem mi lazım?

Yeni konular

Geri
Yukarı